#фото_тижняУкраїнські рятувальники щодня вступають у двобій із наслідками російського терору: приборкують вогонь, розбирають руїни та рятують життя з-під завалів. Проте цього тижня природа вирішила влаштувати нам ще один іспит на міцність 💪❗Понад 1100 фахівців ДСНС та майже 270 одиниць техніки долали руйнування, спричинені негодою у 19 областях України. Повалені на будинки дерева, понівечені автівки, заблоковані автошляхи – за кожним таким викликом стоїть виснажлива праця. Та найболючіше те, що стихія забрала життя: троє людей загинули, ще двоє зазнали травм, серед них – дитина.Шквалистий вітер зносив усе на своєму шляху. Та попри шторм, рятувальники продовжували роботу, бо знали: за стіною дощу на них чекають так само сильно, як і після чергової повітряної атаки.Це був тиждень подвійного навантаження. Коли ворог і природа б’ють одночасно, єдиним захистом залишається стійкість тих, хто йде на допомогу за будь-яких умов. Дякуємо кожному, хто тримає стрій, попри втому та небезпеку 🧡📸Автор фото: Віталій Ткачук, ДСНС Миколаївщини🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Для Олександра Макаревича війна стала новою реальністю життя. Але саме той день у 2022 — перший виїзд на ліквідацію наслідків російського удару — змінив усе. Бронежилет на плечах відчувався не лише як додаткова вага в кілька кілограмів, а й як усвідомлення: життя розділилося на «до» та «після».«Ми вперше вдягли бронезахист, розуміючи, що попереду інша небезпека — військова. Дорогою бачили розбиту техніку окупантів. Знали, що вони десь поруч і можуть завдати удару. Але ми були потрібні людям», — згадує сержант служби цивільного захисту.Того дня рятувальники стали для містян міцними руками, що розгрібали завали, і водночас — психологами, які підтримували в найважчі хвилини. В очах постраждалих Олександр бачив біль, який назавжди закарбувався в його пам’яті.Попереду були сотні викликів: щасливі миті порятунку, коли вдавалося вирвати життя з пазурів смерті, і чорні дні, коли доводилося ставати вісником найстрашніших новин. Долі людей, їхні історії, біль і надія — усе це він пронесе через усе життя.
Заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, представники Департаменту комунікації МВС та структурних підрозділів (НГУ, ДСНС, ДПСУ) взяли участь у поглибленому п'ятиденному тренінгу «Фізична та цифрова безпека журналістів під час війни».На початкузустрічі Катерина Павліченко подякувала партнерам за підтримку України та наголосила на важливості захисту журналістів в умовах повномасштабної війни:✔️Перш за все, хочу подякувати ОБСЄ за цю ініціативу і організацію заходу. Ваша послідовна підтримка України у питаннях безпеки є критично важливою. Професія журналіста завжди була пов’язана із ризиком, але повномасштабна війна значно їх масштабувала – від фізичних загроз на місцях ворожих обстрілів до цілеспрямованих атак, тиску та кіберзагроз. І коли ми говоримо про захист журналістів, ми говоримо не лише про реакцію на інциденти. Ми говоримо про запобігання, про підготовку і про те, щоб кожен із вас мав більше дієвих інструментів для того, щоб залишатися захищеними, виконуючи свою роботу». Під час проведення події розглядалися питання захисту персональних пристроїв від зламу, перестороги щодо використання штучного інтелекту, захисту цифрових ресурсів від нападів, інформування про мінну небезпеку та надання першої медичної допомоги, безпеки в ситуаціях захоплення заручників та в надзвичайних ситуаціях. ℹ️Захід був організований ОБСЄ у співпраці з Міністерством внутрішніх справ України, Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова, Ситуаційним центром забезпечення кібербезпеки Служби безпеки України та Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
Минув ще один надскладний для нас усіх тиждень. Обстріли, підступна негода та пожежі – це реальність, у якій фахівці ДСНС щодня виборюють право на життя для інших. За ці сім днів надзвичайники врятували 80 людей!Міцні рукостискання та вдячні погляди врятованих, їхніх рідних і близьких, які годинами чекали на звістку «живий / жива» – ось та ціна зусиль, яку не виміряти жодними нагородами. Адже немає нічого ціннішого за вбережене людське життя. ▪️6 121 виїзд здійснили надзвичайники для допомоги населенню.▪️1 556 пожеж ліквідовані зусиллями наших підрозділів.▪️749 пожеж приборкані в природних екосистемах України.▪️365 будівель та 42 одиниці техніки збережені від знищення вогнем.Робота рятувальника – це не лише професія. Це постійне протистояння зі стихією та часом, де кожна секунда зволікання може коштувати надто дорого. Виснажені фізично, але незламні духом, наші надзвичайники щоденно вступають у бій з вогнем. Коли інші шукають порятунку, вони свідомо йдуть у саме пекло, щоб зупинити біду та захистити нас від найгіршого.Дякуємо кожному та кожній за надлюдську витримку та самовіддану працю.Тримаємо стрій!🇺🇦🆘 Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Підрозділи системи МВС продовжують ліквідацію наслідків негоди Найбільше руйнувань шквальний вітер завдав на Дніпропетровщині, Хмельниччині та Київщині. Загалом наразі у 19 регіонах знеструмлено понад 700 населених пунктів. Пошкоджені покрівлі десятків житлових будинків та комунальних установ, заклади освіти й транспортні засоби. На жаль, троє людей загинули - на Запоріжжі, Закарпатті та Черкащині. Рятувальники ДСНС напередодні здійснили понад 400 виїздів - розпилювали дерева, демонтували небезпечні конструкції, допомагали потерпілим. Унаслідок негоди травмувалися восьмеро людей, зокрема дитина. У Запоріжжі шквальний вітер пошкодив дах будівлі концертної зали просто під час виступу артиста: рятувальники оперативно демонтували аварійні конструкції й убезпечили глядачів. Після початку негоди поліцейські посилили патрулювання, щоби забезпечити дорожній рух на місцях падіння дерев і конструкцій. На заблокованих ділянках були організовані об’їзди, щоб рятувальники та комунальні служби могли оперативно прибрати перешкоди. Сьогодні триватимуть відновлювальні роботи. Наші служби не лише прибирають небезпечні конструкції, а й допомагають енергетикам. На більшості території країни пориви вітру спостерігатимуться й сьогодні. Визначено I рівень небезпеки - жовтий. Закликаємо громадян бути обачними!
Чотири десятиліття тому, у дні Чорнобильської катастрофи, вогнеборці стали живим щитом між світом і неконтрольованою силою атома. Без належного захисту, не усвідомлюючи до кінця масштабу небезпеки, вірні присязі та своєму обов’язку, приборкували вогонь, ризикуючи й віддаючи найдорожче — власне життя, щоб зупинити катастрофу планетарного масштабу. Сьогодні ми згадуємо не лише їхній подвиг, а й величезну ціну, яку заплатили люди. Поруч із героїзмом — глибока людська трагедія: покинуті домівки, спустошені міста і села, зруйновані долі. Час не стер ці рани — він лише навчив нас пам’ятати. Минає 40 років, серед нас ліквідатори — люди, які першими стали на захист світу. Вони носять у собі пам’ять про ті події та їх наслідки, часто — ціною власного здоров’я. Їхні історії — це не лише про минуле, а й про відповідальність перед майбутнім. Схиляємо голови перед мужністю ліквідаторів. Пам’ятаємо тих, хто став на боротьбу з невидимим ворогом. Вічна пам’ять героям, які вистояли заради нашого майбутнього.
Голова ДСНС України Андрій Даник:«Коли земля йде з-під ніг – вони ті, хто підтримує, заспокоює та допомагає вистояти! Психологи ДСНС завжди там, де людині найбільше потрібна опора.Ви поруч на місцях обстрілів чи масштабних пожеж, на берегах річок чи у суворих горах – усюди, де сталася біда. Ви приходите, бо знаєте: у хвилини найбільшого розпачу людям життєво необхідне ваше тепле слово, міцні обійми або просто тихий, спокійний погляд, у якому читається: «Я тут, ти не один».Ваша професія – це мистецтво чути серцем. Ви знаєте, як обережно торкнутися людського болю, щоб не поранити ще глибше. Вашої підтримки потребують і наші рятувальники – відважні чоловіки та жінки, чиї душі іноді виснажуються від побаченого горя. Ви стаєте для всіх тим надійним тилом, який допомагає не зламатися, знову знайти рівновагу та сили йти далі. Саме завдяки вам вщухає гострий біль і повертається надія у тих, хто цього потребує.Дякую кожному з вас за те, що лікуєте рани, яких не видно, але які болять найсильніше. Нехай ваше власне серце завжди буде зігріте любов’ю, а вдома на вас чекають мир та затишок. Бажаю, щоб поруч завжди були ті, хто вбереже ваш власний душевний спокій.Зі святом!»🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Радий був вітати Першу Леді Олену Зеленську в підрозділах МВС.Презентував роботу Служби 112, Ситуаційного центру МВС і наших психологів - від цих напрямків сьогодні напряму залежить безпека людей у кризових ситуаціях.Йдеться про важливі речі: можливість швидко звернутися по допомогу, бути почутим і отримати підтримку незалежно від обставин.Щодня Служба 112 приймає тисячі звернень. Цього року команда операторів опрацювала близько 1,9 млн викликів, серед яких – повідомлення про відсутність електроенергії, тепла, води та газу під час надзвичайної ситуації в енергетиці минулої зими. Понад 9,2 тисячі повідомлень отримали через мобільний застосунок 112, а кількість його завантажень перевищила 326 тисяч.Наразі Служба 112 охоплює всі регіони України – комунікаційні центри працюють у Києві, Дніпрі, Одесі та Львові. Зараз у команді операторів працевлаштовано 20 ветеранів, серед яких ті, хто отримав важкі поранення на війні, або повернувся з полону. Психологічна підтримка - окремий напрям. Психологи МВС працюють безпосередньо на місцях подій і вже надали допомогу тисячам громадян і колег, які пережили травматичний досвід.Ця робота є частиною ширшої ініціативи за підтримки Перша Леді - Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?». Продовжуємо посилювати систему - з фокусом на людину і її потреби.
Працюю в Одесі. На місці російського удару по житловому будинку голова ДСНС Андрій Даник доповів про хід пошуково-рятувальної операції.Сьогодні в місті день жалоби за жертвами атаки. На зараз тут вже 8 загиблих внаслідок масованого ворожого удару. Мої співчуття усім родинам, які втратили своїх рідних. Найбільше цієї ночі постраждали Київ, Одеса і Дніпро. Загалом внаслідок нічного російського обстрілу загинуло 15 людей. У Києві на зараз 4 загиблих, у Дніпрі - 3. Є інформація про зниклих безвісти, працюємо над їх пошуком. Більше сотні цивільних осіб по країні отримали поранення. Люди продовжують звертатися за медичною допомогою. Ця нічна атака росії вкотре була й по тих, хто рятує. У Києві окупанти завдали повторного удару, коли екстрені служби приїхали на допомогу пораненим. Травми отримали 3 поліцейських та 4 медики. Усі наші служби з перших хвилин працюють на місцях російських ударів: рятувальники, верхолази, слідчі та криміналісти поліції, кінологи, психологи, спеціальні загони, підрозділи забезпечення правопорядку. Сьогодні кожен працівник системи МВС - поруч. Із потерпілими та родинами загиблих. Там, де найважче. Дякую всім, хто, попри небезпеку й цинізм терористів, рятує та підтримує людей. У деяких регіонах триває російська атака. Під час тривоги неодмінно перебувайте в укриттях.
Сьогодні безпека — це про готовність кожного діяти правильно у критичний момент. Адже неправильний алгоритм дій у надзвичайних ситуаціях може коштувати життя і здоров’я.Саме тому МВС, ДСНС та ЮНІСЕФ створили «101: Простір безпеки для дітей, батьків та освітян».Це єдина національна вебплатформа, де зібрані:✔️ перевірені рекомендації від фахівців✔️ чіткі алгоритми дій у надзвичайних ситуаціях✔️ матеріали, адаптовані для дітей, батьків та освітян«У критичний момент немає часу перевіряти поради з інтернету — потрібно вже знати, як діяти. Саме тому важливо, щоб і діти, і дорослі розуміли алгоритми дій у надзвичайних ситуаціях, а освітяни — мали інструменти, як правильно і доступно це пояснювати. Об’єднавши наш досвід і напрацювання разом із ЮНІСЕФ, ми створили єдиний простір перевірених знань — щоб кожен міг швидко знайти правильні рішення й впевнено діяти тоді, коли це справді має значення», — зазначив заступник Голови ДСНС України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш під час презентації платформи у Media Center Ukraine. 🆘 Сайт • Fb • X • IG • YT • TT