На Одещині працюють рятувальники з 12 регіонів України.Це швидке рішення, щоб допомогти області пройти складний період після цілеспрямованих атак ворога.Ситуація з електро-, водо- та теплопостачанням непроста, були удари й по залізничній інфраструктурі. 🔍 Робота служб - скоординована й контрольована.ДСНС і поліція працюють разом, допомагають підтримувати життєдіяльність громад, допомагають людям із найнеобхіднішим.🆘 По області розгорнули понад 660 Пунктів незламності, працюють мобільні кухні ДСНС, рятувальниками організовано підвіз питної та технічної води.🚓 На вулицях - більше поліцейських патрулів. Публічний порядок і безпека - під постійним наглядом. Мобільний зв’язок працює на резервному живленні. ❗️Обовʼязково завантажте застосунок 112 Ukraine:Операційна система iOSОпераційна система Android За допомогою 112 Ukraine можна викликати екстрені служби навіть без мобільного сигналу, якщо є Wi-Fi.❗️І звертаюся до всіх: не ігноруйте сигнали повітряної тривоги. Під час небезпеки перебувайте в укриттях.Ми всі зараз - разом з Одещиною.Служби МВС працюють без пауз, щоб люди відчували підтримку й захист.
Голова ДСНС України Андрій Даник: «Сьогодні, у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми схиляємо голови перед тими, хто у 1986 році прийняв на себе перший і найстрашніший удар. Ліквідатори пішли у саме серце ядерної небезпеки, розуміючи, що рятують не лише країну — вони рятують майбутнє. Їхня мужність і самопожертва стали щитом, який зберіг життя мільйонів людей.Сьогодні, через десятиліття, ця загроза знову оживає. Російські удари по території ЧАЕС, зокрема по захисному саркофагу, — це злочин, який ставить під небезпеку Україну, Європу та весь світ. І як тоді, у далекому 1986-му, першими на місці небезпеки опинилися рятувальники: гасили пожежі після ворожих атак над об’єктом, який знову став точкою потенційної катастрофи. Ми робили й продовжуємо робити все, щоб не допустити трагедії.Ми згадуємо всіх, хто віддав своє життя під час ліквідації аварії, і низько вклоняємося тим, хто живе з її наслідками й досі. Їхній подвиг — у нашій пам’яті, у нашій вдячності, у нашій відповідальності берегти країну, заради якої вони вистояли.Світ має пам’ятати: безпека не дається просто так. За неї завжди стоять люди — сміливі, рішучі й віддані. Саме такими були ліквідатори Чорнобиля. Вічна пам’ять і вдячність!»
Сьогодні Кабінет Міністрів затвердив розроблені МВС алгоритми реагування на надзвичайні ситуації внаслідок ударів по об’єктах паливно-енергетичного комплексу. Це рішення є важливим, бо росія продовжує бити по обʼєктах критичної інфраструктури. Удар за ударом - по тому, що дає людям тепло, світло і можливість прожити зиму.Тож у документі йдеться про чіткі покрокові інструкції для органів державної влади та місцевого самоврядування.Алгоритми визначають:• як оцінювати наслідки атаки;• які сили залучати першочергово;• порядок аварійно-рятувальних робіт;• створення координаційних штабів на місцях;• оповіщення населення і розгортання Пунктів Незламності;• підключення резервних джерел живлення для критичних об’єктів.Громади мають отримувати допомогу системно, а кожен залучений орган - знати, що робити під час криз цієї категорії. Так ми скорочуємо час реагування там, де його цінність вимірюється ліченими хвилинами.Наше головне завдання - захист людей та стійкість держави.МВС і далі буде ініціювати рішення, які роблять країну сильнішою та готовою до будь-яких загроз.
Сьогодні у Львові провів зустріч із міністром внутрішніх справ та адміністрації Польщі Марціном Кервінським.Україна і Польща мають спільні виклики: безпека повітряного простору, стійкість критичної інфраструктури, охорона кордону, протидія російським інформаційним атакам. І ми будемо посилюватися разом.Створюємо три спільні робочі групи, які стартують уже в січні:1. Антидронова оборона – формування захисту повітряного простору Європи, безпека критичної інфраструктури, обмін технологіями та досвідом нейтралізації ворожих БпЛА.2. Цивільний захист – евакуації, рятувальні операції, система оповіщення.3. Протидія інформаційним загрозам – спільна боротьба з російськими фейками та дезінформацією.Україна передає партнерам свій досвід попередження та розкриття диверсій і терактів - підривів на залізниці, підпалів авто. Це важливі кейси для регіональної безпеки.Окремо - захист українців у Польщі. Міністр Кервінський та радник Прем’єр-міністра Польщі Мацей Дущик докладно розповіли про очікувані зміни в міграційній політиці. Водночас партнери підтвердили: підтримка українців вразливих категорій триватиме. А після досягнення справедливого миру - спільна стратегія повернення наших людей додому.Підписали оновлену Угоду про співробітництво у боротьбі зі злочинністю. Попередня діяла з 1999 року.Сучасні загрози - інші. Методи - інші. Ми привели правові механізми у відповідність до безпекових реалій.Також почув від колеги чіткий сигнал: Польща готова підтримувати нас на шляху відновлення після завершення війни та в євроінтеграційному процесі, спираючись на власний досвід.🇺🇦🤝🇵🇱 Україна і Польща залишаються партнерами.Наша співпраця - це внесок у безпеку двох країн і всієї Європи.
Сьогодні в Україні вперше разом з усім світом відзначають Всесвітній день дитини. У цей день ми мали б говорити про мрії, перші кроки, сміх і теплі обійми наших дітлахів. Але сьогоднішня реальність рве серце. Лише 19 листопада один ракетний удар росії забрав життя трьох маленьких українців. Трьох дітей, чиї очі мали б ще бачити сонце, а не стати жертвами ненависті та терору 💔▫️З 2022 року, відколи триває повномасштабна війна, Україна втратила 669 дітей. Понад дві тисячі - поранені. Це не цифри. Це зруйновані родини. Це імена, які назавжди залишаться в пам’яті батьків. Це дитячі іграшки, що так і не будуть підняті маленькими руками.Щодня ми боремося за їхнє виживання. За право мати щасливе дитинство, яке не повинно залежати від повітряних тривог. За світле майбутнє, яке ніхто не має права відібрати. Кожна мама, кожен тато, кожен військовий, волонтер, лікар, рятувальник - усі ми, як один народ, стоїмо між нашими дітьми та темрявою, що прийшла на нашу землю.Ми захищаємо їхнє сьогодення і будуємо безпечне завтра - крізь біль, втому, сльози та віру, що не згасає. Бо українські діти заслуговують не на тишу бомбосховищ, а на тишу мирного ранку. І ми зробимо все, аби вони її почули.Поки наші діти дивляться на світ з надією, ми не маємо права опустити руки. Наша боротьба - за них. Наша сила - у них. Наше майбутнє - це вони 💙💛🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
У багатьох наших регіонах тривають аварійні та рятувальні роботи після нічної російської атаки. Складний комбінований удар: понад 650 дронів і більш ніж пів сотні ракет різних типів застосував ворог, зокрема й балістику та аеробалістику. Багато було збито, але, на жаль, є влучання. Пошкоджено звичайні житлові будинки в Запоріжжі, є руйнування гуртожитку. Відомо про десятки постраждалих унаслідок удару, серед них п’ятеро дітей. Дві людини, на жаль, загинули. Мої співчуття рідним та близьким. Рятувальні роботи тривають. У Ладижині зазнав важкого поранення семирічний хлопчик. Багато також було підлих ударів по енергетиці та звичайному життю в регіонах: Вінниччина, Київщина, Миколаївщина, Черкащина, Полтавщина, Дніпровщина, Чернігівщина, Сумщина, Івано-Франківщина, Львівщина. Всі необхідні служби залучені, потрібно постаратися максимально оперативно відновити енерго- та водопостачання всюди, де воно зараз відсутнє. Росія продовжує терористичну війну проти життя, і важливо, щоб кожна така підла атака по цивільних поверталась у Росію конкретними наслідками – санкціями й реальним тиском. Розраховуємо, що Америка, Європа, країни Групи семи не ігноруватимуть це бажання Москви знищувати все. Потрібні нові кроки в тиску: на російську нафтогазову промисловість та фінанси, вторинні санкції на тих, хто цю війну спонсорує. Дякую кожному й кожній, хто працює на мир.
Безпека – це фундамент, на якому тримається стабільність, розвиток і добробут держави та її громадян. На цьому Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко наголосив під час Форуму «Країна безпечних громад», де розповів про результати впровадження безпекових проєктів відомства: ▫️Проєкт «Поліцейський офіцер громади» охоплює 23 регіони країни▫️Проєкт «Офіцер-рятувальник громади» охоплює 98% громад, фахову підготовку пройшли майже 1870 офіцерів, з яких понад 1700 вже працюють на місцях. Вони ліквідували понад 21 600 пожеж, відреагували на понад 2 100 викликів щодо ідентифікації вибухонебезпечних предметів, ліквідовували майже 300 надзвичайних ситуацій. ▫️У 13 регіонах працюють 24 евакуаційні групи Нацполіції «Білий Янгол» та 14 груп ДСНС «Фенікс». З початку року вони евакуювали понад 12 000 людей.▫️На сьогодні працюють 42 Центри безпеки та 19 000 підрозділів добровільної та місцевої пожежної охорони. ▫️Майже 1730 офіцерів Служби освітньої безпеки вже працюють у школах.📊Крім цього, Ігор Клименко презентував нову ініціативу – аналітичну платформу «Екосистема безпеки громад». Доступ матимуть голови територіальних громад. «Це надійний та зручний ресурс, який об'єднує всю безпекову інфраструктуру України на одній інтерактивній мапі. Поліцейські станції, пожежно-рятувальні підрозділи, укриття, Пункти незламності, лікарні – загалом усі об’єкти, що мають критичне значення для безпеки громад», – зазначив Міністр.🔗Докладніше про ініціативи МВС на рівні громад та найбільш актуальні проєкти відомства – на сайті.🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
Рятувальники та поліцейські працюють на місцях російських ударів. Внаслідок масованого комбінованого удару ворога найбільше постраждали Львівщина та Запоріжжя. Пошкоджено півтора десятка житлових будинків, об’єкти енергетики, онкологічний центр.На Львівщині ворог знищив приватний будинок. Загинуло четверо людей, серед яких 15-річна дівчина. Попередньо є інформація про людей під завалами. На місці працюють рятувальники, триває розбір.У Запоріжжі загинула одна людина, понад десятеро - поранені.ДСНС і поліція з перших хвилин - на місцях під високою загрозою повторних ударів. Максимум сил і підрозділів спрямовано на порятунок і допомогу постраждалим.Загалом до ліквідації наслідків та фіксації злочинів залучено понад тисячу рятувальників і поліцейських: вибухотехніки, слідчі, спеціальні аварійно-рятувальні загони, психологи, кінологи.Рятувальники ліквідували 10 з 13 пожеж, що виникли внаслідок атаки. Слідчі вже прийняли понад 250 заяв про руйнування у Запоріжжі та 140 - у Львові.Через обстріли без електропостачання залишилися понад 110 тисяч абонентів у різних регіонах.Майже 400 Пунктів Незламності на базі наших підрозділів уже працюють по всій країні. За необхідності будуть розгорнуті додаткові: там можна зігрітись, підзарядити телефони, отримати допомогу. Кожен рятувальник і поліцейський - поруч із людьми.Мета цих ударів очевидна - посіяти паніку напередодні зими, зокрема у віддалених від фронту регіонах. Але ми знаємо, як діяти. Україна вистоїть перед цим терором, як вистоює щодня.
❤️🩹Майже 3,5 роки...Саме стільки часу у російському полоні провів майор служби цивільного захисту Борис Клещов29 квітня 2022 року, близько 10-ї ранку, озброєні окупанти приїхали до будинку рятувальника. Перед тим, як його забрали у невідомому напрямку, Борис встиг подзвонити керівнику й повідомити про небезпеку. Відтоді жодної достовірної інформації про його місцеперебування не було…▪️Свій шлях у ДСНС Борис розпочав 2010 року – начальником караулу в одній із пожежних частин Запорізької області. 15 років життя, відданих порятунку інших. І серед них – понад 1200 днів, жорстоко вирваних із його долі.Це були дні, коли кожна хвилина тягнулася, мов вічність. Дні без свободи, сонця і права бути поруч із рідними й просто жити це життя. Дні, наповнені приниженням, знущанням, болем і тортурами. Полон забирає все – здоров’я, мрії, надії, майбутнє. Він також ранить серця тих, хто чекає вдома, бо і рідні живуть у пеклі невідомості: чи він живий, чи витримає, чи дочекаються бодай хоч якоїсь звістки.Таких історій тисячі. Ми мусимо чекати кожного українця, бо за кожним іменем – життя, родина, нездійснені мрії та право повернутися додому і бути живим.Історія Бориса – це про віру, надію та мужність. Це свідчення того, скільки може витримати людина заради найпростішого і найціннішого – бути вільним і знову обійняти своїх близьких 🫂🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Терор проти мирних міст і людей: понад 12 годин росія атакувала Україну.До ліквідації наслідків в 11 регіонах залучено понад 1500 рятувальників та поліцейських.У Києві працюємо на 8 локаціях. Загинуло четверо людей. Серед них - 12-річна дівчинка, яку притиснуло бетонною плитою. В Інституті кардіології загинули медсестра та пацієнт. Ще одну людину знайшли мертвою на місці удару по цивільній інфраструктурі. Всього по Україні більше 70 поранених на зараз. На деяких локаціях ворожий удар понівечив цілі мікрорайони. Під час ліквідаційних робіт стався обвал конструкцій - травмовані двоє рятувальників. Їм надають медичну допомогу. Слідчі поліції ретельно фіксують докази воєнного злочину рф та працюють з постраждалими: вже отримали понад 700 заяв від громадян про пошкоджене чи знищене майно. Кількість звернень постійно зростає.У Запоріжжі постраждали щонайменше 30 мешканців багатоповерхівки, серед них - троє дітей. На Чернігівщині, Дніпропетровщині, Миколаївщині, Сумщині та Одещині ДСНС вже ліквідували всі пожежі. Використовується роботизована техніка, щоб зменшити ризики травмування рятувальників. Загалом внаслідок російських ударів пошкоджено понад 100 цивільних об’єктів.Ця російська атака - це протест проти людяності, публічна демонстрація ненависті до всього мирного. російські вбивства мирних українців необхідно зупинити