🟢Голова Київської ОВА Руслан Кравченко:За кілька днів в Україні відзначатимуть Великдень. Це – одне з найважливіших свят для православних християн. Більшість з нас піде до церкви на службу, освятить паску, а потім проведе день у родинному колі. Так робили сотні років тому наші предки, так робимо ми. Для мене, як керівника області, надзвичайно важливо, аби всі жителі Київщини могли відсвяткувати цей день безпечно. Зараз не час і не місце, аби з'ясовувати міжконсфесійні стосунки. Особливо на Великдень. Тому хочу наголисти, будь-які провокації на релігійному ґрунті з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації під час святкування Великодня неприпустимі. Апріорі. Такі дії гратимуть лише на користь нашому ворогу. Ми не можемо послаблювати і втрачати нашу єдність. І не будемо, якби хто на це не сподівався. Не забувайте, що попри Великдень на території Київщини діє комендантська година. У країні війна, це потрібно розуміти. Враховуйте це, якщо плануєте йти до церкви на вечірню службу. Водночас, віряни, які прийдуть на службу до початку комендантської години, зможуть залишатися в храмі на всю ніч. А по завершенню комендантської години освятити пасхальні кошики. Бережіть себе та своїх близьких!
Повернувся з Херсонщини – мій день був присвячений передусім цій нашій області.Безпекова ситуація – наші відповіді на ворожі обстріли Херсонщини, контрбатарейна боротьба та все інше, що роблять наші воїни, щоб окупант знав, що терор ми не пробачимо і не забудемо.Я вдячний усім, хто допомагає відновлювати нормальність життя після російського зла. Усім, хто навіть у таких складних районах продовжує працювати й давати роботу, усім, хто допомагає нашим воїнам.Дорогою в потязі нашої «Укрзалізниці» (до речі, дякую всій команді нашої міцної залізниці) онлайн узяв участь у засіданні Європейської ради, яке відбулось у Брюсселі за участі лідерів усіх держав ЄС і пана Президента Євроради Шарля Мішеля.Відзначив сильні кроки партнерів. Та відзначив речі, які поки що, на жаль, не дають нам змоги прискорити звільнення територій, не дають змоги прискорити завершення війни.Упевнений, партнери почули позицію України.Слава всім, хто зараз у бою за свободу! Слава кожному і кожній, хто захищає нашу Херсонщину, Миколаївщину, Одещину, Дніпропетровщину, Запоріжжя, Донбас, Харківщину, Сумщину, Чернігівщину та всю Україну!Слава Україні!
Завершується ще один тиждень нашої оборони проти держави-зла. Ще один тиждень, коли щодня і щоночі російська армія обстрілювала українські міста, села, вбивала наших людей.Кам’янське Запорізької області; Берислав Херсонської області; Марганець Дніпропетровської області; Авдіївка, Краматорськ, Костянтинівка Донецької області; Костянтинівка Сумської області… І ще десятки-десятки українських міст і сіл, які зазнали ударів російських терористів за цей тиждень – один тиждень. Мої співчуття усім, хто втратив рідних і своїх близьких…За кожен прояв терору проти українців держава-зло відповідатиме. Цей тиждень, що минає, нарешті приніс дійсно вагомий міжнародно-правовий результат для України, для справедливості.Момент, після якого стає безсумнівним, що завершенням цієї агресії для Росії буде повний спектр її відповідальності.Вигнати окупанта, очистити нашу землю від усіх слідів держави-зла, покарати терористів – це наші завдання. Завдання, які ми виконаємо.Ми, українці, – у єдності. І світ – у єдності.Слава всім, хто зараз у бою за Україну! Хто б’ється на Донеччині, на Луганщині, хто захищає наш південь, хто тримає наш кордон. Слава всім, хто готує деокупацію наших земель!Вічна пам’ять усім, чиє життя забрав російський терор, російські бомби, російські міни.Слава Україні!
Сьогодні в бою загинув «Да Вінчі», герой України, доброволець, людина-символ, людина-хоробрість, – Дмитро Коцюбайло. Боєць 67-ї окремої механізованої бригади, комбат. Загинув в бою під Бахмутом, у бою за Україну.Він із 2014 року захищав нашу незалежність, гідність нашого народу. Один із наймолодших героїв України. Один із тих, чия особиста історія, характер, сміливість навіки стали історією, характером і сміливістю України.Уже понад девʼять років українські герої в жорстоких боях за державу виборюють майбутнє для України. Спокій і відносна безпека в тилових містах – це їхній подвиг. Наша впевненість у перемозі України – це їхня стійкість і сила. Україна завжди памʼятатиме своїх героїв. Наша памʼять про них не згине. Згине цей ворог, що прийшов в Україну.67-ма бригадо, воїни, слава вашій хоробрості! Усі українці, хто бʼється за Бахмут, слава вашому героїзму! Дякую всім воїнам, чия стійкість і наполегливість знищують армію окупанта на Донбасі! Вічна памʼять усім, хто віддав життя за Україну!
🟢Головне з інтерв‘ю голови ГУР Кирила Буданова для Forbes:«великий» наступ росії вже триває, але він так триває, що не всі це навіть бачать, такої якості цей наступ;Стратегічна мета рф до 31 березня — вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей;Понад 90% мобілізованих росіян одразу відправили на фронт.Багато підрозділів рф формуються з нуля — вони йдуть без техніки, на «Уралах» і «Камазах». У них у штаті вже немає БМП, БТРів;З Ірану завозилась пробна партія на 20 000 артилерійських снарядів, підтверджених випадків щодо постачання боєприпасів з Північної Кореї немає;З військової точки зору утримання Бахмута дає нам стримання росіян у тому районі та нанесення їм катастрофічних втрат;росія здатна виробляти близько 20 ракет «Калібр» на місяць.Багато з того, що горить та вибухає в росії — не випадковість.У нас умова одна — вийти на адмінкордони 1991 року. Що буде далі, вирішуватимемо потім; Якщо провести аналогію 12 місяців війни з футболом, то зараз рахунок 1:1, 70 хвилина;На Україну з середини і до кінця весни чекають вирішальні бої. І це стане переломним моментом у війні.