Джерело
Данило Гетманцев | ️Країни Балтії успішно від’єднались від об’єднаної енергосистеми росії...
4 000 Охват/переглядів
2025-02-08 14:03
Повідомлення №8759
❗️Країни Балтії успішно від’єднались від об’єднаної енергосистеми росії та білорусі.Це сталось, як і було заплановано, близько 9 години ранку 8 лютого, після того як завершився термін дії угоди про Електричне кільце БРЕЛЛ (білорусь, росія, Естонія, Латвія, Литва), яку за ініціативою балтійських держав не було продовжено.Послідовно одна за одною були відключені усі лінії електропередачі, які йшли з росії та білорусі.Попри те, що балтійські держави вже понад 20 років є членами Європейського Союзу та НАТО, а також повне припинення експорту російської електроенергії з травня 2022 року, вони й досі, на четвертому десятилітті після відновлення Незалежності продовжували перебувати в «об’єднаній енергосистемі» колишнього срср.Тепер у цій історії поставлено крапку.✔️Процес від’єднання пройшов планово і керовано, провокацій та диверсій (балтійськими країнами були підготовлені сценарії реагування на буд-які можливі загрози – від несподіваних «технічних несправностей», саботажу на електростанціях, пошкодження підстанцій, кібератак, компаній з дезінформації аж до атаки безпілотних систем та пошкодження підводних кабелів) – не сталося.Тепер держави Балтії очікує дуже невеличкий (близько доби) період роботи в ізольованому режимі, а вже цієї неділі відбудеться синхронізація з континентальною європейською системою ENTSO-E.🇺🇦🤝🏻🇪🇪🇱🇻🇱🇹Вітаємо наших великих друзів Естонію, Латвію та Литву з важливим кроком, який зміцнить їх енергетичну незалежність!