Foreign Policy: Чому Нафтові Санкції Втрачають Ефективність 📉Старший аналітик Eurasia Group Грегорі Брю стверджує, що ера нафтових санкцій як інструменту примусу добігає кінця. 🔚 Випадки Ірану та Росії яскраво демонструють злет і падіння ефективності таких обмежень у світовій економічній політиці.Кейс Ірану: Відновлення Експорту попри Санкції 🇮🇷Після виходу США з ядерної угоди у 2018 році, нові санкції значно скоротили експорт іранської нафти. 🚢 У 2020 році, під час пандемії COVID-19, він взагалі майже впав до нуля. 📉Однак після послаблення пандемічних обмежень, Китай різко збільшив закупівлі іранської нафти, досягнувши майже 2 мільйонів барелів на добу. 🇨🇳 Це дозволило Ірану майже повністю відновити обсяги експорту до досанкційного рівня. 🚀 Нафтовий ринок Ірану не зник, а просто адаптувався до нової реальності.Санкції Проти Росії: Невдала Спроба Удару По Фінансах 🇷🇺На відміну від санкцій проти Ірану, обмеження Вашингтона 2022 року щодо російської нафти були спрямовані на фінанси країни, а не на фізичні потоки. 💰Метою заходів, таких як обмеження цін G7, було зменшити доходи Росії, не усуваючи російський експорт з ринку, щоб не допустити зростання світових цін. 📉 Однак, ціль щодо доходів Росії не спрацювала так, як сподівалися. Незважаючи на тиск, російські фінанси витримали, хоча Москва, як і інші виробники, бореться зі зниженням цін. 💪Чому Санкції Не Змінили Поведінку Держав? 🛑Іран не поступився тиску США щодо своєї ядерної програми. 🙅♂️Росія не відступила у питанні України. 🇺🇦Спроби ізолювати Іран, Росію та Венесуелу від світового нафтового ринку призвели до того, що ці виробники стали залежними від китайського попиту. 🇨🇳 Це, своєю чергою, забезпечило Пекіну надійні джерела сирої нафти та інших продуктів, зміцнюючи їхні зв'язки. 🤝Негативні Побічні Ефекти та Зниження Ефективності 📉Санкції, хоч і послабили економіку Росії та Ірану, загалом зміцнили авторитарні режими у цих країнах. Більше того, санкції дають все менше результатів. 🤏 Зі зменшенням їхньої залежності від світової економіки, Тегеран і Москва втрачають все менше від подальших обмежень. 🌊Існує ще один обмежувальний фактор: якщо США зайдуть занадто далеко, вони ризикують шокувати ринок та спричинити зростання цін. 📈 Саме тому Трамп навряд чи запровадить 100-відсоткове мито на російську нафту.Рекомендації: Час Переоцінити Підхід 🔄Замість того, щоб подвоювати ставки, Вашингтон повинен переоцінити доцільність нафтових санкцій або навіть розглянути можливість повної відмови від них. 🧐Щодо Ірану: США можуть запропонувати пом'якшення санкцій як стимул для повернення до ядерної угоди, визнаючи, що їхні можливості суттєво обмежити експорт нафти Іраном (окрім військових дій) обмежені. 🤝Щодо Росії: Сполучені Штати мають піти аналогічним шляхом, більше покладаючись на альтернативні засоби, включаючи розширення підтримки України 🇺🇦 та запровадження санкцій щодо російського експорту зброї. 🛡Санкції на нафту можуть бути збережені, але уявлення про те, що вони істотно змінять поведінку Ірану чи Росії, є ілюзією, від якої слід відмовитися. 💭 Водночас, Вашингтон та його союзники мають визнати нову реальність: санкції перебудували світовий ринок нафти, зблизивши Іран та Росію з Китаєм та розділивши глобальні енергетичні потоки за геополітичними, а не комерційними лініями. 🗺#Слава_Україні🇺🇦 #пошир|підпишись 📲|підпишись на youtube EB💥
📉🚘 Проблеми Маска: Tesla втрачає прибутки, а держконтракти під загрозою через конфлікт з Трампом! 🚀💥Другий квартал 2025 року виявився непростим для Tesla. 😔 Чистий прибуток компанії впав на 16%, склавши 1,2 мільярда доларів. Водночас продажі електрокарів скоротилися на 12%.Фінансовий директор Tesla, Вайбхав Танеджа, повідомив, що через нові мита на імпорт запчастин та акумуляторів компанія вже втратила приголомшливі 300 мільйонів доларів! 💸 Це призвело до загальносвітового скорочення поставок електрокарів бренду на 13,5% – до 384 тисяч автомобілів. Особливо відчутним спад виявився у Каліфорнії, традиційно ключовому ринку для електромобілів, де показники знизилися аж на 20%. 📉Конфлікт з Трампом загрожує іншим бізнесам Маска! 🚨 За даними n-tv, проблеми спіткали й інші компанії мільярдера. На тлі публічного протистояння Ілона Маска з Дональдом Трампом уряд США всерйоз розглядає можливість розірвання державних контрактів з xAI та SpaceX. 😱Раніше Пентагон заявляв про потенційний контракт з xAI на суму до 200 мільйонів доларів. 🤖 А SpaceX розглядалася як потенційний розробник амбітної американської системи ППО "Золотий купол" 🛡, ідея створення якої належить самому Трампу.Ці події свідчать про те, що особисті конфлікти можуть мати значні фінансові та стратегічні наслідки для бізнес-імперії Ілона Маска. 🤔 Якими будуть наступні кроки мільярдера та американського уряду? Стежимо за розвитком подій! 🧐#Слава_Україні🇺🇦 #пошир|підпишись 📲|підпишись на youtube EB💥
Вау! 🎉 Верховна Рада України зробила важливий крок! 🇺🇦🇪🇺Рада підтримала законопроєкт щодо інтеграції енергоринків України з ЄС! 🥳Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм європейського права з інтеграції енергетичних ринків, підвищення безпеки постачання та конкурентоспроможності у сфері енергетики» (реєстр. № 12087-д). 💡 Цей законопроєкт підтримали 22 липня. 📢Чому це важливо? 🤔 Цей проєкт розроблений для:Відповідності нормам ЄС: ⚖️ Приведення українського законодавства у відповідність до норм Європейського Союзу.З'єднання ринків: 🔗 Створення умов для об'єднання ринку електроенергії України з ринками країн-членів ЄС.Нових можливостей: 📈 Впровадження нових моделей балансування попиту, агрегації та механізмів участі громадських енергетичних об'єднань.Прозорості та ефективності: ✨ Підвищення прозорості, недискримінаційності та ефективності функціонування ринку електроенергії.Захисту споживачів: 🛡 Удосконалення державної політики у сфері захисту вразливих споживачів.Очікується, що повне ухвалення цього закону найближчим часом дозволить синхронізувати ринки електроенергії вже на початку 2027 року! 🚀 Згідно з планом Ukraine Facility, до кінця цього року має бути прийняте та набрати чинності законодавство щодо транспозиції положень Інтеграційного пакету електроенергії. 🗓 Це великий крок до енергетичної безпеки та конкурентоспроможності! 💪#Слава_Україні🇺🇦 #пошир|підпишись 📲|підпишись на youtube EB💥
‼️Увага! Можливе Зростання Цін на Електроенергію! ⚡️📈На засіданні 18 липня 2025 року Департамент Регулятора озвучив пропозицію, яка може суттєво вплинути на вартість електроенергії в Україні. 💡 Йдеться про збільшення граничної ціни (прайскепу) на ринку "на добу наперед" у вечірні години (з 17:00 до 23:00) до 15 000 грн/МВт·год. 😱 Важливо, що ця пропозиція була озвучена "з голосу", без наданих розрахунків. 📊Що це означатиме, якщо Комісія прийме таке рішення? 🤔Наслідки можуть бути досить серйозними та відчутними для кожного:📈 Стрибок цін у серпні: Очікується значне зростання цін на електроенергію вже у серпні. Якщо верхня межа ціни буде підвищена, учасники ринку, ймовірно, почнуть виставляти свої пропозиції по максимуму на ринку "на добу наперед" (РДН). Без прозорих даних про баланс (попит і пропозицію) це може призвести до штучного завищення цін. 🚀💸 Дорожчає все! Підвищення цін на електроенергію неминуче призведе до зростання собівартості виробництва для всіх галузей. Це означає, що хліб, молоко, інші продукти харчування та промислові товари стануть дорожчими. 🛒 Ідея підтримки українського виробника, на жаль, може бути поставлена під сумнів. 📉💰 Зростання ціни небалансів: Ціна небалансів також зросте, а це додатково ляже на плечі постачальників електроенергії. У підсумку, всі ці витрати будуть перекладені на кінцевих споживачів через збільшення сум у платіжках. 🧾💔 Несподівані збитки для бізнесу: Допоки ринок адаптується та усвідомить нові реалії ціноутворення, багато підприємців, особливо ті, хто не врахує ці зміни у своїх фінансових моделях, можуть понести значні збитки. 💼Таке рішення, прийняте без прозорих розрахунків та аналізу наслідків, може створити додаткову нестабільність на ринку та призвести до негативних економічних наслідків для всієї країни. 😟⬇️⬇️⬇️Більше в заяві ГС "Енергетичний союз".#Слава_Україні🇺🇦 #пошир|підпишись 📲|підпишись на youtube EB💥
💥Ядерна енергетика України: Майбутнє та Інвестиції ⚛️🇺🇦"Енергоблок" з Максимом Пишним – співзасновником Асоціації фахівців атомної промисловості. Співрозмовник - Петро Білян, головний редактор журналу "ЕнергоБізнес".⚛️ Ядерна енергетика України: Майбутнє та Інвестиції 🚀Відео обговорює перспективи української ядерної енергетики, зосереджуючись на приватних інвестиціях та розвитку малих модульних реакторів (ММР). 💡Ключові моменти:🤝 Конференція в Римі: Очікування щодо ядерних проектів, зокрема ММР, не повністю виправдалися. 🤔🔋 ММР: Великий потенціал для заміни старих ТЕС та використання в промисловості. Очікуваний термін впровадження – близько 5 років. ✨🤝 Співпраця з Westinghouse: Проаналізовано проекти, включаючи виробництво палива, з певним скептицизмом щодо економічної доцільності. 😟🚧 Болгарські реактори: Щодо проекту Хмельницький 3 та 4 досі існує невизначеність. ❓💸 Приватні інвестиції: Велика надія на залучення приватного капіталу в ядерну галузь, що вимагає чітких регуляторних рамок. ✅🌍 Виклики та можливості: Необхідність інтеграції генерації та мереж, збереження експертизи та використання глобальних тенденцій, таких як зростаючий попит на ядерну енергію для дата-центрів. 📈⬇️⬇️⬇️ВІДЕО ТУТ#Слава_Україні🇺🇦 #пошир|підпишись 📲|підпишись на youtube EB💥
Уряд Шмигаля йде у відставку: нова сторінка для України! 👋🇺🇦Київ, 16 липня 2025 року — Після п'ятирічної каденції уряд під керівництвом Дениса Шмигаля склав свої повноваження! 🎉 Верховна Рада підтримала це рішення 261 голосом "за", відкриваючи шлях для значних змін у керівництві країни. Хоча закон про воєнний стан мав би зберегти уряд, Шмигаль вирішив піти✨Що далі? Кадрові перестановки вже на порозі! 🔄Відставка Прем'єр-міністра автоматично тягне за собою звільнення всього Кабміну, а це означає, що вже скоро ми побачимо нові обличчя в уряді! Ось що відомо наразі:Новий лідер уряду? 🧑💼 Президент Володимир Зеленський вже запропонував першій віцепрем'єрці Юлії Свириденко очолити Кабінет Міністрів. Голосування може відбутися вже завтра, 17 липня!Зміни в економіці: 📈 Якщо Свириденко стане Прем'єркою, її місце на чолі Міністерства економіки може зайняти нинішній перший заступник міністра Олексій Соболєв.Неочікувані рокіровки в обороні! 🛡 Лунають чутки про можливе переміщення нинішнього міністра оборони Рустема Умєрова на посаду посла України у США. А Президент Зеленський навіть натякнув, що досвід Дениса Шмигаля може бути корисним... на позиції Міністра оборони! 🤔#Слава_Україні🇺🇦 #пошир|підпишись 📲|підпишись на youtube EB💥
Чи очолить Юлія Свириденко Уряд України вже цього тижня? 🤔За інформацією деяких народних депутатів, зокрема Ярослава Железняка та Олексія Гончаренка, голосування щодо кадрових змін в уряді може відбутися вже цього тижня. У цьому контексті ім'я Юлії Свириденко активно обговорюється як потенційної кандидатки на посаду Прем'єр-міністра України. 🧐Що відомо про Юлію Свириденко? 💼Кар'єра на регіональному рівні: З 2015 року Юлія Свириденко працювала в Чернігівській обласній державній адміністрації. Вона починала як радниця голови, потім очолила департамент економічного розвитку, а у 2018 році виконувала обов'язки голови ОДА. 📊Робота в Уряді Гончарука: У 2019 році, під час формування нового Кабінету Міністрів під керівництвом Олексія Гончарука, Свириденко обійняла посаду заступниці Міністра розвитку економіки. 🧑💻Перехід до Офісу Президента та посада в Кабміні: Через рік вона стала заступницею керівника Офісу Президента Андрія Єрмака. А вже у листопаді 2021 року Юлія Свириденко була призначена Міністеркою економіки та Першою віцепрем'єр-міністеркою України. Деякі джерела називають її "креатурою Єрмака" 👀, хоча офіційних коментарів з цього приводу не було. 🤐Ключові ініціативи: На посаді міністерки економіки Юлія Свириденко відома своєю ініціативою "Зроблено в Україні" 🇺🇦, спрямованою на підтримку вітчизняного виробника. Також у травні було підписано угоду зі Сполученими Штатами Америки про співпрацю у галузі корисних копалин. 🤝Чи відбудуться ці кадрові зміни та чи очолить Юлія Свириденко український уряд, стане відомо вже найближчим часом. ⏳ Будемо стежити за новинами! 📰#Слава_Україні🇺🇦 #пошир|підпишись 📲|підпишись на youtube EB💥
🇨🇭 Швейцарська енергетична компанія PFIFFNER-Group хоче збудувати завод в Україні🇺🇦 Відбулася онлайн-зустріч Першої віцепрем’єрки – міністерки економіки України Юлії Свириденко з керівництвом компанії PFIFFNER-Group – головою правління Фріцем Хунцікером та виконавчим директором Марселем Руфенахтом. Компанія вже передала Україні сертифікат на 100 тис. франків для закупівлі обладнання, необхідного для відновлення української енергосистеми. Також PFIFFNER-Group розглядає можливість створення виробничого підприємства в Україні, щоб поглибити співпрацю.🤝 Юлія Свириденко подякувала швейцарським партнерам за підтримку та наголосила, що такі дії зміцнюють енергетичну стійкість країни в умовах постійних атак на критичну інфраструктуру. Вона також нагадала, що навесні 2023 року компанія вже передала Україні енергетичне обладнання – шість трансформаторів струму загальною вартістю понад 300 тис. франків.🏭 Під час зустрічі сторони обговорили перспективи подальшого партнерства, зокрема відкриття заводу компанії в Україні. За словами Свириденко, великі інвестори можуть розраховувати на державну підтримку – компенсацію до 30% капітальних інвестицій для проєктів вартістю понад €12 млн. Марсель Руфенахт підтвердив, що компанія повністю припинила співпрацю з Росією та надалі готова підтримувати Україну в умовах збройної агресії.💡 PFIFFNER-Group – швейцарська сімейна компанія з більш ніж 100-річною історією, яка спеціалізується на виробництві високовольтного енергетичного обладнання. У компанії працює приблизно 900-1000 працівників на 8 виробничих майданчиках по всьому світу.#Слава_Україні🇺🇦
Будинок – сам собі електростанція: Енергетична Незалежність з Сонячними Панелями ☀️🏠З початком повномасштабної війни в Україні значно зріс інтерес до використання сонячної енергії та її накопичувачів у житлово-комунальному господарстві. Це не дивно, адже прагнення до енергетичної незалежності стало ще більш актуальним! 💪Власники будинків активно встановлюють сонячні панелі для виробництва власної електроенергії. А щоб не залежати від пори доби чи погоди, використовують акумуляторні накопичувачі енергії. Ці накопичувачі дозволяють зберігати надлишкову енергію, вироблену в сонячні години, щоб використовувати її ввечері, вночі або в періоди похмурої погоди. 🌙☁️Такий підхід не лише зменшує залежність від традиційних джерел енергії, а й дозволяє значно знизити витрати на електроенергію для споживачів. Це вигідно як для гаманця, так і для екології! 💰🌳Завдяки Денису Стаджи, ми бачимо, як кожен будинок може стати справжньою міні-електростанцією! 💡 Це крок до стабільного та енергонезалежного майбутнього України! 🇺🇦⬇️⬇️⬇️Більше тут#Слава_Україні🇺🇦 #пошир|підпишись 📲|підпишись на youtube EB💥
⚡️ "Хмельницькобленерго" отримало 13 млн євро 🇫🇷 гранту на модернізацію мереж! 🇺🇦Хмельницький, 4 липня 2025 – Чудова новина для енергосистеми України! АТ «Хмельницькобленерго», що є частиною Групи «Українські розподільні мережі», запускає масштабний проєкт вартістю 13 мільйонів євро, спрямований на підвищення стійкості та надійності електромереж Хмельниччини. 🚀 Цей грант надано урядом Французької Республіки. 🤝Кошти будуть спрямовані на модернізацію та цифровізацію підстанцій, а також на зміну напруги мережі, що є ключовим для підвищення її ефективності та захисту від частих відключень. 💪🌟 Міжнародна Співпраця на Підтримку Енергетики 🌍Цей важливий проєкт став можливим завдяки угоді між урядами України та Франції, що сприяє відновленню та підтримці критичної інфраструктури. 📜 Угода була офіційно зареєстрована Кабінетом Міністрів України 26 червня 2025 року. Також проєкт є логічним продовженням меморандуму, підписаного між Міністерством енергетики України та провідною французькою компанією EDF International Networks у червні 2023 року. Саме EDF, маючи значний досвід у модернізації електромереж, виступатиме виконавцем робіт на Хмельниччині. Проєкт триватиме до листопада 2026 року. 🗓💡 Що Зміниться для Споживачів? 🏡Під час реалізації проєкту фахівці проведуть детальний аналіз системи розподілу електроенергії в Хмельницькій області. Для однієї з найбільш вразливих ділянок мережі, де споживачі найчастіше страждають від перебоїв зі світлом, буде розроблено проєктно-кошторисну документацію для переходу на напругу 20 кВ та закуплено сучасне обладнання. 🔌Перший заступник генерального директора АТ «Хмельницькобленерго» Юрій Маєвський підкреслив стратегічне значення проєкту: «Для нас це надзвичайно важливий проєкт. Це можливість забезпечити надійний розподіл електричної енергії для наших споживачів там, де аварійні відключення відбуваються досить часто. Крім того, це шанс отримати нові знання та технології, впровадити сучасне програмне забезпечення і, найголовніше, мати чіткий план розвитку електромереж Хмельниччини, щоб наблизитися до європейських стандартів, зменшити втрати та оптимізувати витрати на обслуговування мереж». ✨В.о. генерального директора АТ «Українські розподільні мережі» Артем Мартинюк додав: «Подібні проєкти із залученням наших міжнародних партнерів є суттєвою підтримкою України під час війни. Вони сприяють відновленню та підвищенню стійкості критичної інфраструктури в енергетичній галузі». 💖Завдяки цьому гранту, майже 19 тисяч споживачів отримають більш надійний розподіл електричної енергії, а вся область — чіткий план модернізації та розвитку електромереж. Це важливий крок до енергетичної безпеки та відбудови України! resilient_ukraine 🌻#Слава_Україні🇺🇦 #пошир|підпишись 📲|підпишись на youtube EB💥