Джерело
МІНЕНЕРГО | ️Від’єднання країн Балтії від російсько-білоруської енергосистеми – зн...
21 800 Охват/переглядів
2025-02-08 11:26
Повідомлення №3553
❗️Від’єднання країн Балтії від російсько-білоруської енергосистеми – значний крок до енергонезалежності і безпеки ЄвропиЄвропа продовжує рухатись до нівелювання впливу росії на європейські країни у сфері енергетики.💬 «Від’єднання Литви, Латвії та Естонії від російсько-білоруської енергетичної системи – значна подія для всієї Європи. Адже росія, яка завжди використовує енергоресурси у власних політичних цілях, продовжує втрачати свій вплив на енергетичну сферу європейських країн. Саме такі кроки позбавляють агресора можливості використовувати електроенергетику для шантажу та політичних ігор», – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.Наразі енергосистеми трьох країн Балтії працюють в ізольованому режимі. 9 лютого балтійська система під'єднається до європейської ENTSO-E, синхронізувавшись з електромережею континентальної Європи.📌 Нагадаємо, Україна від’єдналася від енергосистеми росії і білорусі 24 лютого 2022 року, за кілька годин до початку повномасштабного російського вторгнення. Після 21 дня роботи в ізольованому режимі в умовах захоплення ворогом енергетичних об’єктів і постійних атак українська енергосистема довела свою стійкість, і вже 16 березня 2022 року екстрено синхронізувалась із європейською мережею ENTSO-E.