Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - МІНЕНЕРГО
Додано 02 лис 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Кількість підписників: 10 523
Фото: 5,560
Відео: 602
Посилання: 2,710
Опис:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Кількість підписників

10 523
Середній/День:: -5
Середній/Тиждень:: -20
Середній/Місяць:: -67

👁️ Середній перегляд на повідомлення

3 018
Середній/День:: 1,080
Середній/Тиждень:: 4,559
ERR: 28.68%

📊 Кількість повідомлень на день

2.8
Останній день: 2
Середнє за тиждень: 2.6
Середнє за день: 2.8

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2025-05-01
Офіційно не підтверджена 2025-04-30
Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 1,390 26-05-13 07:00
⚡️ Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 13 травня➡️ Внаслідок бойових дій частина споживачів у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Полтавській, Сумській та Харківській областях тимчасово залишаються без електропостачання.➡️ Енергетики працюють у посиленому режимі, щоб якнайшвидше повернути електропостачання для всіх абонентів. Відновлювальні роботи тривають цілодобово. ➡️ У Чорнобильській зоні відчуження рятувальники ДСНС спільно з фахівцями зони відчуження завершили ліквідацію пожежі, яка виникла 7 травня на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. У зоні відчуження перевищень контрольних рівнів гамма-випромінювання не зафіксовано, радіаційний фон залишається в межах норми.➡️ Через негоду без електропостачання залишаються споживачі на Івано-Франківщині. Ремонтні бригади працюють над відновленням.➡️ Застосування обмежень сьогодні не прогнозується. Про будь-які зміни з енергопостачанням дізнавайтесь на офіційних ресурсах своїх операторів системи розподілу.➡️ Просимо споживачів, за можливості, ощадливо використовувати електроенергію протягом всієї доби. Це допомагає знизити навантаження на систему.
👁 1,390 26-05-12 06:43
⚡️ Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 12 травня➡️ Внаслідок бойових дій частина споживачів у Донецькій, Миколаївській, Сумській, Чернігівській та Харківській областях тимчасово залишаються без електропостачання.➡️ Енергетики працюють у посиленому режимі, щоб якнайшвидше повернути електропостачання для всіх абонентів. Відновлювальні роботи тривають цілодобово. ➡️ На Донеччині внаслідок ворожої атаки на енергетичний об’єкт загинули двоє працівників енергетичної галузі. Міністерство енергетики України висловлює щирі співчуття їхнім рідним і близьким.➡️ У Чорнобильській зоні відчуження триває ліквідація пожежі, яка виникла 7 травня на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Пожежу локалізовано, рятувальники ДСНС спільно з фахівцями зони відчуження продовжують ліквідовувати окремі осередки тління, зокрема торфу. Ситуація контрольована. У зоні відчуження перевищень контрольних рівнів гамма-випромінювання не зафіксовано, радіаційний фон залишається в межах норми.➡️ Через негоду без електропостачання залишаються споживачі у Закарпатській області. Ремонтні бригади працюють над відновленням.➡️ Застосування обмежень сьогодні не прогнозується. Про будь-які зміни з енергопостачанням дізнавайтесь на офіційних ресурсах своїх операторів системи розподілу.➡️ Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на денний час - з 11:00 до 15:00. У вечірні години просимо споживачів, за можливості, ощадливо використовувати електроенергію - з 18:00 до 22:00. Це допомагає знизити навантаження на систему.
👁 1,100 26-05-11 07:01
⚡️ Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 11 травня➡️ Внаслідок бойових дій частина споживачів у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Херсонській та Харківській областях тимчасово залишаються без електропостачання.➡️ Енергетики працюють у посиленому режимі, щоб якнайшвидше повернути електропостачання для всіх абонентів. Відновлювальні роботи тривають цілодобово. ➡️ У Чорнобильській зоні відчуження триває ліквідація пожежі, яка виникла 7 травня на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Пожежу локалізовано, рятувальники ДСНС спільно з фахівцями зони відчуження продовжують ліквідацію. У зоні відчуження перевищень контрольних рівнів гамма-випромінювань не зафіксовано. Рівень радіаційного фону, порівняно з середньомісячними величинами, не перевищений.➡️ Застосування обмежень сьогодні не прогнозується. Про будь-які зміни з енергопостачанням дізнавайтесь на офіційних ресурсах своїх операторів системи розподілу.➡️ Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на денний час - з 10:00 до 16:00. У вечірні години просимо споживачів, за можливості, ощадливо використовувати електроенергію - з 18:00 до 22:00. Це допомагає знизити навантаження на систему.
👁 1,090 26-05-06 10:48
⬆️🔥Україна переходить до нового етапу збільшення потужності для імпорту газу з Польщі Оператор газотранспортної системи України отримав погодження НКРЕКП на реалізацію спільного проєкту зі збільшення потужності на міждержавному з’єднанні з Польщею. Це рішення відкриває новий етап розширення імпорту природного газу з Європейського Союзу та сприятиме подальшій інтеграції України до європейського енергоринку. 6 липня 2026 року на аукціонній платформі GSA (Gas System Auctions Platform) відбудеться спільний аукціон збільшеної потужності. Проєкт передбачає аукціонний розподіл двох рівнів збільшеної потужності, визначених в рамках оцінки ринкового попиту:➡️ рівень 1 — 6,98 млн м. куб/добу у газові роки з 2030/2031 до 2044/2045; ➡️ рівень 2 — 10,20 млн м. куб/добу у газові роки з 2032/2033 до 2046/2047.Подальша реалізація проєкту залежатиме від результатів аукціону та проходження економічного тесту. У разі підтвердження попиту ОГТСУ та польський оператор GAZ-SYSTEM перейдуть до практичної фази - розвитку відповідної інфраструктури. Згаданий проєкт отримав синхронне погодження з боку польського регулятора (URE). Це важливий сигнал підтримки з боку європейських партнерів та передумова для реалізації транскордонних інфраструктурних рішень. Збільшення потужностей на польському напрямку:🔵 розширює доступ України до газу з європейського ринку;🔵 зменшує залежність від ризикових маршрутів постачання;🔵 підвищує гнучкість та надійність енергосистеми в умовах війни. Розвиток інтерконектора також відповідає довгостроковій стратегії інтеграції українського і європейського газових ринків.
👁 1,120 26-05-05 08:20
🇺🇦🇨🇦 Канада спрямувала додаткові 12,4 млн євро до Фонду підтримки енергетикиУряд Канади надав 12,4 млн євро до Фонду підтримки енергетики України, збільшивши свій загальний внесок до понад 57 млн євро. Кошти вже спрямовуються на першочергові потреби енергетичних компаній та заходи з ремонту та відновлення енергетичної інфраструктури по всій країні в межах підготовки до наступного осінньо-зимового періоду. «Вдячний Канаді за послідовну підтримку України. Ця допомога є критично важливою для забезпечення стійкості нашої енергосистеми в умовах постійних атак росії та зміцнення енергетичної безпеки країни напередодні опалювального сезону. Вдячний Секретаріату Енергетичного Співтовариства за ефективну координацію роботи Фонду та особисто Артуру Лорковському за лідерство та плідну співпрацю», - наголосив Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр енергетики Денис Шмигаль. Нагадаємо, Фонд підтримки енергетики України з 2022 року співпрацює з міжнародними партнерами для оперативного реагування на наслідки атак на енергетичну систему та її швидкого відновлення і зміцнення. Близько 30% загального обсягу внесків Фонду - 663 мільйони євро - надано партнерами з листопада 2025 року, що свідчить про непохитну солідарність з Україною та довіру до Фонду як до прозорого та ефективного інструменту допомоги. 📌 Наразі обладнання на близько 260 мільйонів євро перебуває в дорозі до України та його прибуття очікується до зниження температур.
👁 1,170 26-05-04 16:08
🇺🇦🇦🇹 Україна і Австрія посилюють співпрацю в енергосекторіСпівпраця з Австрією у питаннях відновлення української енергетики та зміцнення регіональної енергетичної безпеки – спільні пріоритети для двох країн.📌 На цьому наголосив Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр енергетики Денис Шмигаль за підсумками зустрічі з Федеральною міністеркою європейських та міжнародних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер. Сторони підписали Меморандум про співпрацю. Денис Шмигаль відзначив значний потенціал співробітництва з Австрією як у короткострокових, так і довгострокових проєктах.  «Розширення співпраці посилить енергетичну безпеку партнерів шляхом диверсифікації маршрутів постачання. А залучення австрійських інвестицій у розвиток української гідрогенерації і вітрової енергетики зміцнить енергетичну стійкість України. У розвиток зазначених ініціатив домовились про проведення великої конференції у Відні, присвяченої відбудові та відновленню енергетичного сектору України», - зазначив він. Очільник Міненерго наголосив, що мета України – залучення партнерів до проєктів з реконструкції, модернізації та інвестицій в енергетичний сектор.Міністри обговорили конкретні потреби української енергетики у контексті підготовки до наступної зими. «Ключове – ​​аварійне відновлення та постачання критично важливого устаткування. Серед нагальних потреб – трансформатори», - підкреслив Денис Шмигаль. Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр енергетики подякував Австрії за вже надану допомогу. Україна отримала понад 159 тонн обладнання, а також внесок до Фонду підтримки енергетики України в 15,5 млн євро. Ці кошти дозволили закупити обладнання для Харківської, Сумської та Київської областей.«Запросив австрійських партнерів активно долучитися до формату співпраці у межах «Енергетичного Рамштайну». Дякую пані Майнль-Райзінгер за послідовну підтримку України і готовність поглиблювати співпрацю!», - резюмував Денис Шмигаль.
👁 16,800 26-05-03 14:00
📍 Головне за тиждень27 квітня – 3 травня 100 днів роботи нової команди МіненергоНова команда Міністерства енергетики розпочала роботу в умовах безпрецедентного тиску на енергетичну систему країни. Головним завданням першого етапу було забезпечення проходження ОЗП та утримання стабільної роботи системи. Це завдання виконане. Тут детальніше про 33 ключові результати за перші 100 днів  🌍 Міжнародна співпраця За підсумками «енергетичного Рамштайну» та Чорнобильської конференції досягнуто нових домовленостей щодо підтримки енергетики та ядерної безпеки Серед них:100 млн євро до Фонду підтримки енергетики України;угода з ЄБРР про 30 млн євро на відновлення конфайнменту ЧАЕС;зобов’язання партнерів щодо 100 млн євро для відновлення конфайнменту та посилення ядерної безпеки в Україні;меморандум з МАГАТЕ щодо відбудови та розвитку ядерного сектору України;США виділять 100 млн доларів на ремонт конфайнменту ЧАЕСДенис Шмигаль та Оділь Рено-Бассо домовились про поглиблення співпраці між Україною та ЄБРР Співпраця з ЄІБ у сфері енергетики вже охоплює 1,3 млрд євро, опрацьовуються можливості її розширення Денис Шмигаль провів зустріч з Віцепрезидентом Європейського інвестиційного банку Карлом Негаммером.Денис Шмигаль та Комісар ЄС Ден Йоргенсен обговорили посилення підтримки ЄС українського енергосектору  Міністри енергетики Україні та Естонії Андрес Сутт обговорили конкретні рішення для підготовки енергосистеми України до зими  💡 Підготовка до ОЗП й енергетична безпекаДенис Шмигаль обговорив з учасниками ринку підготовку об’єктів генерації до зими Підготовка до наступної зими є одним із ключових пріоритетів у зміцненні енергетичної стійкості України Очільник Міненерго окреслив основні завдання при підготовці до наступного ОЗП, виступаючи на ІІ міжнародному Форумі згуртованості«Промінь надії»: з початку року введено в експлуатацію сонячні електростанції потужністю 590 кВт   Місія МАГАТЕ оцінить стан 14 електричних підстанцій, що забезпечують стабільну роботу АЕС України
👁 1,380 26-05-01 10:17
💡Посилення енергонезалежності лікарень у межах проєкту «Промінь надії»: з початку року введено в експлуатацію сонячні електростанції потужністю 590 кВтЗ січня 2026 року до кінця квітня 2026 року в межах реалізації проєкту «Промінь надії» розпочали власну генерацію електроенергії 7 закладів охорони здоров’я, в експлуатацію введено сонячні електростанції загальною встановленою потужністю 590 кВт.Ще на 89 об'єктах наразі роботи тривають, на трьох з них - на завершальному етапі. 126 медичних закладів перебувають на етапі розробки технічних рішень.📎Нагадаємо, програма «Промінь надії» - це спільна ініціатива Єврокомісії, Міністерства енергетики України та Міністерства охорони здоров’я, що реалізується з березня 2023 року у межах механізму Фонду підтримки енергетики України за координації Секретаріату Енергетичного Співтовариства. 📌Мета програми - підвищити енергетичну стійкість закладів охорони здоров’я, забезпечивши їх сонячними панелями, системами накопичення енергії та супутнім обладнанням для гарантованого електропостачання.
👁 1,080 26-04-28 08:21
🇺🇦🇪🇪 Провів зустріч з Міністром енергетики та довкілля Естонії Андресом Суттом.Обговорили конкретні рішення з посилення енергетичної стійкості України до наступної зими, а також напрямки стратегічного технологічного партнерства. Естонія вже спрямувала до Фонду підтримки енергетики 2,6 млн євро. Це суттєвий внесок у стабільність нашої системи. Дякуємо за цю підтримку.В межах підготовки до наступного осінньо-зимового періоду важлива передача виведеного з експлуатації та резервного обладнання з естонських теплових станцій за прискореними механізмами. Опрацьовуємо ці можливості.Крім того, естонські компанії виробляють обладнання, необхідне для відновлення та модернізації української енергетики. Прямі контакти між підприємствами мають стати системною практикою. Естонія також має перевірені рішення, які потрібні Україні. Мова про кіберзахист енергетичної інфраструктури, а також розвиток технологій накопичення енергії.Дякую Естонії за непохитну підтримку України. Вдячний міністру Андресу Сутту за візит до України у дні 40-х роковин Чорнобильської катастрофи. Цінуємо цю солідарність та розраховуємо на подальше партнерство.
👁 1,110 26-04-24 13:15
Чорнобиль став важким, але важливим уроком для світу. Україна зробила висновки з цієї трагедії, однак росія продовжує демонструвати повне ігнорування цих уроків, здійснюючи ядерний шантаж і загрожуючи безпеці європейського континенту: окупація Запорізької АЕС, атаки на об’єкти в зоні відчуження, а також системні удари по критичній інфраструктурі. Це — свідчення свідомої політики ядерного терору.Наголосив на цьому під час виставки «Чорнобиль: 40 років потому. Історія, що зобов’язує». Експозиція присвячена 40-м роковинам Чорнобильської катастрофи — події, яка змінила долі сотень тисяч людей і вплинула на цілі покоління.Під час відкриття звернувся до ліквідаторів аварії та подякував їм за подвиг. Подякував працівникам Чорнобильської зони відчуження, профільним службам та всім, хто долучився до організації виставки.Відзначив внесок Національного банку України у збереження пам’яті про трагедію Чорнобиля — зокрема, випуск пам’ятної монети до 40-х роковин. Мав честь отримати її перший екземпляр. Світ має пам’ятати уроки Чорнобиля. І робити все, щоб подібні трагедії більше ніколи не повторилися. Світло обов’язково переможе темряву.