Джерело
EcoFactor | ️У «Лісів України» хочуть стягнути рекордні збитки за вирубку в нацпар...
910 Охват/переглядів
2026-04-23 06:41
Повідомлення №13148
⚠️У «Лісів України» хочуть стягнути рекордні збитки за вирубку в нацпаркуПрокуратура Івано-Франківської області подала позови до господарського суду з вимогою стягнути з державного підприємства «Ліси України» майже 387 млн грн збитків за незаконну вирубку лісу в межах національного природного парку Національний природний парк «Гуцульщина».Про це 20 квітня повідомила Офіс Генерального прокурора України.За даними слідства, протягом 2022 року посадові особи тодішнього державного підприємства «Кутське лісове господарство» організували системне знищення лісів на території Яблунівського та Березівського лісництв. Під вирубку потрапили цінні лісові масиви, що входять до природно-заповідного фонду.Як встановили правоохоронці, рубки здійснювалися без погоджень профільного міністерства, обласного управління екології та науково-технічної ради нацпарку. Для прикриття використовувалися фіктивні документи: масову вирубку оформлювали як «санітарне оздоровлення», а в офіційних паперах зазначали як «прохідні рубки» або «переформування».У період з квітня по грудень 2022 року було незаконно знищено понад 9 тисяч дерев на площі більше ніж 108 гектарів.У прокуратурі наголошують, що відшкодування збитків має здійснювати саме ДП «Ліси України» як правонаступник «Кутського лісового господарства», яке у 2022 році було приєднане до структури підприємства.«Це рекордна сума збитків, яка має змусити підприємство посилити контроль за діяльністю лісництв», — зазначив перший заступник керівника Івано-Франківської обласної прокуратури Євгеній Карабін.Крім того, досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо посадових осіб лісгоспу вже завершено — обвинувальні акти скеровано до суду.За матеріалами ресурсу:https://epravda.com.ua