Повідомлення telegram каналу - @dzerelosvannu

Логотип телеграм спільноти - Джерело святої праведної Анни с. Онишківці 2024-07-14

Джерело святої праведної Анни с. Онишківці

Кількість підписників:
754
Фото:
1950 
Відео:
134 
Посилання:
18 
Категорія:
Релігія
Опис:
Джерело святої праведної Анни Рівненська область Дубенський район с. Онишківці.

Канал Джерело святої праведної Анни с. Онишківці - @dzerelosvannu - №1893

В сьогоднішній день, 12 липня, коли Свята Церква благочестиво згадує страждання святих славних і всехвальних апостолів Петра і Павла в скиту святої Анни с. Онишківці вдбулося святкування Божій Матері на честь Її ікони «Ієрусалимська на Волині».
Ікона Божої Матері «Ієрусалимська на Волині» прославилася в с. Онишківці у 17 столітті. У Волинському обласному архіві м. Луцька у книзі «Девятисотліття православ’я на Волині 992-1892», а також у «Волинських єпархіальних відомостях » 1890 рік знаходиться інформація про чудотворну ікону Богородиці «Ієрусалимська», - святиню із с. Онишківці.
Про походження цього образу збереглося наступне передання. Татари і турки, під час нашестя на Почаївську Лавру, зруйнували та спалили місцеві села, в тому числі і с. Онишківці. Храм та всі будинки в селі були знищені, частину жителів забрали в полон, а частина наляканих людей розбіглися у сусідні ліси. Коли грабіжники відійшли, повернулися місцеві жителі і на місці згорівшого храму знайшли під грудами попелу ікону Богородиці, яка лежала ликом до низу. Вона дещо обвуглилася, однак сам лик Пречистої Діви зберігся абсолютно неушкодженим. Благоговійні віруючі схилилися перед образом Богородиці в гарячій молитві і залишили її на церковному цвинтарі поблизу кам’яного хреста. Пізніше знайшли у лісі каплицю при джерелі, вцілілу від хижацтва татар, і там помістили цю ікону. У 1670 р., коли в Онишківцях був побудований новий Троїцький храм, ікону перенесли із каплиці та встановили в ній на горне місце.
У тридцятих роках дев’ятнадцятого століття після молитви перед іконою зцілився від паралічу міщанин з м. Дубно.
З вікриттям монастиря на джерелі святої Анни, відновилося і шанування ікони Божої Матері. Так, як оригінал було втрачено, то у 2006 році була написана копія ікони, яка являється прекрасою храму Праведної Анни. До Пресвятої Богородиці моляться у різних життєвих потребах та отримують просиме.

504
24-07-12 12:35