Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Гомер-енергетик
Додано 06 січ 2025

Гомер-енергетик

@energy_energetic
Кількість підписників: 1 540
Фото: 24
Відео: 30
Посилання: 300
Опис:
У Гомера тільки правда, тільки хардкорд! Без цензури
Джерело

Гомер-енергетик | Енергокриза в Молдові. Криза без кризи.В Молдові проблеми зі світлом. ...

Логотип телеграм спільноти - Гомер-енергетик Гомер-енергетик @energy_energetic
1 800 Охват/переглядів 2025-01-06 03:11 Повідомлення №208
🇲🇩 Енергокриза в Молдові. Криза без кризи.В Молдові проблеми зі світлом. Чи ні?В загалом споживання в Молдові становить близько 750 МВт. До 200 МВт - покривало внутрішнє виробництво. Решту 550 МВт забезпечувалися поставками Молдавської ГРЕС, яка розташована в Придністровʼї та належить російській Інтер РАО ЄС - державній компанії агресора. Історично Молдавьска ГРЕС тримала поставки в Молдову за рахунок цінового демпінгу, це класична російська історія. Ти платиш менше, але тебе тримають за ..🥚 . Молдова десятиліттями погоджувалася на такі умови і отримувала електроенергію по 50-60 баксів за мегават годину. 🛑Потім сталося закриття газового транзиту з рф і з 1 січня Молдавській ГРЕС запропонували покупати румунський газ та продовжувати виробляти електроенергію. Але як газпромівська компанія може так зробити? Вони вирішили зупинитися і спричинити політичний тиск на Молдову. Адже хочуть працювати тільки на надійному газпромовькому газі.▶️ Відповідь молдован напрочуд була доволі ефективна. Вони законтранктували недостаючі 600МВт з Румунії 🇷🇴 . Підписано контракти з Nuclearelectrica, OMV Petrom, Oltenia Energy Complex та на спотовому ринку OPCOM. Загалом технічна потужність Румунії для експорту електроенергії до Республіки Молдова становить 315 МВт через лінію Вулканешти-Ісакча (400 кВ) і 115 МВт через чотири лінії 110 кВ, які перетинають Прут. Крім того, Республіка Молдова збільшила свою транскордонну потужність до 600 МВт за допомогою щоденного механізму розподілу невикористаної потужності з України. Цей захід, підтверджений ENTSO-E, є важливим кроком до задоволення попиту.▶️ Таким чином кризи в Молдові наче і нема. При тому що в країні досить обмежене виробництво електроенергії. Правда за рахунок використання нашого імпортного перетину. Ми ж з Молдовою одна торгова зона. І сидіти без електроенергії у них бажання не має 💡 💫 ГОМЕР-енергетик 💫