Повідомлення telegram каналу - @gastsoua

Логотип телеграм спільноти - Оператор ГТС 2021-05-19

Оператор ГТС

Кількість підписників:
663
Фото:
302 
Відео:
47 
Посилання:
441 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Офіційний канал незалежного оператора газотранспортної системи України tsoua.com

Канал Оператор ГТС - @gastsoua - №676

#ЄС #Енергобезпека #ПСГ #безпека_постачання #сховища
👍Тепла погода в Європі та поставки зрідженого газу сприяють відтермінуванню повноцінного початку опалювального сезону в усіх країнах ЄС. Проте з огляду на обсяги споживання та рівень заповнення європейських газових сховищ (майже на 94%) утворився тимчасовий «надлишок» ресурсу. У цьому випадку Укртрансгаз та Оператор ГТС України можуть запропонувати нашим міжнародним партнерам вільні потужності для зберігання і транспортування газу.
💬«Ми можемо запропонувати замовникам short-haul у поєднанні з послугою оператора ПСГ «митний склад». Замовники вже знайомі з цими послугами з 2020 року, угоди заключені, потрібні лише відповідні рішення. Деякі з компаній вже його розглядають. На сьогодні використання потенціалу та можливостей України – це найкраща допомога в енергетичній сфері, яку ЄС може надати», – вважає т.в.о. гендиректора ОГТСУ Павел Станчак.
Протягом 25 та 26 жовтня заявка на надходження газу з європейського напрямку з метою подальшого закачування у ПСГ зросла з 8-10 млн куб. м на добу до 20-21,5 млн куб. м на добу.
❗️За прогнозом начальника відділу стратегії ОГТСУ Олексія Ярошенка, тенденція «надлишкового» газу збережеться протягом наступних тижнів, проте не є запорукою легкого проходження опалювального сезону 2022/2023.
💬«Здатність Європи пройти енергетичну кризу з мінімальними втратами залежить від її здатності знизити споживання, диверсифікувати джерела постачання, усунути «вузькі місця» на маршрутах постачання і залучити усі доступні інфраструктурні потужності – включно з газотранспортною інфраструктурою України та її газовими сховищами. Адже, чим більше газу вдасться закачати у сховища Європи зараз – тим менше газу необхідно буде купувати або заощаджувати наступного року, який може бути навіть складнішим за поточний. Особливо це актуально для країн Центральної Європи, які таким чином створять собі не тільки додатковий запас газу, а й альтернативний маршрут постачання на випадок холодної погоди або непередбачуваних ситуацій», – коментує Олексій Ярошенко.
282
22-10-26 16:54