Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Світло ДТЕК Київ
Додано 06 гру 2025

Світло ДТЕК Київ

@dtek_svit
Кількість підписників: 749
Фото: 267
Відео: 14
Посилання: 35
Опис:
Канал створено для інформування про час та графік відключення світла в місті Київ.
Джерело

Світло ДТЕК Київ | ВечірКілька останніх запитів від медіа, які ми коментували, були питан...

Логотип телеграм спільноти - Світло ДТЕК Київ Світло ДТЕК Київ @dtek_svit
1 180 Охват/переглядів 2026-02-19 21:16 Повідомлення №1226
ВечірКілька останніх запитів від медіа, які ми коментували, були питання, чому збільшуються платіжки, якщо світла немає. Причому ці питання здебільшого задавалися на початку січня, коли люди мали квитанції лише за грудень-2025. А тоді, як ми пам’ятаємо, вимикали значно менше. Та ми дочекалися формування платіжок за січень-2026 у Києві. І що говорить статистика. - У листопаді 54% киян скоротили споживання, у грудні – вже 62%. Частка тих, хто збільшив споживання, зменшилася з 26% до 21%.З огляду на те, що у грудні 2024 року відключення були короткими (1-2 черги на добу), база порівняння є відносно «м’якою». А грудень 2025 виглядає піком дисципліни споживання. - У січні частка тих, хто збільшив споживання, зростає до 41%, а тих, хто зменшив - падає до 38%.Це корелює з двома обставинами: тривалими сильними морозами та масованими обстрілами енергосистеми. Фактор температури, попри брак електроенергії, тут є сильнішим за фактор економії, і це зрозуміло. Бо у стресі раціоналізація відходить на другий план. То чому ж платіжки можуть зростати, навіть коли світла так небагато? Перша причина: пусковий струм. Після появи світла електродвигуни холодильників, насосів та іншої техніки споживають у 3–7 разів більше під час запуску. Якщо це відбувається кілька разів на день, сумарне споживання зростає. Друга: особливості індивідуального споживання. Комусь достатньо, коли з’являється світло приготувати їжу і випрати речі один раз, а хтось вмикає все. Плюс у кожного різної потужності зарядні пристрої, які зараз постійно заряджають. Третя: показання лічильника. Якщо їх не передавати щомісяця, нарахування йдуть за середнім споживанням. Навіть під час відключень показання потрібно передавати вчасно. Четверта причина: несправність лічильника. Так, буває й таке, що лічильник (як і будь який інший пристрій) зламався і показує зависоке споживання чи відбувся якийсь збій, після якого нарахування відбулося по середньому. У такому випадку є сенс звернутись до ОСР для перевірки технічної справності лічильника і перерахування обсягів спожитої електроенергії. Що це означає?Збільшення платіжки – це не парадокс “немає світла – більше платимо”, а результат морозів, концентрованого споживання в години живлення та індивідуальної поведінки. Кількість годин із електроенергією не дорівнює обсягу спожитих кВт·год. Чим тепліше, тим нижчими ставатимуть платіжки, особливо, якщо буде більше світла та менше обстрілів.