Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - МІНЕНЕРГО
Додано 02 лис 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Кількість підписників: 10 519
Фото: 5,560
Відео: 602
Посилання: 2,710
Опис:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Кількість підписників

10 519
Середній/День:: -4
Середній/Тиждень:: -25
Середній/Місяць:: -73

👁️ Середній перегляд на повідомлення

3 033
Середній/День:: 1,380
Середній/Тиждень:: 2,819
ERR: 28.83%

📊 Кількість повідомлень на день

2.9
Останній день: 4
Середнє за тиждень: 2.3
Середнє за день: 2.9

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2025-05-01
Офіційно не підтверджена 2025-04-30
Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 9,200 25-08-14 12:01
❗️На Запорізькій АЕС зростають проблеми з водопостачанням реакторів – МАГАТЕПротягом останніх двох тижнів співробітники МАГАТЕ фіксують погіршення ситуації з системою охолодження реакторів окупованої росіянами Запорізької АЕС , які знаходяться в стані холодного зупину.«Команда відзначила зростаючі труднощі із забезпеченням надійного постачання охолоджувальної води для шести реакторів та їхніх систем безпеки в стані холодного зупину, особливо за нинішніх спекотних погодних умов, коли швидкість випаровування висока», – заявив Рафаель Гроссі. За його словами, шість реакторів ЗАЕС перебувають у стані холодного зупину з весни 2024 року, але їм, як і раніше, потрібна охолоджувальна вода для систем безпеки, активних зон реакторів і басейнів витримки відпрацьованого палива.📌 Також Рафаель Гроссі додав, що співробітники агентства фіксували задимлення та знайшли обгорілі дерева неподалік градирень ЗАЕС. А команди МАГАТЕ, які контролюють ядерну безпеку та захищеність на діючих АЕС України – Хмельницькій, Рівненській та Південноукраїнській, а також на майданчику ЧАЕС, повідомляли, що чули сигнали про повітряну тривогу майже щодня протягом минулого тижня. На ХАЕС команді навіть довелося спуститися в укриття.Міністр енергетики України Світлана Гринчук, в свою чергу, наголосила на безвідповідальності дій російських окупантів, які продовжують створювати прямі загрози для ядерної безпеки. Вона підкреслила, що будь-які провокації в районі станції можуть призвести до непередбачуваних і катастрофічних наслідків.За її словами, сам факт таких інцидентів є доказом безвідповідальної політики агресора. «Росіяни вкотре доводять, що їхні дії створюють реальну загрозу ядерній безпеці не лише України, а й усього європейського континенту. Необхідно продовжувати тиск на росію. Позиція України залишається незмінною: єдиним шляхом до відновлення ядерної безпеки та стабільності в регіоні є повна демілітаризація Запорізької АЕС та її повернення під повний контроль України», – заявила Світлана Гринчук.
👁 1,110 25-08-11 16:28
⚡️ Міненерго запрошує обговорити законопроєкт щодо імплементації європейського законодавства у сфері відновлюваної енергетикиМіністерство енергетики України оприлюднило проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері відновлюваних джерел енергії». Документ передбачає імплементацію положень Директив ЄС з відновлюваної енергетики 2018/2001 (RED II) та 2018/2001 (RED III) з урахуванням рекомендацій Енергетичного Співтовариства 2024/1/MCEnC від 11 грудня 2024 року.📁 Документ містить:🔹 узгодження термінології у сфері ВДЕ;🔸 правила розрахунку валового кінцевого споживання енергії з ВДЕ;🔹 визначення спільнот відновлюваної енергетики;🔸 механізм статистичних трансферів, спільних проєктів та схем підтримки;🔹 визначення зон прискореного розвитку ВДЕ, розвитку мереж та зберігання енергії;🔸 впровадження прозорих дозвільних процедур для інвестицій у ВДЕ;🔹 уточнення критеріїв сталості та скорочення викидів парникових газів;🔸 перелік необхідних підзаконних актів для імплементації регламентів ЄС.📎 Розроблення цього законопроєкту передбачено:▫️Планом України (Ukraine Facility) – для вдосконалення дозвільних процедур інвестицій у ВДЕ відповідно до правил ЄС;◾️Планом дій Уряду на 2025 рік;▫️ Планом законопроєктної роботи Верховної Ради на 2025 рік;◾️Стратегією розвитку розподіленої генерації до 2035 року;▫️Національним планом дій з ВДЕ до 2030 року;◾️Планом імплементації зобов’язань за Договором про Енергетичне Співтовариство.Прийняття законопроєкту забезпечить виконання зобов’язань України в межах Договору про Енергетичне Співтовариство та глави 15 “Енергетика” Угоди про асоціацію з ЄС.🔗 З документом можна ознайомитися за посиланням
👁 1,060 25-08-10 14:44
Говорив із Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Привітав пана Президента й увесь азербайджанський народ із досягнутими домовленостями з Вірменією з допомогою Президента Трампа заради тривалого миру та надійної безпеки в регіоні Південного Кавказу. Світ украй позитивно сприйняв тристоронню зустріч у Вашингтоні. Сподіваємось, усе спрацює.Поінформував пана Президента про наші контакти з партнерами. Всі однаково налаштовані на реальне закінчення війни та ефективну дипломатію. Обговорили комунікацію зі Сполученими Штатами, європейськими країнами, головні принципи, які можуть наблизити мир. Вдячний за підтримку нашого народу й державності. Важливо, щоб спільні зусилля світу все ж таки змусили Росію зупинити бойові дії та агресію.Обговорили також нашу енергетичну співпрацю з Азербайджаном. Значних речей вдалося досягти. Домовились, що на цьому не зупиняємось і працюємо далі над розширенням наших можливостей. Поінформував про російські удари по наших енергетичних об’єктах. Україна вважає це цілеспрямованим намаганням Росії заблокувати енергетичні шляхи, які гарантують нам та іншим європейським країнам енергетичну незалежність. Робимо все для захисту нашої країни та людей.
👁 9,310 25-08-09 10:40
❗️Президент України запровадив нові санкції проти осіб і компаній, пов’язаних із «Росатомом» та енергетичними структурами РФПрезидент України Володимир Зеленський підписав укази № 594/2025 та № 595/2025, якими, за поданням Міністерства енергетики України, введено в дію персональні та секторальні санкції щодо 35 фізичних та юридичних осіб, пов’язаних із російською державною корпорацією «Росатом» та іншими енергетичними структурами РФ.Санкційні обмеження застосовані до 18 фізичних та 17 юридичних осіб, причетних до спроб незаконної інтеграції Запорізької атомної електростанції до російської енергосистеми та до захоплення Чорнобильської АЕС.«Україна послідовно відстоює необхідність повної ізоляції російських енергетичних та військово-промислових структур від світових ринків. Це один із ключових елементів нашої енергетичної та національної безпеки», — наголосила Міністр енергетики України Світлана Гринчук. Окремим документом санкційні рішення узгоджено з обмежувальними заходами міжнародних партнерів. Вони охоплюють дві ключові сфери — енергетику та військово-промисловий комплекс РФ, а також міжнародну мережу посередників і логістичних компаній, які сприяють обходу санкцій.Запроваджені обмеження передбачають блокування активів, заборону на в’їзд в Україну, обмеження торговельних операцій, а також інші заходи, визначені законодавством.
👁 1,300 25-08-08 10:40
🇺🇦🇳🇴 Україна та Норвегія продовжують зміцнювати стратегічне партнерство в енергетиціМіністерство енергетики України та Посольство Королівства Норвегія підсумували результати співпраці упродовж останніх трьох років та визначили подальші кроки у розвитку газового сектору, підготовці до опалювального сезону та впровадженні «зелених» технологій.Сторони підбили підсумки спільної роботи упродовж останніх трьох років та обговорили перспективи розвитку партнерства, зокрема у сфері газової галузі, адаптації норвезького досвіду до українських умов, а також підвищення стійкості енергетичної інфраструктури в умовах воєнних викликів.⚡️ Норвегія є одним із донорів Фонду підтримки енергетики України та активно долучається до проєктів з розвитку відновлюваної енергетики у співпраці з ПРООН, Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) та Світовим банком. Норвезькі енергетичні компанії продовжують працювати в Україні та інвестувати, попри безпекові ризики.Особливу увагу було приділено підготовці до наступного опалювального сезону, зокрема нарощуванню запасів природного газу, що є одним із ключових завдань енергетичного сектору. Також обговорено питання захисту енергетичних об’єктів та співпрацю у сфері ядерної і радіаційної безпеки, включно з підтримкою України у питаннях окупованої Запорізької АЕС. «Норвегія є надійним стратегічним партнером України. Її досвід, інвестиції та послідовна підтримка допомагають нам не лише відновлювати енергосистему, а й модернізувати її відповідно до європейських стандартів, роблячи її більш стійкою до воєнних викликів», – зазначила Міністр енергетики України Світлана Гринчук. 🤝 Пані Посол Хелен Санд Андресен підтвердила незмінну підтримку з боку Уряду та народу Норвегії у протидії російській агресії та висловила готовність до подальшого розширення двосторонньої співпраці після досягнення сталого миру.
👁 1,260 25-08-07 07:39
💡 Кібербезпека та енергетична стійкість: навчання для компаній паливно-енергетичного комплексу УкраїниВідбулись онлайн командно-штабні навчання (Tabletop exercise, TTX ) та кібер змагання у форматі CTF «Кібербезпека та енергетична стійкість» для компаній паливно-енергетичного комплексу України.Метою навчань є підвищення рівня кіберстійкості енергетичного сектору шляхом розвитку практичних навичок реагування на кіберінциденти, вдосконалення заходів кіберзахисту критичної інфраструктури та зміцнення галузевої взаємодії.Завдання навчань включали проходження практик відповідно до основних концепцій у сфері кібербезпеки через реалістичні сценарії в енергетичному секторі, які імітували механізми виявлення, аналізу та локалізації кібератак, розвиваючи практичні навички кіберзахисту критичних інформаційних систем управління обʼєктами енергетики.Заходи організовано «European Cyber Security Initiative» (Естонія) та навчальним закладом «Міжнародна Кібер Академія» (Україна) за координації Міністрества енергетики України. Проєкт реалізується за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства закордонних справ Естонії.
👁 10,000 25-08-06 12:51
⚡️ Україна та ЄІБ розширюють співпрацю у сфері енергетикиМіністр енергетики України Світлана Гринчук провела зустріч із головою Регіонального представництва Європейського інвестиційного банку у Східній Європі Крістіною Мікуловою.📌 Під час зустрічі обговорено ключові напрями співпраці у сфері енергетики, зокрема впровадження сталих рішень одночасно з відновленням енергетичної інфраструктури, що постраждала внаслідок російської агресії.Сторони розглянули потенціал для розвитку децентралізованої розподіленої генерації, декарбонізації енергетичного сектору, впровадження «розумних» мереж і систем обліку, використання альтернативних джерел енергії, зокрема біометану, а також накопичення природного газу напередодні опалювального сезону.📍 Окрему увагу приділено проєктам розвитку міждержавних ліній електропередачі на найближчу та довгострокову перспективу. Сторони узгодили необхідність формування переліку пріоритетних напрямів співпраці з урахуванням кліматичної політики Європейського Союзу та Європейського інвестиційного банку.Міністр подякувала Крістіні Мікуловій за підтримку України, зокрема в межах консультативної ініціативи JASPERS, яка допомагає у підготовці якісних інвестиційних проєктів. Обговорено також можливості залучення нових фінансових інструментів ЄС до реалізації стратегічних проєктів у сфері енергетики.
👁 9,830 25-08-05 15:56
🇺🇦🇺🇸 Україна та США обговорили посилення енергетичної безпеки та захисту енергетичної інфраструктуриПоглиблення стратегічного партнерства між Україною та США, зміцнення фізичного захисту енергетичних об’єктів, зокрема електропідстанцій, та ефективне використання міжнародної допомоги для відновлення пошкодженої інфраструктури стали ключовими темами зустрічі Міністра енергетики України Світлани Гринчук із Тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі С. Девіс.Представники міністерства також обговорили питання підготовки до опалювального сезону, реалізації довгострокових проєктів із декарбонізації енергетики та залучення інвестицій через Українсько-американський фонд відбудови.💬 «США залишаються одним із ключових партнерів України у зміцненні стійкості енергосистеми. Спільні зусилля спрямовані на захист енергетичної інфраструктури, розвиток сучасної генерації та інтеграцію до європейського енергетичного простору», – зазначила Світлана Гринчук.Окрему увагу було приділено співпраці в атомній енергетиці у межах реалізації ініціативи REPowerEU, спрямованої на відмову ЄС від використання російського ядерного палива. Обговорено також стабілізацію газового ринку, зокрема збільшення імпорту та використання українських підземних сховищ як потенційного регіонального хабу. Сторони порушили й питання ядерної безпеки на Запорізькій АЕС та в Чорнобильській зоні відчуження.За інформацією Міністерства, від початку повномасштабного вторгнення енергосистема України зазнала понад 65 тисяч пошкоджень внаслідок російських атак. У 2024 році, попри оголошене «енергетичне перемир’я», зафіксовано понад 2,5 тисячі нових інцидентів.
👁 9,800 25-08-03 14:51
📍Головне за тиждень28 липня – 3 серпня🛢 ДиверсифікаціяУкраїна починає імпорт азербайджанського газу через Трансбалканський коридор Постачання першої тестової поставки природного газу з Азербайджану з використанням Трансбалканського коридору здійснено маршрутом, що проходить з Болгарії через Румунію до кордону з Україною.Бронювання потужності Трансбалканського маршруту збільшено у 2,6 рази За результатами аукціону на платформі RBP на серпень 2025 року заброньовано 20% пропускної спроможності Трансбалканського газового маршруту.🌍 Міжнародна співпраця Україна та Світовий банк посилюють співпрацю у відновленні та реформуванні енергетичного сектору Міністр енергетики України Світлана Гринчук провела зустріч з Регіональним директором Світового банку у справах країн Східної Європи Робертом Сомом, під час якої обговорено ключові напрямки відбудови та розвитку української енергетики. Україна та Велика Британія розширюють співпрацю у сфері енергетики Очільниця Міненерго Світлана Гринчук провела зустріч із Міністром енергетики Великої Британії Едом Мілібендом, під час якої сторони обговорили актуальний стан української енергетики та перспективи двостороннього партнерства.Україна та США обговорили посилення захисту критичної енергетичної інфраструктури За участі заступника міністра енергетики України Олександра В’язовченка відбулася робоча зустріч представників України та США щодо захисту критичної енергетичної інфраструктури.🔧 Підготовка до ОЗПВідновлення енергетичної інфраструктури Сумщини та підготовка до опалювального сезону: узгоджено першочергові заходи Міністр енергетики України Світлана Гринчук провела нараду щодо стану енергопостачання в Сумській області, яка перебуває під постійною загрозою через збройну агресію росії.Організація заходів до ОЗП триває згідно графіків, енергосистема залишається стабільною Незважаючи на масштабні пошкодження внаслідок російських обстрілів, енергосистема України працює стабільно та збалансовано.⚡️ Розбудова розподіленої генераціїУ медзакладі на Хмельниччині встановили сонячну електростанцію завдяки проєкту «Промінь надії» У межах ініціативи «Промінь надії» в одному з медичних закладів Хмельницької області встановили сонячну електростанцію з автономною системою живлення, яка дозволяє підтримувати безперебійне живлення критично важливих систем навіть у разі знеструмлення.📌 ДерегуляціяУряд спростив процедури відновлення об’єктів електро- і газотранспортної інфраструктури Компанії зможуть швидше реалізувати проєкти з будівництва та реконструкції елементів газотранспортної системи, а також будувати нові лінії електропередачі, особливо у прифронтових регіонах.Модернізація Порталу ІПВГ: нові можливості для подання звітності Під час онлайн-тренінгу «Звіт про платежі на користь держави: нові можливості Порталу ІПВГ України – 6.0» учасники ознайомилися з новими формами звітності, що будуть застосовуватись із 2025 року, а також із базовим функціоналом оновленого порталу.
👁 1,780 25-08-01 19:58
❗️ Уряд призначив першого заступника Міністра енергетики та заступника Міністра з питань європейської інтеграції📍 Першим заступником Міністра став Артем Некрасов. Раніше Артем виконував обов'язки директора ДП «Гарантований покупець». Має значний досвід роботи у сфері енергетики, працював на підприємстві з проєктування, виробництва та впровадження високоманеврової газової генерації електричної енергії; на підприємствах розподілу і поставки електричної енергії. Тривалий час обіймав керівні посади в АТ «Харківобленерго», працював у ВАТ «Запоріжжяобленерго» та ВАТ «Сумиобленерго», ДП «КАЛУСЬКА ТЕЦ-НОВА» і ДП НВКГ «ЗОРЯ-МАШПРОЕКТ».📍 Заступником Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції призначена Ольга Юхимчук. До цього з жовтня 2024 року пані Ольга працювала заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції. Раніше опікувалася питаннями координації Зеленого курсу, захисту довкілля та зміни клімату в Урядовому офісі координації європейської та євроатлантичної інтеграції України Секретаріату Кабінету Міністрів України. Ще раніше Ольга Юхимчук в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України працювала над питаннями кліматичної політики України.🤝 Вітаємо Артема Некрасова та Ольгу Юхимчук у команді Міністерства енергетики України!