Джерело
Гайдай NEWS | Угода про надра, найголовніше: ▪️Підписали перша віце-премʼєрка Свирид...
237 Охват/переглядів
2025-05-01 06:53
Повідомлення №1917
Угода про надра, найголовніше: ▪️Підписали перша віце-премʼєрка Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент ▪️Спільно із США Україна створює інвестиційний фонд відбудови ▪️Повна власність і контроль залишаються за Україною – це закріплено в угоді.. Україна визначає, що і де будуть вдобувати. ▪️ Рівноправне партнерство. Фонд створюється 50/50. Жодна зі сторін не матиме переважаючого голосу.▪️ Національна власність захищена. Угода не передбачає змін у процесах приватизації або управлінні державними компаніями – вони і далі належатимуть Україні. Компанії на кшталт Укрнафти чи Енергоатому залишаються у власності держави.▪️Угода не містить згадок про будь-які боргові зобов’язання України перед США. ▪️ Угода відповідає Конституції та не змінює євроінтеграційний курс.▪️ Фонд наповнюватиметься доходами виключно з НОВИХ ліцензій. Йдеться про 50% коштів від нових ліцензій на проєкти в сфері критичних матеріалів та нафти й газу, що надходитимуть до бюджету після створення Фонду. Доходи від уже розпочатих проєктів або заплановані у бюджеті надходження не включаються до Фонду. ▪️США допоможуть залучати додаткові інвестиції і технології. Фонд підтримується урядом США через агентство DFC, яке допомагатиме нам залучати інвестиції та технології від фондів і компаній як у США, так і у ЄС та інших країнах, що підтримують нашу боротьбу проти рф. ▪️доходи і внески Фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні, щоб інвестування дало якнайбільші результати.🇺🇦Гайдай News | Підписатись