Повідомлення telegram каналу - @fshn_detalno

Логотип телеграм спільноти - фешн, детально 2023-03-06

фешн, детально

Кількість підписників:
15
Фото:
166 
Відео:
 
Посилання:
10 
Категорії:
Telegram | Блоги | Інстаграм | Мистецтво | Зображення та фото | Мода та краса
Опис:
Погляд на модні події та стиль, а також те, що стоїть за ними. #укртґ #мода #стиль

Канал фешн, детально - @fshn_detalno - №119

tags:
#фd_історія #фd_текстиль
Катазоме
— японська техніка фарбування тканин із використанням стійкої до фарбників пасти, нанесеної через спеціальний трафарет (катаґамі). Використання катаґамі (переважно для створювання принтів на тканинах для кімоно) розпочалося ще у восьмому сторіччі, але шанованим мистецьким напрямком ця техніка стала в період Едо і Мейджі (1600—1900).
Катаґамі є тонким трафаретом, що складається з двох-трьох шарів ваші (японський папір), які ламінують за допомогою соку, виготовленого із ферментованої гіркої хурми. Хурма має зберігатися в чані протягом кількох років, щоб отримати максимальний вміст таніну. Ламіновані листи висушують на сонці й коптять від семи до десяти днів у спеціальній коптильні, де задля отримання щільного диму спалюють тирсу, завдяки чому смола з диму прилипає до паперу. Усі процеси (ламінування, сушіння, копчення) повторюються багато разів протягом шести місяців. Готові катаґамі набувають яскравого світло-коричневого кольору, після чого різаки трафаретів вирізають і витискають на них візерунки.
За допомогою катаґамі на тканину пензлем чи мастихіном наносяться речовини, що відштовхують барвники (наприклад, віск або рисова паста). Після цього тканину фарбують ручним розписом, зануренням у фарбу або ж поєднанням цих двох технік, а барвник просочується скрізь, де тканина не захищена пастою. На тонких тканинах візерунок відбивається на зворотній стороні; зворотня сторона щільніших тканин має суцільний колір. Традиційним барвником для катазоме був індиго.
Одна з переваг техніки катазоме полягала в тому, що вона була недорогим способом створення на бавовні загальних візерунків, схожих на дорогу ткану парчу. Окрім бавовни, за допомогою катазоме декорували льон, шовк та тканини, повністю або частково синтетичні.
Процес створення трафарету можна подивитися тут (а також послухати медитативні звуки шуршання паперу й вирізання по ньому :)). Процес фарбування з використанням техніки катазометут.
10
23-03-12 16:40