Джерело
ЕнергоБізнес | Газ у Росії дорожчатиме на 20% на рік➕ Російська влада обговорює можли...
416 Охват/переглядів
2025-06-01 06:46
Повідомлення №5844
😄 Газ у Росії дорожчатиме на 20% на рік➕ Російська влада обговорює можливість різкого підвищення цін на газ для промисловості, щоб залатати бюджет «Газпрому», який зазнає збитків через втрату європейського ринку. За планом чиновників, газові тарифи для промислових споживачів індексуватимуть на 10% двічі на рік.😕 Інформацію підтвердив директор Ради виробників енергії Дмитро Вологжанін. «Буквально вчора з боку Міненерго надійшла інформація: обговорюється підвищення ціни на газ на 10% у першому та четвертому кварталах кожного року», – розповів він. Це більш ніж удвічі перевищує поточний план уряду. Він передбачає індексацію газових тарифів для промисловості на 10,3% цього року, а потім на 10,6%, 9% і 7% відповідно у 2026–2028 роках. На стільки ж має подорожчати газ для населення – сумарно на 42,2% за 2025–2028 роки. З урахуванням індексацій за попередні три роки, накопичене зростання газових тарифів для громадян з початку війни досягне 76%.😵 Але цього замало для «Газпрому», який після початку агресії Росії проти України втратив дві третини експорту газу. У 2023 році компанія зафіксувала рекордний в історії чистий збиток – 629 млрд рублів, а минулого року втратила ще 1 трлн рублів на газовому бізнесі. За власними оцінками «Газпрому», через втрату європейського ринку в найближчі 10 років компанія отримає 15 трильйонів рублів від’ємного грошового потоку.#Слава_Україні🇺🇦