Статистика telegram каналу - @evacuationukraine

Будь в курсі! Новини для українців

Subscribers: 18621
Photos: 3750  Videos: 104  Links: 3630 
Збираємо інформацію, аби ви були в курсі та у безпеці. В Україні та закордоном. Від початку війни і до перемоги 🇺🇦
2021-10-05

Кількість підписників

Історія змін лого

2023-10-29
2023-10-26
2023-10-07

Історія змін назви

Будь в курсі! Новини для українців
2024-02-07
Будь в курсі! Новини для переселенців
2023-11-17
Будь у безпеці! Переселенці
2023-10-29

Історія зміни типу аккаунта

Публічна группа чи канал
2023-10-29
Акаунт Telegram
2023-10-26
Публічна группа чи канал
2023-10-07

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25
❗️Увага, скоро відбудеться розіграш смартфону!
⌛️Встигніть взяти участь та отримайте шанс на перемогу!

Розкажіть Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, як війна змінила ваше життя.

📝Дайте відповідь на 10 коротких запитань за посиланням http://bit.ly/3pdkabJ та візьміть участь у розіграші смартфону Realme C33📱

📆20 листопада ми розіграємо смартфон серед усіх, хто поділиться з Музеєм своєю історією.

Додайте свою розповідь до найбільшого архіву історій мешканців України про війну, адже кожна історія важлива! 🇺🇦
Міністерство реінтеграції України створить перелік місць тимчасового проживання ВПО. Міжнародні донори сплатять ремонт цих закладів.

🏘Усі об'єкти, які використовувалися для розміщення внутрішньо переміщених осіб до 7 вересня 2023 року, вносяться до відповідного переліку відповідної області та міста Києва. Однак, щоб об'єкти були включені до переліку, на день проведення моніторингу в них мають бути облаштовані місця для 10 або більше осіб.

📝Міністерство реінтеграції готує загальний список місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на основі інформації, отриманої від обласних та Київської міської військових адміністрацій. Це важливо, оскільки міжнародні донори розглядають можливість фінансування ремонтів саме об'єктів, які будуть включені до цього списку.

🏘Міністр реінтеграції зауважила, що потрібно зробити місця для переселенців зручнішими.

💬"Наша ідея полягала в тому, щоб зробити умови перебування у місцях тимчасового проживання більш комфортними для внутрішніх переселенців. Тому навіть якщо зараз ці установи не відповідатимуть затвердженим вимогам, вони не повинні закриватися. У таких випадках нам потрібно разом попрацювати над досягненням місць тимчасового проживання. цих стандартів, щоб забезпечити переселенцям гідні умови проживання", - наголосила Ірина Верещук.
У Швейцарії готують важливі зміни для працевлаштування українців

📃У Швейцарії готуються спростити працевлаштування українських біженців. Планується скасувати обов'язковий дозвіл на роботу, який видає місцева влада.

Усунення бюрократичних перешкод має збільшити часту працевлаштованих українців удвічі.

📊Зараз у Швейцарії працює 20% українців зі статусом S. Одна із перешкод до виходу на ринок праці більшої кількості біженців полягає в тому, що кожен має отримувати дозвіл на роботу. Кантональна влада перевіряє, як у трудовому договорі вказана зарплата, чи не занижена вона. У більшості випадків місцева влада схвалює трудові угоди – наприклад, у Цюриху дозвіл отримують 90% договорів.

Тому частина політиків вважають, що процедуру отримання дозволу на роботу для українців з дозволом на проживання категорії S слід скасувати.

💬"Українці від цього лише виграють, бо саме необхідність ходити інстанціями відштовхує багатьох від активного пошуку роботи. Крім того, у такій ситуації роботодавці стануть загалом привабливішими для біженців, та й у влади буде менше роботи", – пояснила депутат федерального парламенту Коріна Гредіг.

☝️Коли дозвіл скасують, українцям треба буде просто повідомляти владу про факт свого працевлаштування.

🏢Федеральна рада має намір протягом 2024 року подвоїти частку українських біженців, які мають постійну роботу – до 40%. Мета влади також полягає в тому, щоб біженці меншою мірою завантажували систему соціального забезпечення.

📆Зазначається, що остаточне рішення Національна рада (велика палата парламенту Швейцарії) може ухвалити за кілька тижнів.
🤝Як підтримати себе, якщо близькі на фронті? Рекомендації від МОЗ.

Переживати за близьку людину під час війни – це нормально! Але важливо розуміти, що ви також є частиною підтримки для партнера/партнерки і варто потурбуватись про власний ресурс, щоб ваше спілкування не було тотальною мукою для вас обох.

Тривога виникає від неможливості контролювати чи впливати на те, що відбувається з близькою вам людиною, яка знаходиться далеко.

Спробуйте контролювати те, що можете:
✔️зберіть партнеру/партнерці все, що можливо для відносного комфорту;
✔️дізнайтесь номер частини, ім’я та контакти побратимів, командування;
✔️домовтесь про дні, коли ви маєте зв’язуватись, а також подальші дії, якщо раптом зв’язок обірвався.

📱Зважайте, що зв’язку може не бути технічно або людина може загубити телефон під час виконання завдання, і тому важливо не піддаватись паніці щоразу, як абонент “поза зоною досяжності”.

МОЗ зібрали ще кілька порад, які допоможуть вам наблизитись до стану певного балансу, коли ви зможете жити і рухатись далі.
📚Запустили безоплатне навчання для ветеранів війни та учасників бойових дій

Учасники бойових дій та українці, які отримали інвалідність через війну, відтепер зможуть безкоштовно навчатися, уряд запустив відповідний експериментальний проєкт.

Про це йдеться на урядовому порталі.

☝️Згідно з інформацією Кабміну, ветерани війни та особи з інвалідністю можуть отримати безкоштовне професійне навчання – зокрема, пройти підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Наразі в Україні діють 8 центрів у таких областях:
✔️Дніпропетровській;
✔️Полтавській;
✔️Харківській;
✔️Одеській;
✔️Львівській;
✔️Рівненській;
✔️Сумській;
✔️Івано-Франківській.

📚Навчання проводиться за 95 робітничими професіями та 365 освітніми програмами підвищення кваліфікації і триває до 6 місяців. Навчатися можна на денній чи вечірній формі або ж дистанційно.

💻Заявку на навчання можна подати онлайн. Погодити навчання мають не пізніше ніж на 5 робочий день з дня подання документів, уточнили на урядовому порталі.

💬«Учасників бойових дій та супроводжуючих, якщо навчання проходить людина з першою групою інвалідності, забезпечують житлом і компенсують проїзд. Після закінчення видається документ державного зразка», – наголосили у відомстві.
💔Світлана Квасова з Підгірного Дніпропетровської області постраждала внаслідок російського ракетного обстрілу 3 червня 2023 року. Жінка опинилася майже у центрі удару, отримала вибухову травму, осколкові поранення та втратила пам’ять про ті страшні події. Наслідки травми вона відчуває досі. Нещодавно Світлана пройшла курс реабілітації від Фонду Ріната Ахметова у санаторії на Закарпатті.

🎥Дивтися відео: https://www.youtube.com/watch?v=3ABcbNFFqeQ

👉Історія на сайті - за посиланням.
Як роздрукувати довідку ВПО з Дії: покрокова інструкція

📲Для того, щоб підтвердити статус ВПО у 2023 році, потрібно мати відповідну довідку. Тепер її можна отримати через портал Дія, як і роздрукувати документ.

📄Довідку ВПО можна робити громадянам, які перемістилися з території громад, розташованих у районах проведення бойових дій, або які перебувають у тимчасовій окупації або облозі. Для отримання довідки потрібно зайти в Дію та знайти розділ Послуги — Отримати статус ВПО — і подати заявку.

Які дані треба вказувати для довідки ВПО
✔️Вкажіть поточне місце перебування (потрібно підтвердити за допомогою геолокації).
✔️Дані дітей, що перебувають з вами (якщо вони є).
✔️Дані картки єПідтримки.
✔️Потреби на місці перебування. Наприклад, у медичному обслуговуванні, освіті або гуманітарній допомозі тощо.
✔️Довідка має з’явитися через кілька днів у додатку Дія.

Як роздрукувати довідку ВПО з Дії: покрокова інструкція
▪️Увійдіть в Дію.
▪️Надайте дозвіл на передання даних.
▪️Після цього ви отримаєте повідомлення на електронну пошту, коли сертифікат згенерується.
▪️Його можна завантажити та роздрукувати через розділи Послуги та Отримані документи.
Тест: Чому дитина вас не слухає?

👪Проблема слухняності дітей дуже актуальна для багатьох мам і батьків. Часто від батьків, вчителів, педагогів можна почути: «Він мене не слухає», «Ти не слухняний», «Чому ти мене не слухаєш?». Ці та багато інших питань часто турбують старших в сім'ї.

🤔Про що може говорити непослух дитини? Іноді такою поведінкою вона хоче привернути увагу дорослого, щоб оточуючі її помітили. Буває, що таким чином дитина висловлює протест, відстоюючи свої бажання. Діти не завжди можуть критично оцінювати ситуацію, тому їх непослух може загрожувати їхній безпеці. Важливо, щоб в сім'ї діяли заборони, які дитина безумовно повинна виконувати - все, що пов'язано з її безпекою.

🫶Щоб дитина слухалася, вона повинна вам довіряти. Ваші вимоги до дитини повинні бути стабільними. Якщо ви чогось не дозволяєте, то не дозволяєте завжди.Також необхідно, щоб вимоги обох батьків до дитини були однаковими.

📝Пропонуємо пройти тест і дізнатися причини, через які вас не слухається ваша дитина. Тест підійде батькам дітей від 6 до 11 років.

👉Деталі за посиланням: https://akhmetovfoundation.org/test/pochemu-rebenok-ne-slushaetsya-vas
📱Відтепер дозвіл на виїзд дитини за кордон можна буде оформити у Дії

📱Нововведення в додатку "Дія" розширює можливості користувачів, дозволяючи їм оформляти тимчасовий дозвіл на виїзд дитини за кордон. Тепер, завдяки цій інноваційній послузі, батьки можуть швидко та легко отримати необхідний документ, не виходячи з дому.

Кабмін підтримав оформлення дозволу на виїзд дитини за кордон онлайн. Про нову інноваційну послугу повідомив голова Мінцифри, Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.

☝️Він наголосив, що відтепер у державному додатку "Дія" з'явиться можливість зручно та швидко отримати тимчасовий дозвіл на виїзд дитини.
Нова послуга в "Дії" надається абсолютно безкоштовно, в той час, як традиційний метод оформлення згоди у нотаріуса залишається доступним для батьків, які вибирають цей варіант.

Як отримати дозвіл на виїзд дитини через Дію?
📱Для отримання тимчасового дозволу необхідно, щоб в обох батьків була встановлена "Дія".
📝 Один подає заяву про дозвіл, а інший надає свою згоду в застосунку підписом.

✔️Після підтвердження заяви, дані автоматично вносяться до Державного реєстру актів цивільного стану, що дозволяє прикордонникам ефективно перевіряти інформацію в режимі онлайн.
❗️Базові речі про гепатит А❗️

“Спостерігаємо лише невелике відхилення від сезонної захворюваності на гепатит А та шалене намагання деяких ЗМІ видати це за епідемію з карантином ледь не по всій країні”, зазначили на сторінці МОЗ.
Тому нагадуємо базові речі про гепатит А.

🤲Гепатит А – захворювання брудних рук.

Це вірусне захворювання, яке вражає печінку і може мати як легкий, так і важкий перебіг. Передається через брудні руки, а також вживання забруднених харчів або води.

☝️Симптоми гепатиту А можуть включати жовтяницю, головний біль, слабкість, діарею та нудоту.

Як уберегтися від гепатиту А?
☛ Мийте руки водою з милом щонайменше протягом 20 секунд.
☛ Завжди мийте руки перед приготуванням/споживанням їжі та після вбиральні.
☛ Мийте овочі та фрукти чистою водою перед тим, як їх споживати.
☛ Якщо не впевнені, що вода з-під крана або з криниці безпечна, – використовуйте для пиття, приготування їжі та миття овочів і фруктів лише бутильовану або кип’ячену воду.
☛ Дотримуйтесь рекомендацій з офіційних джерел щодо безпеки води у вашому регіоні.

💉Також нагадуємо, що проти гепатиту А існує безпечна та ефективна вакцина. Вона є рекомендованою, тобто не включеною до Національного календаря профілактичних щеплень.

💉Вакцинуватися можна з 12 місяців життя. Дітям та дорослим потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 6-12 місяців.
Конкурс есе «Моя Україна» триває!

Долучитися до конкурсу можуть учасники з усієї країни! А саме:
— учні 8-11 класів середніх шкіл,
— студенти I-II курсів коледжів,
— вчителі.

Термін подання есе подовжено до 21 листопада 2023 року.

Зареєструйтеся та подайте творчу роботу за посиланням:

https://civilvoicesmuseum.org/news/konkurs-ese-moya-ukrayina-stroki-podovzheno-a-geografiyu-rozshireno-na-usyu-krayinu


Ми підготували для вас детальне нагадування про умови участі у конкурсі, а також скорочену корисну шпаргалку з написання творчої роботи. Будь ласка, уважно ознайомтеся з цією інформацією, перш ніж надсилати есе.

Детальні умови: bit.ly/45E9INd

Яким має бути есе: bit.ly/4011NbL

Переможці будуть оголошені до 21 грудня 2023 року на сайті Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова http://civilvoicesmuseum.org

Переможці серед учнів отримають від Фонду Ріната Ахметова планшети, мобільні телефони та смартгодинники. Автори найкращих робіт серед учителів отримають зовнішні накопичувачі.

Учителі, які надихнули переможців, що посіли І місце, отримають Power Bank.
Усі конкурсні роботи стануть частиною Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова — найбільшого у світі архіву розповідей мирних мешканців України про життя під час війни, який містить вже понад 85 тисяч історій. А найкращі роботи будуть представлені світовій спільноті.

Бажаємо успіхів і з нетерпінням чекаємо на ваші роботи!
👩В Україні презентували проєкт для жінок, що постраждали від військових дій

Національний реабілітаційний центр «Незламні» (Unbroken) спільно з Loreal Україна ініціювали всеукраїнський соціальний проєкт для жінок «Не До краси», пишуть у Першому медичному об'єднанні Львова.

❤️‍🩹«Його мета – допомогти жінкам позбутися слідів війни на обличчі й тілі та загоїти душевні рани», – кажуть організатори.

👩‍⚕️Кожна учасниця проєкту за потреби отримає консультацію кваліфікованих спеціалістів із пластичної хірургії, естетичної медицини, ментального здоров’я та інших лікарів.

💉Залежно від наслідків фізичної травми буде обрана індивідуальна тактика лікування: оперативні втручання, шліфування рубців, косметологічні процедури.

Окрім того, із кожною учасницею будуть праювати спеціалісти з ментального здоров’я. Пацієнтки будуть мати змогу відвідати сеанси тілесно орієнтованої та розмовної психотерапії, де їм допоможуть знову прийняти себе і своє тіло.

☝️Всі ці послуги надаватимуться жінкам на безоплатній основі.

👉Як стати учасницею проєкту та деталі про нього – за посиланням: https://beauty.unbroken.org.ua/
❗️У Києві для жінок 40+ запустили акцію з безкоштовної мамографії

👩‍⚕️Бдагодійний фонд «ОнкоСтоп» розпочав акцію з безкоштовної мамографії для жінок 40+. У Києві жінки від 40 років упродовж листопада можуть безоплатно пройти обстеження.
Про акцію повідомили у фонді «ОнкоСтоп».

👩‍⚕️Мамографія — єдиний метод, який виявляє рак молочної залози на надранній стадії. Безоплатні обстеження для ранньої діагностики раку проводять у Київському міському центрі репродуктивної та перинатальної медицини на проспекті Івасюка, 16.

🗓Акція діє з 1 до 30 листопада.

Для того, щоб потрапити на безплатне проходження рентгенографії молочної залози, необхідно:
✔️Взяти направлення від сімейного лікаря (код для направлення 59300-00: Рентгенографія молочної залози, двобічна);
✔️Обрати дату та час обстеження за посиланням і зареєструватися;
✔️Прийти в обраний день та час на прийом до лікаря в Київському міському центрі репродуктивної та перинатальної медицини.

☝️Прийом здійснюється в кабінеті мамографію на 3-му поверсі.
Тест. Як події в країні впливають на стосунки у вашій родині?

👨‍👩‍👧‍👦Події останніх двох років змінили життя людей у нашій країні, що неминуче відбивається і на їхньому сімейному житті. Сім'ї стикаються з великою кількістю проблем і складнощів - від фінансових і побутових до психологічних, пов'язаних зі спілкуванням між подружжям, батьками і дітьми. Ці проблеми дуже по-різному проявляються в різних сім'ях.

👉Пройдіть тест прямо зараз, щоб дізнатися як події вплинули на вашу родину:
https://bit.ly/46Yb2vR

Узяти участь у тестуванні може будь-яка сім'я незалежно від місця проживання.

📝Бажано (але не обов'язково), щоб на запитання тесту відповідали двоє або більше членів сім'ї, співвідносячи між собою свої варіанти відповідей і обираючи спільну позицію.
🧒З ким можна залишити дитину в Польщі, якщо треба виїхати з країни на певний час?

Якщо українець вирішить виїхати з Польщі на певний час, залишивши свою неповнолітню дитину з друзями чи сусідами й про це дізнаються соціальні служби – дитина буде прийнята під прийомну опіку. Це може бути прийомна родина або навіть дитячий будинок.

👨‍⚖️Повернути дитину можна буде лише у судовому порядку.

Як залишити дитину в Польщі на певний час?
Маючи намір виїхати з країни у справах, українець має призначити тимчасову опіку над своєю неповнолітньою дитиною.

Хто може стати тимчасовим опікуном?
Тимчасовим опікуном для дітей може стати повнолітній кровний родич дитини, інший родич з боку батька чи матері, а також інша особа, що може гарантувати належне виконання обов’язків опікуна.

Як та куди подати заяву?
Слід подати заяву до районного суду за місцем перебування неповнолітньої дитини. Завантажити форму можна на сайті gov.pl, або отримати в пункті обслуговування відвідувачів суду.
🧾В Одесі запустили продаж пільгових проїзних квитків через QR-код

ПриватБанк та комунальне підприємство «Одесміськелектротранс» запустили у комунальному транспорті Одеси продаж пільгових проїзних квитків через QR-код.
Про це повідомили у пресслужбі Приватбанку.

🚌«Відсьогодні одесити мають можливість придбати онлайн проїзні квитки на міський транспорт для школярів та студентів», — йдеться у повідомленні.

Такі проїзні квитки дійсні протягом календарного місяця і придбати їх можна скануючи QR-код, розміщений у всіх видах міського транспорту.

📱Відтак одесити можуть оплатити разовий квиток чи обрати придбання пільгового проїзного навіть під час поїздки, скориставшись Приват24 і власним смартфоном. Пільгові проїзні дійсні лише у разі пред’явлення студентського чи учнівського квитка.

Як користуватися?
При скануванні QR, в меню «Міський транспорт» у вкладці «Проїзні», відкрита можливість вибору та оплати необхідного проїзного: можна обрати за видом транспорту, періодом користування та видом квитка.

💸Учнівський проїзний на трамвай чи тролейбус коштуватиме 60 грн, на трамвай і тролейбус – 80 грн, студенти купуватимуть пільгові проїзні на трамвай чи тролейбус за 120 грн та на обидва види транспорту – 170 грн.
Українці в Ірландії можуть втратити житло, якщо поїдуть на Різдво додому

❗️Ситуація українських біженців в Ірландії стає ще більш напруженою, оскільки уряд країни скоротив до нуля термін, на який їм дозволено залишати своє житло під час подорожей на Різдво.

В Ірландії наголосили про можливість втрати житла українськими біженцями, які вирушають додому на Різдво. Про це йдеться у матеріалі extra.ie.

💬 Департамент інтеграції скоротив строк, на який українці мають право залишати свої житла в Ірландії, з 7 днів до 0. Причиною такого рішення є критичний брак доступного житла для біженців в країні.

Ця зміна в політиці щодо подорожей внутрішніх і міжнародних відзначена як перший крок у низці заходів, спрямованих на зменшення привабливості Ірландії для біженців, які шукають притулок від війни в Україні.

☝️Проте Департамент інтеграції розглядає можливість надання винятків для українських біженців, які планують подорожувати на Різдво додому або в інші місця в межах країни. Деталі стосовно тривалості цих винятків мають бути уточнені для біженців протягом наступних двох тижнів.

🏘Виконавчий директор Ірландської ради у справах біженців, Нік Хендерсон, вказав, що не можна гарантувати українським біженцям, що житло залишиться вільним на тривалий період часу.

🏘Ірландія зараз активно використовує всі можливі засоби для розселення новоприбулих біженців, проте, з іншого боку, українцям потрібно мати можливість відвідувати Україну для розв'язання особистих справ, зокрема, збереження зв'язку з родиною, перевезення особистих речей та розв'язання питань з документами.

👨‍⚕️Ірландці звертають увагу на те, що виїзд з країни можливий у виняткових обставинах, таких як лікування або сімейна ситуація в Україні.

📝Однак біженці повинні заздалегідь інформувати Департамент про свої плани та звільнити житло для інших, які можуть його потребувати. По поверненні, їм пропонується подати заявку на нове житло, якщо така можливість буде доступна, хоча це не обов'язково буде в тому ж самому місці.
Щоб не дублювати пільги. Статус захисту українців перевіряють за спільною базою ЄС

💻Українців із тимчасовим захистом перевіряють за загальноєвропейською базою даних. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан.

Зараз інформацію до цієї бази даних вносять всі держави-члени ЄС.

Минулого року Чехія головувала в Раді ЄС і наполягала на створенні такої бази даних, розповів голова чеського МВС в інтерв'ю виданню ProUkrainu.

💬"Напевно, саме для того, щоби обеззброїти тих, хто схильний зображати українців на нашій території як проблему. Вони казали: "А якщо українці зловживають пільгами в одній країні, у другій, у третій?". Тож було запроваджено загальну систему, до якої Чеська Республіка вносить дані", – розповів Віт Ракушан.

Деяким країнам знадобилося більше часу, але тепер система працює, додав він.

💬"І з цього видно, що спроби зловживання – це навіть не відсотки, а проміле випадків. Інколи також ідеться про помилку, коли людина не знялася з реєстрації та не виконала свої зобов’язання щодо виїзду в одній з країн", – зазначив міністр.

Завдяки цій системі у чиновників є розуміння, як виглядає інструмент тимчасового захисту, хто ним користується, у якій країні знаходяться люди.

💬"Країнам на кордоні Шенгенської зони трохи легше, ніж Чехії. Адже від нас українці просто поїдуть – додому чи в іншу країну, не проходячи жодних прикордонних процедур. І якщо вони забудуть знятися з реєстрації, то ми не отримаємо інформацію про від'їзд миттєво", – зауважив урядовець.

За його словами, щойно людина прийде просити про допомогу в одній з країн ЄС, це автоматично означає, що вона вже не має права на отримання такої допомоги в жодній іншій країні ЄС.

💬"Це, безумовно, гарна профілактика будь-яких настроїв стосовно того, що щедрістю окремих держав можна зловживати", – сказав Віт Ракушан.

Детальніше — за посиланням.
Переселенців запрошують безоплатно опанувати навички соціального працівника

Переселенці, які хочуть освоїти новий фах, можуть долучитися до конкурсного відбору учасників безоплатної навчальної програми «Школа соціального робітника».

👴Навчання дасть змогу опанувати основи догляду за людьми похилого віку, з інвалідністю та постраждалими від війни. Найкращим учасникам програми буде запропоновано роботу у сфері соціального супроводу.

Які вимоги до кандидатів?
• Статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО).
• Можливість відвідування занять у Києві.

Тривалість навчання?
Навчальна програма триватиме 5 днів по 6 годин.

Коли відбудеться?
З 15-17 та 24-25 листопада 2023 року.

Як взяти участь?
Для участі у конкурсі необхідно заповнити заявку, перейшовши за посиланням.
Кінцевий термін реєстрації – 10 листопада 2023 року.
Чи є у вас ризик розвитку серцево-судинних захворювань? Нагадування від МОЗ

Найпотужніші фактори ризику розвитку серцево-судинних хвороб такі:
☛ Куріння цигарок і нікотиновмісних продуктів.
☛ Індекс маси тіла (ІМТ понад 25, а надто понад 30 кг м2). Калькулятор ІМТ за посиланням – https://bit.ly/3LA3jf5.
☛ Рівень холестерину загальний та рівень ліпопротеїнів низької та високої щільності (<200 мг/дл, <100 та >60 відповідно)
☛ Високий тиск (понад 130 на понад 80 мм ртутного стовпчика).
☛ Незбалансований раціон – тобто такий, в якому переважають дуже перероблені продукти, і надто мало цільних.
☛ Брак рухової та тренувальної активності. Наш орієнтир для дорослих людей – це принаймні 150 хв на тиждень помірної рухової активності (швидка хода, плавання, велоїзда відносно рівним ландшафтом, робота в саду) та бодай 75 хв інтенсивної фізичної активності (танці, пробіжка, веслування), і силові тренування двічі на тиждень.
☛ Зловживання алкоголем. Алкоголь шкідливий навіть у найменшій кількості, та зловживання – це споживання понад одного келиху відповідного для напою розміру (приміром, 330 мл для пива міцністю в 5%) на день.

❗️Якщо у вас є бодай один із цих факторів ризику, то можна зробити принаймні дві речі: скласти план зі зміни свого способу життя та проконсультуватися з лікарем.

Є ще інші фактори ризику розвитку серцево-судинних хвороб, які не належать до категорії способу життя:
▪️самотність (людина живе сама і практично не спілкується голосом),
▪️ рання менопауза (до 40 років),
▪️посттравматичний стресовий розлад (ПТСР),
▪️робота по змінах.

👉 Ви можете разом із лікарем оцінити свій ризик серцево-судинних захворювань за допомогою цього онлайн калькулятора.

📝Для оцінки вам потрібно знати завдяки аналізам свій артеріальний тиск, загальний рівень холестеролу, та рівень ліпопротеїнів високої та низької щільності, та відповісти, чи ви приймаєте препарати для зниження холестерину в крові, ліки при гіпертензії та ацетилсаліцилову кислоту.