Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Економіка з Олександром Бондаренком
Додано 14 лип 2024

Економіка з Олександром Бондаренком

@economikabond
Кількість підписників: 2 696
Фото: 2,130
Відео: 471
Посилання: 652
Опис:
✅ про економіку, бізнес, державні фінанси та інвестиції простими словами від Олександра Бондаренка ✅ Facebook: https://www.facebook.com/olexbondarenko/
Джерело

Економіка з Олександром Бондаренком | ️ Близько 8000 компаній релокувалося за 2025 рік переважно в центральн...

Логотип телеграм спільноти - Економіка з Олександром Бондаренком Економіка з Олександром Бондаренком @economikabond
778 Охват/переглядів 2025-09-19 16:41 Повідомлення №2943
⚠️ Близько 8000 компаній релокувалося за 2025 рік переважно в центральні і західні регіони України, за даними OpenDataBot. За їхньою ж інформацією, від початку повномасштабної війни релоковано близько 19 000 підприємств. Тож, релокація продовжується, на жаль. У першу чергу — зі східних регіонів України. Останні два дні я поїздив по Харківській області — все дуже сумно. Погані дороги та інфраструктура, людей дуже мало, якщо виїхати за межі Харкова. Якщо в Харкові ще якісні дороги й мережі, податків вистачає і місцевий бізнес ще живий, то вже в районах застаріла інфраструктура, і видно, що грошей не вистачає, слабка демографія. Та ж сама картинка і в Сумській області, і в Донецькій (її залишках). Поясню, як негативно на економіку вплине такий дисбаланс локації промислових підприємств на прикладі. Харківська група компаній з виробництва та продажу кормів для тварин «Сузір'я» перевезла виробництво з Харкова в Івано-Франківську область, у місто Калуш. Там побудували новий завод, у який інвестували близько $10 млн. Це велика інвестиція під час війни для компанії будь якого рівня. Тож, бізнес продовжує переїжджати з Запоріжжя, Дніпра, Харкова, Херсона, навіть з Одеси. Це все створює нерівномірний економічний розвиток регіонів і окремих міст України. Адже в певних містах концентрується економічна активність, високі зарплати та зайнятість, відповідно високі місцеві податки, які можна використовувати на інфраструктуру міст і ОТГ. А в інших містах люди потерпають без роботи, місцеві бюджети — без податків. Тобто регіон та його економіка дуже сильно страждають й спустошуються. Нерівномірність розвитку міст/ регіонів буде нашою ахіллесовою п'ятою у розвитку економіки на десятки років вперед. Зараз відбувається релокація ресурсів з колишніх промислових та наукових центрів України до безпечніших регіонів а-ля Івано-Франківська, Львова, Волині та Закарпатської області.