Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - ECO & ESG: навігатор рішень
Додано 14 лип 2024

ECO & ESG: навігатор рішень

@ecobusinessua
Кількість підписників: 964
Фото: 282
Посилання: 4,220
Опис:
Всіх вітаємо 👋 Це телеграм-канал практичних сталих рішень для бізнесу. Більше про нас — https://ukraine-oss.com
Джерело

ECO & ESG: навігатор рішень | ​​❓ Підприємство експлуатує обладнання (виробничі агрегати та установк...

Логотип телеграм спільноти - ECO & ESG: навігатор рішень ECO & ESG: навігатор рішень @ecobusinessua
404 Охват/переглядів 2025-12-16 09:35 Повідомлення №4393
​​ Підприємство експлуатує обладнання (виробничі агрегати та установки), у роботі якого застосовуються мастильні матеріали. Закупівля та використання таких мастил здійснюється у невеликих обсягах. Чи необхідно вести їх облік та подавати відповідну звітність? Чи вважається підприємство суб’єктом, що здійснює поводження з відпрацьованими мастилами?🗣️ ВІДПОВІДЬ: Відповідно до Порядку, затвердженого постановою КМУ № 1221 від 17.12.2012, підприємство є споживачем мастил, а відпрацьовані мастила (підгрупи 13 01, 13 02, 13 03 НПВ) можуть утворюватися під час експлуатації обладнання незалежно від їх кількості. Тому зобов’язане вести первинний облік придбаних і використаних мастил та шляхів поводження з ними, а також щоквартально до 10 числа подавати до Держекоінспекції звіт за формою з додатка 5 Порядку (крім випадків заміни мастил у транспорті на спеціалізованих пунктах).Згідно з Порядком збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2012 року № 1221, ваше підприємство належить до категорії споживачів мастил.Згідно з додатком 2 до зазначеного Порядку, до таких відходів відносять підгрупи 13 01, 13 02 та 13 03 Національного переліку відходів. Вони можуть виникати під час експлуатації виробничого обладнання та установок, незалежно від кількості утворених відходів.Відповідно до пункту 6 Порядку, на споживача покладаються, зокрема, такі обов’язки:▪️ вести первинний облік придбаних мастил (олив), їх використання та шляхів подальшого поводження з відпрацьованими мастилами;▪️ щоквартально, до 10 числа місяця, що слідує за звітним кварталом, подавати до Держекоінспекції відомості про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) за формою з додатка 5 до Порядку (виняток — суб’єкти, що здійснюють заміну мастил у транспортних засобах у спеціалізованих пунктах заміни).Детальніше 👉 https://cutt.ly/NtaeE7OQ