Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Економіка з Матвійчук ⚡️
Додано 06 гру 2025

Економіка з Матвійчук ⚡️

@economicmatviuchuk
Кількість підписників: 2 469
Фото: 436
Відео: 151
Посилання: 1,470
Опис:
Підприємець, економічна правозахисниця, власник креативного івент-агентства «ARENA CS» Детальніше про мене читай у закріпленому повідомленні 🙌 Бот для звʼязку @economicyanam_bot
Джерело

Економіка з Матвійчук ⚡️ | з України йде Metlife, ВВП скорочується — уряд продовжує нацкешбекВВП ...

Логотип телеграм спільноти - Економіка з Матвійчук ⚡️ Економіка з Матвійчук ⚡️ @economicmatviuchuk
845 Охват/переглядів 2026-05-05 19:02 Повідомлення №1869
з України йде Metlife, ВВП скорочується — уряд продовжує нацкешбекВВП України впав на 0,5% у І кварталі 2026 року — перше падіння за три роки. Але в інфополі інша реальність: чиновники їздять по заводах, тиснуть руки підприємцям і роздають відзнаки «Зроблено в Україні».Я розумію підприємців, які радіють цим відзнакам. Коли ти роками тягнеш бізнес, зберігаєш робочі місця під час війни — тобі просто по-людськи приємно, що держава нарешті звернула на тебе увагу і сказала «дякую». Це нормальна реакція. Але, що насправді за цими красивими візитами та «Нацкешбеком», який уряд сьогодні продовжив до 2028 року.Поки під камери роздають значки, великий капітал збирає речі. Йде американський MetLife. Вони працювали тут 24 роки і були лідером ринку (покривали 49,2% ринку країни). Планували виходити і раніше (переорієнтація на ринки Азії) але лишилися через початок війни (щоб не бити по Україні репутаційно). Їх підкосив НБУ. Коли регулятор виписує міжнародній корпорації 8 мільйонів гривень штрафу за «порушення правил звітності» і чіпляється до розміру шрифту в документах — інвестор просто фіксує збитки, продає бізнес і йде. Регулятори поводяться так, ніби в нас під кордоном стоїть черга з інвесторів. До цього, через вимоги НБУ, закрив акаунти українцям і Revolut.Держборг перевалив за 100% ВВП. Ми набираємо десятки $млрд боргів не лише на зброю. Держборг у більшості росте, щоб утримувати чиновників, які штрафують за шрифти. Щоб фінансувати невоєнні видатки і відвертий економічний популізм.Держава душить бізнес високими податками на працю (вони на рівні багатих країн, а чиста зп — в ~6,5 разів менша), викачує гроші з реального сектору, витрачає величезну частину цих коштів на адміністрування самої себе, а потім з барського плеча повертає вам копійки через кешбек. Це не підтримка економіки. Це перекладання грошей з однієї вашої кишені в іншу, при якому половина губиться в кабінетах.Справжня підтримка вітчизняного виробника — це не коли чиновник приїжджає до вас у цех з грамотою. Ще жодна економіка не виросла завдяки чиновникам, які "обирають" галузі. А от без інвестицій, які тікають від бюрократії, та без економічної свободи для всіх — ми економічно, та і взагалі ніяк, не витягнемо.Яна Матвійчук ☑️ ПІДПИСАТИСЯ