Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - тобі пише Шакотько..
Додано 06 гру 2025

тобі пише Шакотько..

@drshakotko
Кількість підписників: 21 950
Фото: 285
Відео: 16
Посилання: 173
Опис:
👩🏼‍⚕️Марина Шакотько, лікар доказової медицини: педіатр, неонатолог, консультант грудного вигодовування https://instagram.com/dr.shakotko
Джерело

тобі пише Шакотько.. | Достовірні ознаки недостатньої кількості грудного молокаОсновні орієнт...

Логотип телеграм спільноти - тобі пише Шакотько.. тобі пише Шакотько.. @drshakotko
13 900 Охват/переглядів 2026-01-26 16:35 Повідомлення №643
Достовірні ознаки недостатньої кількості грудного молокаОсновні орієнтири, за якими оцінюють кількість молока у мами-годувальниці, лише два: 1. Набір маси тіла дитиною 2. Кількість сечовипусканьУсі інші показники є відносними і мають оцінюватися тільки в комплексі.1. Набір маси тіла. Орієнтири • До 14 дня життя дитина має відновити вагу при народженні • Упродовж першого півріччя мінімальний набір маси має становити 125 г на тиждень • Оптимальний набір у цей період 150-200 г на тиждень або близько 500 г на місяць • Упродовж другого півріччя дитина в середньому набирає 50-80 г на тиждень • Оцінювати набір ваги варто за графіками ВООЗ або CDCДля зручності можна користуватися мобільними додатками, наприклад Growth. 2. Кількість сечовипусканьВважається, що дитина, яка отримує достатню кількість молока, має 10-12 сечовипускань на добу.Якщо виникають сумніви щодо кількості молока, варто протягом доби порахувати кількість сечовипускань у дитини. Саме цей показник разом з набором ваги є обʼєктивним.Що не є ознаками нестачі молока при нормальному наборі ваги і сечовипусканнях • Часті прикладання до грудей • Тривале смоктання • Незадоволення дитини після годування • Дитина тягне кулачки до рота або облизує шкіруЦікавий факт: Грудне молоко легко засвоюється. У шлунку дитини воно затримується лише 20-40 хвилин. Після цього малюк знову може відчувати голод і просити груди.Саме тому годування на грудному вигодовуванні «кожні 3 години» не є фізіологічним.