❗️Головне військове кладовище будуватиме компанія, створена через день після оголошення тендераПерша черга будівництва обійдеться державі у 1,8 млрд грн.Державна установа «Національне військове меморіальне кладовище» 1 серпня визначилася з переможцем на будівництво І черги Національного військового меморіального кладовища у межах Гатненської громади.Ним став консорціум «Білдінг Юа» з Києва. Його створено 4 липня 2024 року – наступного дня після оголошення тендеру на будівництво І черги Національного військового меморіального кладовища.Засновниками виступили три підприємства: «Євроелітбуд» (Одеса), «Акам» (Дніпро) і ПАТ «Броварське шляхово-будівельне управління №50» (Київська область).Кінцевими бенефіціарами консорціуму записано одеситів Олександра Ісаєва та Наталю Побережець.До IV кварталу 2023 року співвласницею Броварського шляхово-будівельного управління №50 разом із киянином Віктором Гавриленком рахувалася громадянка Росії Таміла Свірідова. Наразі прізвище Свірідової не фігурує серед власників вказаної компанії.
Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками – головний фармацевтичний регулятор країни, вже третій рік злочинно ігнорує нелегальне виробництво медичного фальсифікату «Кровоспас» в Обухові.І не робить реальних кроків для того, щоб зупинити масштабне підпільне виробництво, ліквідувати злочинну схему заробітку на виготовленні медичних підробок.Навпаки, Держлікслужба під керівництвом Романа Ісаєнка ігнорує цю проблему, дає формальні відписки на звернення громадськості, і не зважає на розслідування кримінальної справи проти організаторів виробництва.Чиновники займаються лише тим, що шукають відмазки та причини, щоб взагалі нічого не робити.Це більше схоже на сприяння виготовленню медичних підробок, тобто сприяння злочинцям державним органом, який мав би з ними боротися.До березня цього року Держлікслужба пояснювала свою злочинну бездіяльність мораторієм на проведення перевірок під час воєнного стану. Після скасування цього мораторію Держлікслужба робила вигляд, що в Обухові нічого не відбувається, підпільного фармацевтичного цеху не існує, і намагалася відсидітися.Після звернення громадськості з вимогою провести перевірку та зупинити виробництво несертифікованої медичної продукції, чиновники філії Держлікслужби в Київській області провели поверхневу та халатну перевірку, результати якої суперечать реальному факту справ і грають на руку зловмисникам.Результати перевірки були передані в БЕБ та Нацполіцію, і після цього Дежлікслужба Романа Ісаєнка вмила руки, щоб не тільки виконувати свої прямі обов’язки.Черговою відмазкою, яку придумали чиновники, щоб нічого не робити, стала нібито відсутність коштів. Держлікслужба почала відбріхуватися, що нібито Законом про дежбюджет не передбачено коштів на проведення заходів державного ринкового нагляду медичних виробів. Це не заважає голові Держлікслужби Роману Ісаєнку їздити у закордонні відрядження, наприклад, до Польщі. І попри це, Держлікслужба регулярно інформує, що все ж проводить перевірки виробників, а отже, кошти є (посилання в коментарях).Очевидно, що Держлікслужба, її керівник Роман Ісаєнко, банально відмазує і прикриває виробництво нелегального виробництва несертифікованої медичної продукції Кровоспас. Така бездіяльність невипадкова, і це чергове підтвердження, що керівництво Держлікслуби зацікавлене, щоб виробництво Кровоспасу продовжувалось. І має також за це відповідати.
Вищий антикорсуд зобов'язав НАБУ відкрити справу щодо зловживань Садового Вищий антикорупційний суд України зобов'язав Національне антикорупційне бюро розпочати кримінальне провадження щодо зловживань мера Львова Андрія Садового, пов'язаних з незаконним продажем земельної ділянки в промзоні «Рясне-2», що спричинило збитки на понад 90 млн грн. Про це йдеться в ухвалі слідчого судді Вищого антикорсуду Віктора Маслова від 09.07.2024 року (справа № 991/5627/24), відповідно до якої уповноважену особу НАБУ було зобов'язано внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою про кримінальне правопорушення Павла Барнацького, шеф-редактора газети «Вибір-правозахисник Львівщини». У вказаній заяві наведено факти, що, як вважає заявник, свідчать про вчинення міським головою Львова кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 366 КК України: зловживання владою або службовим становищем та службове підроблення. Йдеться про здійснення міським головою Львова Андрієм Садовим в 2015 році незаконного продажу земельної ділянки в промзоні «Рясне-2» площею 23,5 га ТОВ «СітіПарк Львів» для створення індустріального парку. Продаж відбувся за заниженою ціною - 52 млн грн, тоді як згідно з нормативною грошовою оцінкою вартість такої ділянки становила 140 млн грн. При цьому міський голова Львова особисто виконав незаконні дії щодо підписання (укладення) договору купівлі-продажу вказаної земельної ділянки в інтересах ТОВ «Сітіпарк Львів», що спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам та призвело до спричинення збитків на понад 90 млн грн. Реагуючи на вищеназвану ухвалу слідчого судді Вищого антикорсуду, детективи Національного антикорупційного бюро України 11.07.2024 року розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні № 52024000000000360, з попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення: ч.2 ст.366 КК України. Водночас відомо, що наразі вживаються усі необхідні заходи, які можуть змусити НАБУ повно та об'єктивно розслідувати дану справу, у тому за ч. 2 ст. 364 КК України. Нагадаємо: НАБУ справою про незаконний продаж земельної ділянки в промзоні “Рясне-2” займалось раніше. Однак дане кримінальне провадження, у рамках якого меру Львова було повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем, незаконно закрили на початку березня 2022 року —. в хаосі перших тижнів повномасштабної війни.