Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - ЕнергоБізнес
Додано 14 лип 2024

ЕнергоБізнес

@energobiz
Кількість підписників: 1 813
Фото: 6,260
Відео: 358
Посилання: 5,180
Опис:
Офіційний Telegram-канал журналу "ЕнергоБізнес" Наш сайт: https://e-b.com.ua Інформаційна співпраця і розміщення матеріалів, звертайтеся: [email protected] дзвоніть: 067-250-41-32 або 099-704-42-47

👥 Кількість підписників

1 813
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -43
Середній/Місяць:: -545

👁️ Середній перегляд на повідомлення

440
Середній/День:: 373
Середній/Тиждень:: 436
ERR: 24.27%

📊 Кількість повідомлень на день

3.3
Останній день: 2
Середнє за тиждень: 3.9
Середнє за день: 3.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 421 26-01-28 17:45
От аж цікаво, де ж вони знайдуть ту альтернативу😎🌍 ЄС шукає альтернативу американському СПГ через погрози Трампа щодо Гренландії🇪🇺 Американський скраплений газ свого часу допог Європі замістити частку «Газпрому», проте зараз Брюссель серйозно занепокоївся надмірною залежністю від США. Причиною стали заяви чинного президента Дональда Трампа 🇺🇸 щодо запровадження мит та його претензії на територію Гренландії (автономія Данії 🇩🇰).🔌 Єврокомісар з питань енергетики Дан Йоргенсен повідомив, що Євросоюз активізує зусилля з диверсифікації. Основні напрямки роботи:* 🤝 Нові партнери: Протягом найближчих місяців ЄС планує поглибити енергетичні зв'язки з Канадою 🇨🇦, Катаром QA та Алжиром 🇩🇿.* ⚛️ Ядерне паливо: Брюссель також працює над заміщенням російського ядерного палива альтернативними поставками.📊 Хоча США залишаються ключовим постачальником, Європа прагне уникнути ситуації, коли енергетична безпека континенту залежатиме від політичних амбіцій однієї людини у Білому домі.#енергетика #ЄС #США #СПГ #газ #санкції#ЕнергоБізнес, #підписуйся, #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram💥Телеграм
👁 460 26-01-28 08:00
🚢 Чотирнадцять держав Північної Європи та Балтії разом з Ісландією 🇮🇸 підписали спільну угоду, спрямовану на протидію «тіньовому флоту» Росії 🇷🇺. Основна увага зосереджена на маршрутах через Балтійське та Північне моря, які є ключовими для експорту російської сировини в обхід санкцій. Протягом останніх тижнів у цих акваторіях уже почалися перші затримання суден-порушників.📜 Відповідно до заяви Міністерства транспорту Великої Британії 🇬🇧, судна, які використовують прапори кількох держав одночасно або не мають дійсних документів про безпеку та страхування, тепер офіційно розглядатимуться як судна «без громадянства». Згідно з Конвенцією ООН з морського права, такий статус дозволяє військовим кораблям прибережних країн проводити огляд танкерів навіть у відкритому морі.🛰 Підписанти звинувачують Росію 🇷🇺 у створенні глобальних загроз навигації через втручання в роботу супутникових систем (GPS) та масове вимкнення транспондерів на танкерах. Це дозволяє «тіньовому флоту» приховано перевантажувати нафту у відкритому морі, щоб потім продавати її як вантаж нібито «неросійського» походження.🛡 Угоду підписали: Бельгія 🇧🇪, Велика Британія 🇬🇧, Німеччина 🇩🇪, Данія 🇩🇰, Латвія 🇱🇻, Литва 🇱🇹, Ісландія 🇮🇸, Нідерланди 🇳🇱, Норвегія 🇳🇴, Польща 🇵🇱, Фінляндія 🇫🇮, Франція 🇫🇷, Швеція 🇸🇪 та Естонія 🇪🇪.#енергетика #нафта #санкції #тіньовий_флот #Балтійське_море #РФ #Європа#ЕнергоБізнес, #підписуйся, #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram💥Телеграм
👁 392 26-01-27 08:18
❄️ Газовий шок у 🇺🇸 США: ціни злетіли до максимуму з 2022 року📉 Арктичний шторм спричинив справжній колапс на енергетичному ринку 🇺🇸 США. Через екстремальні морози ціни на газ продемонстрували найвище тижневе зростання за останні 35 років — на 70% лише за сім днів.📊 Головні цифри ринку:* Ф'ючерси на Henry Hub (лютий) зросли до 7,384 долара за MMBtu (ріст на 40% за вихідні).* 💸 На фізичному ринку (спот) у Луїзіані ціни піднялися до 53 доларів, а на північному сході країни — до понад 200 доларів за MMBtu.* 🏗 Видобуток газу в 🇺🇸 США впав на 12% через обмерзання обладнання та свердловин.🌡 Екстремальне похолодання в основних видобувних регіонах (Західний Техас та Аппалачі) призвело до того, що температура впала в середньому на 9 градусів нижче норми. Це спровокувало рекордний попит на опалення та електрогенерацію. Адміністрація діючого президента Дональда Трампа та оператори енергомереж закликають електростанції терміново забезпечити запаси палива, оскільки морози триватимуть щонайменше тиждень.🚢 Криза в 🇺🇸 США має глобальні наслідки. Через перебої у видобутку подача газу на заводи з виробництва LNG впала до найнижчого рівня за рік. 🇺🇸 США є ключовим постачальником зрідженого газу для ринку 🇪🇺 Європи після відмови від російського палива. Експерти очікують, що ціна в 🇪🇺 Європі, яка зараз тримається близько 40 євро за MWh, почне стрімко зростати вже найближчим часом.#газ, #США, #енергетика, #ціни, #LNG, #HenryHub, #Європа#ЕнергоБізнес, #підписуйся, #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram💥Телеграм
👁 503 26-01-23 13:38
⚛️ Денис Шмигаль: Україна посилює координацію з МАГАТЕ для захисту ядерних об’єктівПерший віцепрем’єр-міністр — міністр енергетики Денис Шмигаль повідомив про результати зустрічі з Генеральним директором Агентства Рафаелем Гроссі. Урядовець наголосив на важливості безпечного функціонування українських АЕС 🇺🇦 в умовах постійних загроз.---### 🛡 Робота місій МАГАТЕ та підтримка безпекиЗа словами Дениса Шмигаля, сьогодні минає рівно три роки від початку першої місії Агентства на Хмельницькій АЕС. Попри небезпечні умови, міжнародні інспектори продовжують свою роботу:* Найближчим часом Україна 🇺🇦 очікує вже восьму місію МАГАТЕ.* Міністр підкреслив, що присутність місій є важливим сигналом підтримки та інструментом для донесення правдивої інформації світовій спільноті.### ⚠️ Ознаки ядерного тероризмуУрядовець акцентував на тому, що систематичні атаки на енергосистему, обстріли підстанцій та прольоти ракет і дронів над атомними станціями є прямими ознаками ядерного тероризму.Денис Шмигаль закликав МАГАТЕ задіяти повноваження згідно зі Статутом (стаття III.A.6) для забезпечення «Семи стовпів ядерної безпеки», які наразі грубо порушуються.---### 🌍 Кроки до міжнародної ізоляції РФМіністр енергетики зазначив, що наприкінці січня 2026 року відбудеться засідання Керівної Ради МАГАТЕ, скликане за запитом України 🇺🇦. На ньому будуть ініційовані наступні кроки:* Повна міжнародна ізоляція росії та призупинення її прав як держави-члена Агентства.* Інформування Радбезу та Генасамблеї ООН 🇺🇳 про порушення норм радіаційної безпеки.* Запровадження належних міжнародних санкцій проти агресора.Денис Шмигаль подякував Рафаелю Гроссі за системну роботу та висловив сподівання на лідерство Агентства у дотриманні міжнародних вимог ядерної безпеки.---#енергетика #МАГАТЕ #ядернабезпека #ДенисШмигаль #Україна #ООН #санкції#ЕнергоБізнес, #підписуйся, #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram💥Телеграм
👁 615 26-01-17 10:58
⚡️ МАГАТЕ: ДОМОВЛЕНО ПРО ЛОКАЛЬНЕ ПЕРЕМИР'Я ДЛЯ РЕМОНТУ ЛІНІЇ ЖИВЛЕННЯ ЗАЕСДиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив про критично важливі домовленості та стан українських ядерних об'єктів станом на 16 січня 2026 року:🔹 Запорізька АЕС (ЗАЕС)* 🤝 МАГАТЕ домоглося згоди України та 🇷🇺 РФ на локальне припинення вогню. Це дозволить розпочати ремонт останньої резервної лінії електропередачі 330 кВ, яку було пошкоджено ще 2 січня.* 🛠 Наразі найбільша АЕС Європи залежить лише від одної основної лінії 750 кВ. Команда МАГАТЕ вже виїхала з Відня на лінію фронту для спостереження за ремонтом.* ❄️ На станції вжито заходів проти морозів: перевірено готовність дизель-генераторів та систем охолодження до роботи в умовах низьких температур.🔹 Чорнобильська АЕС* 🚀 Внаслідок обстрілів була пошкоджена критично важлива підстанція, що призвело до відключення однієї з ліній живлення майданчика ЧАЕС. Наразі об'єкт отримує живлення через інші лінії.🔹 Загальна ситуація в енергосистемі* 📉 Минулого тижня одна з трьох діючих АЕС України була змушена тимчасово знизити потужність через пошкодження електричної інфраструктури.* 🔍 МАГАТЕ готує нову місію для перевірки 10 підстанцій, які є критично важливими для ядерної безпеки України.🔹 Військова активність поблизу об'єктів* 🛰 На всіх п'яти ядерних майданчиках України фіксувалися повітряні тривоги або прольоти військових об'єктів.* ‼️ 11 та 15 січня зафіксовано прольоти об'єктів у радіусі 5 км від ЧАЕС та Хмельницької АЕС. Поблизу Південноукраїнської АЕС об'єкт зафіксували за 10 км від станції.* 💥 На ЗАЕС команда продовжує чути численні вибухи, зокрема зовсім поруч із об'єктом.---#енергетика #МАГАТЕ #ЗАЕС #ядернабезпека #Україна #Гроссі#ЕнергоБізнес, #підписуйся, #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram💥Телеграм
👁 569 26-01-16 07:33
🇩🇪 Вітроенергетика Німеччини: 2025-й став одним із рекордних років🌬 Майже 1000 нових вітряків з’явилося у ФРН 🇩🇪 протягом минулого року. Для галузі цей період став другим за успішністю в історії за темпами розширення потужностей, згідно з даними асоціацій BWE та VDMA.Німеччина 🇩🇪 за 2025 рік ввела в експлуатацію в 16 разів більше вітрових потужностей, ніж Україна 🇺🇦.📊 Усього в експлуатацію ввели 958 нових турбін загальною потужністю 5,2 ГВт. Це на 50% більше, ніж у 2024 році, що виводить Німеччину 🇩🇪 у лідери серед країн Європи 🇪🇺 за цим показником.📍 Найбільшу кількість вітрогенераторів традиційно встановили на півночі країни. Найменшу активність у розбудові вітрових парків зафіксували у Саарі та Баварії.📉 Попри значне зростання кількості турбін, обсяг виробленої енергії у 2025 році виявився на 5% нижчим, ніж роком раніше. Профільні організації пояснюють такий парадокс виключно погодними умовами — аномально слабкими весняними вітрами.🇺🇦 В Україні 2025-й рік також став періодом активного відновлення та зростання вітрової генерації, попри виклики війни. За даними Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА), за минулий рік було побудовано 324 МВт нових потужностей. Це значний прогрес, адже цей показник перевищує сумарне введення за два попередні роки війни (248 МВт).#Німеччина, #енергетика, #ВЕА, #ВДЕ, #екологія, #вітроенергетика, #Європа#ЕнергоБізнес, #підписуйся, #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram💥Телеграм
👁 447 26-01-13 16:46
📉 Російська нафта Urals обвалилася нижче $40 за барель вперше за останні 5 років.🇷🇺 За даними Мінекономрозвитку РФ, у грудні 2025 року середня ціна на головну експортну марку російської нафти впала до $39,18. Це на 41% менше, ніж на початку минулого року, коли барель коштував понад $67.🇺🇸 Головним чинником падіння стали жорсткі санкції, які запровадив діючий президент Дональд Трамп проти найбільших компаній агресора — «Роснєфті» та «Лукойлу». Через обмеження знижки на Urals порівняно з еталонною Brent сягнули рекордних $26–28 за барель у портах Балтійського та Чорного морів.💸 Чому це критично для бюджету РФ?* 📊 У бюджет на 2026 рік закладено ціну нафти на рівні $59. Поточний розрив у $20 створює діру в казні розміром 1,1–1,4 трлн рублів.* 📉 Нафтогазові доходи РФ у грудні вже скоротилися на 49% у річному вимірі.* 🕳 Дефіцит бюджету може зрости до 2,7% ВВП. Ліквідних резервів Фонду національного добробуту 🇷🇺 при таких цінах вистачить максимум на 1,5–2 роки.🛢 Крім фінансових втрат, Росія стикнулася з логістичним колапсом. Через санкції 🇺🇸 та відмову покупців обсяг нафти «у морі» (на танкерах без пункту призначення) зріс на 35 млн барелів. Оскільки сховища переповнені, видобуток уже почав скорочуватися, а низка родовищ стали збитковими.#нафта, #санкції, #РФ, #Трамп, #економіка, #енергетика, #бюджет#ЕнергоБізнес, #підписуйся, #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram💥Телеграм
👁 411 26-01-09 15:41
🇺🇦 Україна передала право на розробку великого родовища літію інвесторам, пов’язаним із Дональдом Трампом — The New York Times.💎 Тендер на розробку родовища «Добра» у Кіровоградській області виграв консорціум, до якого входить Рональд Лаудер, спадкоємець косметичної імперії Estée Lauder та давній знайомий чинного президента 🇺🇸 США ще зі студентських років. Іншим учасником є компанія TechMet, що частково належить інвестиційному агентству уряду 🇺🇸 США.📝 Основні деталі рішення:* 🏛 Урядова комісія 🇺🇦 України відкинула звинувачення у фаворитизмі, заявивши, що заявка консорціуму найкраще відповідала критеріям.* 💰 Точна сума інвестицій наразі не розголошується, проте вона значно перевищує встановлений мінімум у 179 млн доларів.* 🤝 Згідно з двосторонньою угодою, 50% доходів, які отримуватиме український уряд від цього родовища, спрямовуватимуться до спільного інвестиційного фонду.🔋 Літій є стратегічно важливим ресурсом для «зеленого переходу», адже він необхідний для виробництва акумуляторів для електромобілів та сучасних гаджетів. Розробка родовища «Добра» може стати ключовим етапом у зміцненні економічного союзу між 🇺🇦 Україною та 🇺🇸 США.#Україна, #США, #інвестиції, #літій, #Трамп, #економіка, #енергетика#ЕнергоБізнес, #підписуйся, #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram💥Телеграм
👁 241 26-01-07 06:57
📉 Експорт нафти з РФ обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення — BloombergДоходи Кремля 🇷🇺 від продажу сирої нафти зазнали нищівного удару на початку 2026 року. Поєднання обвалу цін та скорочення обсягів експорту призвело до того, що вартість тижневих поставок впала до найнижчого рівня з лютого 2022 року.### 📍 Ключові факти з аналітики Bloomberg:* 🔻 Обвал експорту: За чотири тижні (до 4 січня) Росія 🇷🇺 відвантажувала в середньому 3,43 млн барелів на добу. Це на 440 тис. барелів менше, ніж у попередній період. Найбільше падіння зафіксовано в ключовому тихоокеанському порту Козьміно.* 💸 Цінове піке: Ціни на російську нафту падають 14-й тиждень поспіль. Сорт Urals зараз торгується нижче $35 за барель у Балтійському та Чорному морях — це лише 60% від ціни, яка була у жовтні.* 📉 Втрата доходів: Валова вартість експорту впала до $960 млн на тиждень (падіння на 10% за місяць).### 🔍 Чому це відбувається?1. Санкції США 🇺🇸: Після жовтневих санкцій проти «Роснефти» 🇷🇺 та «Лукойлу» 🇷🇺 російська нафта дешевшає значно швидше за світові еталони (Brent).2. Удари України 🇺🇦: Постійні атаки дронів на нафтову інфраструктуру (НПЗ, порти, термінали) змушують танкери змінювати маршрути та збільшують витрати на логістику.3. Логістичний хаос: Понад 190 млн барелів російської нафти зараз просто «зависли» в морі на танкерах. Доставка до Індії 🇮🇳 та Китаю 🇨🇳 стає все довшою та складнішою через постійні перевірки та побоювання вторинних санкцій.### 🎭 Тіньові схеми:Щоб приховати походження нафти, Росія 🇷🇺 все частіше вдається до «шпигунських» методів: танкери вимикають трекери біля Сінгапуру 🇸🇬 або перекачують нафту з судна на судно у відкритому морі. З листопада зафіксовано вже близько 40 таких «таємних» перевантажень.📌 Висновок: Воєнна казна Путіна 🇷🇺 стрімко порожніє. Поточна ціна Urals ($35) майже вдвічі нижча за ту, що необхідна для бездефіцитного фінансування війни та бюджету РФ 🇷🇺.---#нафта, #економіка, #санкції, #росія, #бюджет, #війна, #bloomberg#ЕнергоБізнес, #підписуйся, #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram💥Телеграм
👁 362 26-01-05 05:59
🇺🇸 США не дозволять перетворити Венесуелу 🇻🇪 на «операційний центр» для РФ та Китаю — Марко Рубіо⚡️ Держсекретар США 🇺🇸 Марко Рубіо виступив із жорсткою заявою на адресу нового керівництва Венесуели 🇻🇪. В інтерв’ю NBC News він наголосив, що Вашингтон не потерпить присутності ворожих сил у регіоні.### 📍 Ключові тези заяви:* 🚫 Кінець іноземному впливу: Венесуела 🇻🇪 більше не може бути базою для дій Росії 🇷🇺, Китаю 🇨🇳, Ірану 🇮🇷, «Хезболли» або кубинських 🇨🇺 спецслужб проти інтересів США 🇺🇸.* 🛢 Контроль над ресурсами: Рубіо підкреслив, що найбільші у світі запаси нафти не повинні бути під контролем противників Штатів. «Навіщо Китаю 🇨🇳 чи Росії 🇷🇺 венесуельська нафта? Їх навіть немає на цьому континенті», — заявив голова Держдепу.* ⚖️ Ультиматум новій владі: США 🇺🇸 продовжать тиск на країну, якщо Делсі Родрігес (тимчасова керівниця після захоплення Мадуро) не змінить політику минулого режиму.🗣 *«Ми хочемо, щоб Венесуела рухалася у визначеному напрямку»*, — підсумував Рубіо.---#венесуела, #сша, #маркорубіо, #росія, #китай, #нафта, #геополітика#ЕнергоБізнес, #підписуйся, #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram💥Телеграм