Джерело
ЕнергоБізнес | Температура зростає, а разом із нею й навантаження на мережу: ситуація...
374 Охват/переглядів
2026-06-22 07:22
Повідомлення №8110
Температура зростає, а разом із нею й навантаження на мережу: ситуація в енергосистемі на 22 червня 📈📉 В Україні фіксується тенденція до зростання споживання електроенергії. Головною причиною збільшення навантаження на систему стало підвищення температури повітря у більшості регіонів, що змусило громадян активно вмикати кондиціонери.⏱️ Сьогодні, 22 червня, станом на 09:30 рівень енергоспоживання вже на 2,2% перевищив показники в аналогічний час минулої п'ятниці. Що стосується неділі, 21 червня, то добовий максимум споживання було зафіксовано у вечірні години. Він залишився на рівні показника попередньої неділі, 14 червня.☀️ Енергетики закликають споживати електроенергію раціонально та за можливості переносити роботу енергоємних приладів на денний час — з 10:00 до 16:00. Саме в цей період промислові сонячні електростанції працюють найефективніше, що допомагає збалансувати систему.❌ Наслідки ворожих обстрілів та знеструмлення💥 Ситуація в енергосистемі залишається динамічною. Через постійні російські атаки на об’єкти критичної інфраструктури на ранок найскладніша ситуація спостерігається у Донецькій та Херсонській областях. Там зафіксовано найбільший обсяг нових знеструмлень через пошкодження обладнання ворогом.❗️ Крім того, після нічних та ранкових ударів є пошкодження мереж та знеструмлені споживачі у таких областях:#Сумщина#Харківщина#Миколаївщина#Чернігівщина#Запоріжжя🛠 У тих районах, де дозволяє безпекова ситуація, аварійно-відновлювальні бригади вже розпочали роботу. Фахівці роблять усе можливе, щоб оперативно повернути світло в оселі всіх абонентів.#енергетика #електроенергія #обстріли #енергосистема