Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - тобі пише Шакотько..
Додано 06 гру 2025

тобі пише Шакотько..

@drshakotko
Кількість підписників: 21 950
Фото: 285
Відео: 16
Посилання: 173
Опис:
👩🏼‍⚕️Марина Шакотько, лікар доказової медицини: педіатр, неонатолог, консультант грудного вигодовування https://instagram.com/dr.shakotko
Джерело

тобі пише Шакотько.. | Про чай зі згущенкоюПити чай зі згущенкою, щоб було більше молока в гр...

Логотип телеграм спільноти - тобі пише Шакотько.. тобі пише Шакотько.. @drshakotko
15 700 Охват/переглядів 2026-02-02 10:13 Повідомлення №647
Про чай зі згущенкоюПити чай зі згущенкою, щоб було більше молока в грудях. Не дивлячись на те, скільки вже було сказано на цю тему, ця порада досі актуальна і має своїх прибічників. Особливо - серед старшого покоління. От і я нещодавно отримала пораду пити цей «чудо-напій», щоб «було достатньо молока». А звідки взагалі «ноги» у цього твердження?По-перше, порада ця обмежена країнами колишнього Радянського Союзу. Калорійна, жирна, поживна згущенка, що існувала на тлі дефіциту продуктів харчування, асоціювалася з тим, що може зробити і грудне молоко більш поживним, жирним і калорійним. Зараз ми вже знаємо, що калорійність і жирність молока є сталими, але колись не було такого розуміння.По-друге, лактація - енерговитратний процес. Якщо жінка голодна, молока буде мало, тому поживні «цукор + жир» давали відчуття насичення на більш тривалий період. Зараз ми вже знаємо про гормони, що відповідають за лактацію, - пролактин та окситоцин, а раніше основну роль відводили саме харчуванню.Чому ж чай зі згущенкою «працює»?Жінки дійсно відмічали збільшення кількості молока при вживанні такого напою. Але працює не сам по собі чай чи згущенка, а температура. При вживанні теплого напою подразнюються під’язикові окситоцинові рецептори, і молоко легше виділяється з грудей. Такий самий ефект буде навіть при вживанні звичайної теплої води або будь-якого іншого напою.Тож, любі матусі, споживання чаю зі згущенкою не збільшить кількість молока, але може покращити настрій. Згущенка не є «корисним суперфудом», тому я раджу не зловживати нею, а достовірно підвищити лактацію можна шляхом частого, за вимогою, правильного прикладання малюка до грудей. Якщо в організації цього процесу є складнощі - зверніться за консультацією до спеціаліста. Всім смачного!