Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Мутні Схеми
Додано 14 лип 2024

Мутні Схеми

@dreggy_beb
Кількість підписників: 5 690
Фото: 2,760
Відео: 188
Посилання: 2,340
Опис:
Все про схеми в Україні, корупція, скандали! Якщо ви володієте інформацією, якою хочете поділитися, чат-бот для зв'язку: t.me/SchemesFeedback_bot
Джерело

Мутні Схеми | Кінець епохи копійок: НБУ замовив систему знищення монет за 13 млн грн...

Логотип телеграм спільноти - Мутні Схеми Мутні Схеми @dreggy_beb
515 Охват/переглядів 2026-01-07 09:02 Повідомлення №2985
Кінець епохи копійок: НБУ замовив систему знищення монет за 13 млн грн напередодні виведення з обігу 50 копійокНаціональний банк України наприкінці грудня замовив у словацької компанії Monea Coin Technology s.r.o. автоматизовану систему знищення монет за 252 тис. євро (12,53 млн грн). Закупівлю проведено через систему Prozorro.До осені 2026 року в Київ мають поставити установку для знищення монет шляхом вальцювання продуктивністю до 1,8 т на годину. Обладнання важить близько 2 тонн, має конвеєр, бункер, пульт керування та аварійну систему зупинки. Гарантія — 1 рік. У тендері також брали участь компанії з Нідерландів і Британії, однак їхні пропозиції були дорожчими. Економія становила близько 10% від очікуваної вартості.Нагадаємо, у грудні 2025 року Верховна Рада підтримала в першому читанні ідею НБУ перейменувати монету «копійка» на «шаг». Перехід планується у 2026 році та буде поступовим, без додаткових витрат держбюджету. З обігу також продовжать вилучати дрібні номінали, зокрема 10 копійок.Мутні Схеми👍