Джерело
Кирило Фесик | Шановні оболонці!Кабінет Міністрів України запустив експериментальний ...
19 900 Охват/переглядів
2026-03-31 17:44
Повідомлення №4704
Шановні оболонці!Кабінет Міністрів України запустив експериментальний державний проєкт для міста Києва щодо встановлення у багатоквартирних будинках систем незалежного резервного живлення.Простими словами – йдеться про генератори, акумуляторні системи, інвертори та інше обладнання, яке дозволить під час планових або аварійних відключень підтримувати роботу критично важливих систем будинку.Насамперед те, що життєзабезпечує багатоквартирні будинки:— водопостачання;— водовідведення;— теплопостачання;— котельні;— насосне та інше спільне інженерне обладнання будинку.Хто може брати участь у програмі:— багатоквартирні будинки понад 9 поверхів;— будинки, де системи життєзабезпечення не можуть працювати без електрики;— будинки, де є технічна можливість встановлення такого обладнання;— будинки, де співвласники офіційно підтримали участь у програмі рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку про участь у здійсненні заходів у межах експериментального проєкту, а також надання згоди щодо подальшої експлуатації та прийняття у власність таких систем у межах експериментального проєкту.Як це буде працювати: 1. Співвласники будинку мають провести збори та ухвалити рішення про участь у програмі. 2. Після цього будинок може бути включений до офіційного переліку. 3. Далі визначені структури організовують закупівлю, встановлення та запуск системи. 4. Після встановлення система передаватиметься в користування для подальшої експлуатації будинку.Хто реалізовує програму:— координатор – Міністерство розвитку громад та територій;— на рівні міста – Київська міська державна адміністрація;— замовник робіт – ТОВ «Нафтогаз Біоенергія-А»;— на рівні районів – районні в місті Києві державні адміністрації.Важливо:— фінансування передбачене за кошти державного бюджету та інших не заборонених законом джерел;— відповідальність за подальшу експлуатацію після передачі нестимуть ОСББ, ЖБК або управитель;— реалізація цього експериментального проєкту розрахована на два роки.Що радимо зробити вже зараз головам ОСББ, ЖБК та управителям:— проаналізувати, чи підпадає ваш будинок під критерії програми;— почати підготовку технічної інформації по будинку;— за потреби ініціювати збори співвласників;— тримати комунікацію з нами.Це важлива програма, яка може суттєво посилити стійкість київських багатоповерхівок у період відключень.Переконаний, що для багатьох будинків це справді може стати практичним рішенням, яке допоможе людям легше проходити складні періоди.У разі виявлення бажання взяти участь в експериментальному проєкті, просимо надіслати до управління ЖКГ Оболонської РДА на електронну адресу: [email protected] , заповнений опитувальник потенційного учасника експериментального проєкту. Посилання на опитувальник залишаю нижче.Для консультацій або уточнювальних запитань, звертайтеся за номерами :05026803240444186030‼️Важливо‼️Просимо усіх бажаючих, подати документи на участь у програмі до 15 квітня.Також звертаю увагу, що брати участь у програмі можуть абсолютно всі багатоповерхівки незалежно від форми управління!Усім буде надана максимальна допомога в організації та підготовці документів!ПОСИЛАННЯ НА ОПИТУВАННЯ ПОСИЛАННЯ на постанову Кабінету Міністрів України №353 від 20 березня 2026 рокуСоцмережі 👉 Telegram | Instagram | Facebook