Голова ДСНС України Андрій Даник:«Чорнобиль – для українців це не просто дата в календарі, а живий біль, який не вщухає вже чотири десятиліття. Це реальність, у якій ми боремося щодня. Сорок років тому ліквідатори стали щитом для Європи, а сьогодні цей щит тримають сучасні рятувальники ДСНС.Ми живемо в часи, коли ядерна загроза знову дихає в спину. Лютий 2025-го довів це: коли російський безпілотник атакував конфайнмент 4-го енергоблоку о другій ночі, світ знову затамував подих. Робота в епіцентрі радіаційної небезпеки – це завжди гра зі смертю, але цього разу виклик був безпрецедентним.Протягом 21 доби верхолази та фахівці РХБЗ працювали на висоті 90 метрів. Під крижаним вітром та при -13 °C обладнання миттєво вкривалося льодом, а кожен крок на покрівлі був смертельним ризиком. Ми мали жорсткий ліміт часу: лічені хвилини, щоб знайти та загасити тління, поки радіація не завдала шкоди здоров’ю.Понад п’ятсот наших хлопців вистояли, не допустивши нової катастрофи. І головне – завдяки професіоналізму та чіткому розрахунку жоден із них не отримав переопромінення.Сьогодні російський терор у Зоні відчуження та на Запорізькій АЕС змушує нас працювати в умовах надвисокого ризику. Для підрозділів ДСНС це означає роботу на межі людських можливостей. Гасіння пожеж під обстрілами поблизу ядерних об’єктів – це реальність, у якій гартується сучасний український рятувальник. Ми не маємо права на помилку, бо знаємо ціну нехтування безпекою...Минуле навчило нас цінувати життя. Теперішнє змусило за нього боротися. Світла пам’ять загиблим. Честь і шана живим героям!».🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Цієї ночі росія завдала чергового жахливого удару по цивільних. На жаль, вже відомо про 5-ох загиблих внаслідок атаки. Понад 30 людей отримали пораненняВорог обстріляв 8 регіонів України. В епіцентрі ударів було місто Дніпро. Пошкоджень зазнала цивільна інфраструктура. Понад 20 людей постраждало, серед травмованих - дитина 9 років. Також поранення отримали двоє поліцейських.На одній з локацій ворожий удар фактично знищив цілий під’їзд. Троє людей загинули. Врятувати вдалося більше 30 мешканців. Рятувальники продовжують розбирати завали. Жертв може бути більше, адже маємо інформацію про кількох осіб, які не виходять на зв’язок. До робіт з ліквідації наслідків удару, окрім ДСНС, залучено також підрозділи Нацполіції.Ворожий безпілотник, який влучив в один із будинків, не здетонував. Поліцейські евакуювали близько 100 мешканців цієї багатоповерхівки. Кілька хвилин тому вибухотехніки поліції вилучили бойову частину, яка була в квартирі на 3-му поверсі, знешкодивши загрозу для людей. Також цієї ночі пошкоджено цивільну інфраструктуру, зокрема житлові будинки, на Чернігівщині, Черкащині та Одещині. У Ніжині загинули двоє людей, на Харківщині серед 4-х постраждалих теж є дитина - півторарічний хлопчик. Дякую всім рятувальникам і поліцейським, хто з перших хвилин російської атаки поруч з людьми! На місцях працюють і мобільні сервісні центри, щоб постраждалі змогли швидко відновити втрачені документи та отримати необхідну консультацію. Робота з ліквідації наслідків ударів триває
Голова ДСНС Андрій Даник та очільник Нацполіції Іван Вигівський провели онлайн-зустріч із заступником керівника Координаційного центру реагування на надзвичайні ситуації ЄС Борхою МігелесомАндрій Даник наголосив, що підтримка європейських партнерів є життєво необхідною, адже тільки за останній місяць ворог пошкодив 7 пожежних підрозділів та 14 одиниць техніки. «Технічна допомога від Механізму цивільного захисту ЄС допомагає захистити рятувальників, які щодня працюють під повторними обстрілами», — зазначив він.
Окрему увагу сторони приділили тісній взаємодії ДСНС та Національної поліції. Саме злагоджена координація між відомствами є вирішальною під час ліквідації наслідків обстрілів, розмінування територій та успішної евакуації населення.Іван Вигівський подякував європейським колегам за можливість долучитися до активної співпраці з Механізмом цивільного захисту: «Ми вже маємо досвід взаємодії з колегами з ЄС і зацікавлені у дружній підтримці. Ми цінуємо допомогу європейських партнерів, це допомагає нам вистояти».
Своєю чергою Борха Мігелес наголосив на важливості прямого діалогу:«Такі зустрічі є надзвичайно цінними для нас. Тепер ми набагато краще розуміємо реальну ситуацію в Україні та ті виклики, з якими ви стикаєтеся щодня. Ми прагнемо надати Україні необхідну підтримку, тому ретельно опрацьовуємо кожен ваш запит, щоб надати саме ту допомогу, яка є для вас пріоритетною».
Спільна робота українських відомств та стабільна міжнародна підтримка дозволяють ефективно протистояти викликам і захищати найголовніше — життя громадян.Детальніше - за посиланням.🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Працюю в Одесі. На місці російського удару по житловому будинку голова ДСНС Андрій Даник доповів про хід пошуково-рятувальної операції.Сьогодні в місті день жалоби за жертвами атаки. На зараз тут вже 8 загиблих внаслідок масованого ворожого удару. Мої співчуття усім родинам, які втратили своїх рідних. Найбільше цієї ночі постраждали Київ, Одеса і Дніпро. Загалом внаслідок нічного російського обстрілу загинуло 15 людей. У Києві на зараз 4 загиблих, у Дніпрі - 3. Є інформація про зниклих безвісти, працюємо над їх пошуком. Більше сотні цивільних осіб по країні отримали поранення. Люди продовжують звертатися за медичною допомогою. Ця нічна атака росії вкотре була й по тих, хто рятує. У Києві окупанти завдали повторного удару, коли екстрені служби приїхали на допомогу пораненим. Травми отримали 3 поліцейських та 4 медики. Усі наші служби з перших хвилин працюють на місцях російських ударів: рятувальники, верхолази, слідчі та криміналісти поліції, кінологи, психологи, спеціальні загони, підрозділи забезпечення правопорядку. Сьогодні кожен працівник системи МВС - поруч. Із потерпілими та родинами загиблих. Там, де найважче. Дякую всім, хто, попри небезпеку й цинізм терористів, рятує та підтримує людей. У деяких регіонах триває російська атака. Під час тривоги неодмінно перебувайте в укриттях.
У зв’язку з початком пожежонебезпечного періоду в Головному управлінні відбулася робоча нарада щодо забезпечення пожежної безпеки в лісових масивах.Участь взяли рятувальники, представники Центрально-західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, а також філії “Центральний лісовий офіс” ДП “Ліси України”.Тепла і суха погода, а також людський фактор, є першопричинами пожеж на відкритих територіях. Під загрозою опиняються і лісові масиви. Літня спека, а від того й більша небезпека, ще попереду. Тому дуже важливою є превентивна діяльність щодо попередження пожеж в екосистемах, взаємодія служб у проведенні відповідних заходів та відпрацювання алгоритму дій у разі виникнення надзвичайної події. Учасники наради обговорили проблемні питання та нагальні потреби у забезпеченні безпеки лісів, визначили пріоритетні завдання на 2026 рік, окреслили перелік і терміни їх виконання, а також узгодили залучення і взаємодію служб, аби захистити ліси від вогню та наслідків пожеж.
П’ять сучасних пожежно-рятувальних авто для рятувальників передало Королівство Данія за участі спеціального аташе Королівства Данії з питань цивільного захисту в Україні Еріка Бреум-Крістенсена та першого заступника Голови ДСНС України Віталія Миронюка.«Ми щиро вдячні уряду та народу Данії за системну підтримку. Протягом повномасштабного вторгнення ми отримали не лише значну кількість спецтехніки, а й критично важливе пожежно-рятувальне оснащення. Ми готові ділитися нашими напрацюваннями у реагуванні на надзвичайні ситуації, адже сьогодні українські рятувальники працюють у безпрецедентних умовах», – зазначив Віталій Миронюк. Спеціальний аташе Королівста Данія наголосив, що партнерство між Данією та Україною завжди було сильним. «Минулого місяця ми підписали угоду про стратегічне партнерство. Для мене ця пожежна техніка набагато більше ніж просто машини, це реальне відображення стратегічного партнерства між двома країнами», – наголосив Ерік Бреум-Крістенсен.
І додав, що це невелика частина тої підтримки, яку Данія надає Україні: «Сподіваюся, що ці автоцистерни слугуватимуть вірою та правдою українським вогнеборцям, які кожного дня ризикують своїм життям, рятуючи інших».🆘 Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
У Черкасах продовжили навчання по ремонту та обслуговування металошукачівДля фахівців інженерного відділення ремонту та обслуговування металошукачів, радіоелектронної розвідки та протидії радіоелектронним засобам завершилися навчання, які проводили фахівці міжнародної компанії. Іноземна делегація працювала безпосередньо в лабораторії, де щоденно ремонтують і діагностують металошукачі різних моделей, задіяні у гуманітарному розмінуванні. Під час занять представники іноземної компанії демонстрували внутрішні модулі приладів, пояснювали принципи їхньої роботи та навчали алгоритмам точної діагностики й ремонту. Усі практичні відпрацювання виконувалися безпосередньо на приладах, що використовуються саперами у польових умовах.Присутність іноземних спеціалістів у лабораторії дала можливість пропрацювати нестандартні несправності, уточнити деталі сервісного обслуговування та вдосконалити підхід до ремонту техніки, від якої залежить ефективність і безпека піротехніків під час виконання завдань.
Психологиня Головного управління Діана Юзова отримала відзнаку “Жінка-рятувальниця”Напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир, у рамках Благодійного Fashion Day Cherkasy “VONA”, відбулась церемонія нагородження жінок за досягнення у різних галузях. Психологиня Головного управління Діана Юзова отримала заслужену відзнаку в категорії “Жінка-рятувальниця”.Діана на службі всього 2 роки. Натомість, за плечима вже неабиякий досвід надання екстреної психологічної допомоги людям у найважчі моменти життя. У розпалі повномасштабної війни вона завжди там, де найстрашніші трагедії. Фахівчиня працює на місцях ліквідації наслідків ворожих ударів, підтримує поранених у лікарнях, супроводжує родичів під час поховання загиблих. Вона підтримує людей, що опинилися на уламках власного життя і допомагає їм знайти сили жити далі. “Я відчуваю, що я потрібна і це важливо. Я пам'ятаю кожну людину, якій допомогла. І я захоплююсь цими людьми, тим, які вони сильні і як вони здатні подолати біль і розпач
У Головному управлінні ДСНС відбулося заняття з питань кібербезпеки для представників підпорядкованих та структурних підрозділів. Захід був спрямований на підвищення обізнаності особового складу щодо захисту службової інформації та протидії сучасним кіберзагрозам.Під час заняття акцентували увагу присутніх на необхідності неухильного дотримання протоколів інформаційної безпеки.Серед ключових аспектів, на які звернули особливу увагу:- безпечна робота в соціальних мережах;- протидія фішинговим атакам; - захист службових пристроїв;- правила поводження з інформаційними ресурсами.Окремо наголошувалося, що в умовах воєнного стану підрозділи ДСНС перебувають у зоні підвищеного інтересу з боку ворожих кіберструктур, адже інформація про місця дислокації, маршрути техніки чи наслідки надзвичайних подій може бути використана проти безпеки держави.Такі заняття сприяють формуванню культури кібергігієни серед особового складу та забезпечують надійний захист інформаційних ресурсів служби, що є важливою складовою
Завершилася одна з найважчих зим в українській історії.Було справді важко — темно та холодно. Але ми встояли. Своєю роботою на межі людських та технологічних можливостей наші рятувальники ліквідовували наслідки щоденних атак. За температури нижче за -20 °C, на висоті понад 30 метрів під крижаним вітром, а також під водою за метровою кригою, за постійної загрози повторних обстрілів, серед руїн — ДСНС працювала, щоб відновити зруйноване.Ціна цієї роботи надзвичайно висока. Від початку повномасштабної війни 114 рятувальників загинули внаслідок російської агресії. Ми пам’ятаємо кожного.Коли через ворожі атаки зникали світло й тепло, Пункти незламності та намети ДСНС по всій країні ставали для людей місцем підтримки. Поруч працювали й психологи — допомагали впоратися зі страхом і тривогою.Так, лише в столиці було розгорнуто 10 модульних містечок у Дарницькому, Дніпровському і Деснянському районах, що дозволило тисячам мешканців пережити найважчі дні та ночі. Ми не дали ворогу заморити киян холодом.Саме завдяки щоденній роботі всієї команди МВС ця складна й холодна зима для багатьох стала теплішою.Дякую кожному, хто рятує життя та дбає про безпеку країни.