Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Гомер-енергетик
Додано 06 січ 2025

Гомер-енергетик

@energy_energetic
Кількість підписників: 1 540
Фото: 24
Відео: 30
Посилання: 300
Опис:
У Гомера тільки правда, тільки хардкорд! Без цензури
Джерело

Гомер-енергетик | Огляд РДН вересня.Хроніки падаючого бомбардувальника ✈️ 📞От як так? По...

Логотип телеграм спільноти - Гомер-енергетик Гомер-енергетик @energy_energetic
1 570 Охват/переглядів 2025-09-03 14:33 Повідомлення №288
Огляд РДН вересня.Хроніки падаючого бомбардувальника ✈️ 📞От як так? Попит впав чи що відбувається? Чому подешевшало?🎚Попит на РДН ⏭️1-4 вересня 2024 року…. 227,2 млн кВтг⏭️1-4 вересня 2025 року…. 227,4 млн кВтгРізниці абсолютно немає📊Ціна РДН ⏭️1-4 вересня 2024 року…. 5511 грн/МВтг⏭️1-4 вересня 2025 року…. 3389 грн/МВтгРізниця 63%Виходить при такому ж самому попиті продавці на РДН минулого вересня просто правили ціну вище. ⬇️А в цьому році виходить що (1) Велика генерація просто не мотивована. Напевне заробила раніше (2) Продавці від трейдерів традиційно ставлять заявку в 10 грн/МВтг розраховуючи на її магічну трансформацію у 5000 грн/МВтг. Не завжди виходить але іншого виходу вони для себе не бачать (продавати фікси споживачам і хеджувати ризики це доволі нудно)(3) Такі ж самі Спеціалісти з трансформації працюють і в розподіленій генерації, як державній так і приватній. Вони отримують пільговий газ, мають паливну собівартість менше 3000 грн/МВтг і не зважаючи вже на сотні мегават власної присутності на РДН продовжують робити низькі ставки і вважають що це ні на що не впливає. 🔀Разом всі ці три компоненти створили звичайне диво. Якщо продавці ставлять 80% заявок на продаж нижче 1000 грн/МВт незрозуміло чому електроенергія повинна коштувати дорого?І це доволі непогано, адже за умов профіциту потужності, який сформувався після виходу з ремонтів останніх енергоблоків ЕА споживачі заслуговують на відповідне зниження ціни.Для ЕА поки все розвивається непогано. За 9 місяців ціна його продажів на УЕБ вище РДН 👍🏼На вересень ЕА також явно переграв ринок і покупців на УЕБ, що за будь-яку ціну готові купувати золоті кіловати.💫 ГОМЕР-енергетик 💫