Джерело
Finstop | 1️⃣ Невизначеність-нова норма.Прогнозування — справа невдячна апріорі....
5 290 Охват/переглядів
2026-01-05 20:20
Повідомлення №1757
1️⃣ Невизначеність-нова норма.Прогнозування — справа невдячна апріорі.А коли у світових фінансах і геополітиці сотні нових даних, які змінюються щомісяця, — це вже майже лотерея.Бенефіціарами цієї турбулентності у 2025 році виявилися (й продовжують бути):драгметали — золото, срібло, платина, паладій.👉 А що буде у 2026-му з іншими активами?Зведу все до мінімуму:або risk-on, або risk-off?Ні! Вони будуть чергуватись.😏2️⃣ Долар: слабкий, але далеко не беззахисний.Багато хто очікує продовження слабкості долара до основних валют.Моя позиція інша: Долар періодично укріплюватиметься.Причина проста і не романтична —США потрібно фінансувати свій гігантський держборг і дефіцит бюджету.➡️ Риторичне питання:хто буде заходити в валюту, яка стабільно дешевшає?Висновок: долар ще не сказав останнє слово.3️⃣ Трампономіка — шоу з корекціями.Як і раніше, без корекцій не обійдеться. Саме важке питання- "Коли?".Мій сценарій 📉— зима–початок весни 2026 року.Це було б логічно і вигідно Трампу і як бізнесмену і як політику:Спочатку — охолодження ринків.Потім — (можливо, добре закупившись акціями та криптою) 👉розгін ринку:вербальні інтервенції,стимулювання,друкарський верстат та інші “класичні інструменти”.🗝 Все це буде — напередодні ключових виборів у США восени.Нагадаю: Трамп обожнює хизуватися ростом фондових ринківі ще - має виправдати очікування виборців, які повірили в його криптообіцянки.До речі, Крипта вже суттєво зросла на початку року.4️⃣ Сценарій “Баффета” теж у грі.Не виключаю, що за підсумками року виграють ті, хто:окопається в доларі,сяде глибоко в кеші терпляче чекатиме...Як це робить Баффет:👉 близько 30% активів його компанії — у кеші(долари на рахунках, держоблігації, депозити).Я ще додав би держоблігації України на 10-20% від капіталу.Нічого не купувати,поки ринок не впаде нижче плінтуса —стратегія нудна, але інколи може стати геніальною. Навіть, знаю, існують такі інвестклуби, де стратегія= нічого не робити, тобто- як мінімум – не втратити гроші🙃.