Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - ЕнергоБізнес
Додано 14 лип 2024

ЕнергоБізнес

@energobiz
Кількість підписників: 1 813
Фото: 6,260
Відео: 358
Посилання: 5,180
Опис:
Офіційний Telegram-канал журналу "ЕнергоБізнес" Наш сайт: https://e-b.com.ua Інформаційна співпраця і розміщення матеріалів, звертайтеся: [email protected] дзвоніть: 067-250-41-32 або 099-704-42-47
Джерело

ЕнергоБізнес | Ой, біда!!! (Насправді ні)🇸🇰 Словаччина може припинити постачання елек...

Логотип телеграм спільноти - ЕнергоБізнес ЕнергоБізнес @energobiz
387 Охват/переглядів 2024-12-28 10:40 Повідомлення №5147
😱 Ой, біда!!! (Насправді ні)🇸🇰 Словаччина може припинити постачання електроенергії Україні у разі зупинки транзиту газу, заявив словацький прем'єр Роберт Фіцо: «Після 1 січня ми оцінимо ситуацію та можливі взаємні заходи проти України. У разі потреби ми припинимо постачання електроенергії, вкрай необхідної Україні під час відключення мережі».🔌 Загроза насправді і не нова, і не надто страшна. Так, якщо офіційна Братислава на таке таки вирішиться, Україна може мати деякі проблеми. Але вибачте, ми вже три роки повномасштабну війну ведемо, тож проблеми зі Словаччиною для нас зараз навіть не увійдуть до Топ-10 нагальних проблем.📊 За даними митної статистики, за перші дев'ять місяців 2024 року наша країна імпортувала 4,23 млрд кВт*год. електроенергії, з них 21% припадав на Словаччину, а решта 79% – на Угорщину (31%), Румунію (19%), Польщу. (14%), Бельгію (9%) та Молдову (6%). При цьому Молдова вже найближчими тижнями гостро потребуватиме імпорту електроенергії через ймовірне призупинення роботи Молдавської ДРЕС, яка може залишитися без сировини після призупинення українського транзиту. Тут, щоправда, виникає велике питання: чи може Словаччина перекрити постачання е/е просто за розпорядженням свого прем'єра? Тобто чи це не суперечитиме правилам ЄС? Тут, звісно, треба почути думки юристів. Але все-таки єдина енергетична система ЄС працює на наднаціональному рівні, тож, схоже, не Фіцо вирішувати – чи піде електроенергія в Україну, чи ні.🔱 Як вважає директор енергетичних програм у Разумков Центр Володимир Омельченко, погрози Фіцо відносно припинення поставок електричної енергії до України порушують не тільки етичні, а й правові норми Угоди між Україною та ЄС про асоціацію. Словаччина, на відміну від України, не знаходиться у стані війни із агресором й має альтернативні можливості отримання енергії. У разі незаконного втручання у постачання електроенергії з боку уряду Фіцо, виникне додатковий дефіцит електричної енергії для нафтоперкачувальних станцій на нафтопроводі «Дружба», й Україна вимушена буде зупинити транзит російської нафти до Словаччини та Угорщини.🤓 Тобто в цю гру можна грати удвох. І тут ще чергова тепла зима передає привіт Путіну та Фіцо. І Орбану з ними.#Слава_Україні!🇺🇦