Статистика telegram каналу - @dpssgovua

Логотип телеграм спільноти - Держпродспоживслужба 2021-06-06

Держпродспоживслужба

Кількість підписників:
2417
Фото:
82 
Відео:
13 
Посилання:
1830 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Одине з зображень історіі логотипів цієї спільноти
2024-07-05
Одине з зображень історіі логотипів цієї спільноти
2022-12-08
Одине з зображень історіі логотипів цієї спільноти
2022-08-20

Історія змін назви

Держпродспоживслужба
2024-07-05
Держпродспоживслужба
2023-02-22
Держпродспоживслужба
2022-12-22
Держпродспоживслужба
2022-12-09
Держпродспоживслужба
2022-08-20
Держпродспоживслужба
2022-08-14
Держпродспоживслужба
2022-08-10
Держпродспоживслужба
2022-08-07
Держпродспоживслужба
2022-07-31
Держпродспоживслужба
2022-07-21
Держпродспоживслужба
2022-07-19
Держпродспоживслужба
2022-06-15
Держпродспоживслужба
2022-06-12
Держпродспоживслужба
2022-05-24

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25

Стіна канала Держпродспоживслужба - @dpssgovua

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін відвідав інженерно-технологічний факультет Сумського національного аграрного університету, де поспілкувався з науково-педагогічними працівниками кафедр, а також ознайомився з матеріально-технічною базою та станом освітнього обладнання.
В ході візиту Сергій Захарін нагадав, що Держпродспоживслужба та її територіальні органи мають низку повноважень у сфері нагляду (контролю) у системі інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу.
281
24-07-24 11:15
#безпечність_харчових_продуктів
💪 В прагненні до здорового способу життя українці приділяють значну увагу здоровому харчуванню. «Рослинне м'ясо» і «рослинне молоко» – нові тренди в гастрономічних уподобаннях великої кількості людей. До Держпродспоживслужби періодично надходять звернення з питаннями стосовно відповідності складу таких продуктів їх назві і чи не є їх обіг та виробництво введенням в оману споживачів.
Для початку, давайте розберемося з термінами, що визначені Законом України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів":
✔️ продукти рослинного походження - гриби, ягоди, овочі, фрукти та інші харчові продукти рослинного походження, призначені для споживання людиною;
✔️ харчовий продукт тваринного походження - молоко, м’ясо, риба, молюски і ракоподібні, у тому числі свіжі, охолоджені або заморожені, яйця, мед, їх похідні та інші продукти, виготовлені з частин тварин, окремих їх органів та/або тканин, призначені для споживання людиною;
✔️ новітній харчовий продукт чи інгредієнт - харчовий продукт чи інгредієнт, який суттєво відрізняється від звичайних харчових продуктів або інгредієнтів, що присутні на ринку, який повинен бути оцінений з точки зору його впливу на здоров’я споживача.
☝️ Цим же законом визначено, що державну реєстрацію та ведення державних реєстрів новітніх харчових продуктів, харчових добавок, ароматизаторів, ензимів, вод питних мінеральних відповідно до встановлених критеріїв, а також затверджує показники безпечності харчових продуктів та інших об’єктів санітарних заходів здійснює центральний орган виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я (МОЗ).
✖️ Реалізація новітніх харчових продуктів, які не зареєстровані відповідно до вимог цього закону, забороняється.
🔎 Також варто врахувати, що Законом України "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів" визначено, що інформація про харчовий продукт не повинна вводити в оману, зокрема щодо характеристик харчового продукту. На маркуванні обов’язково має бути вказаний склад продукту, для можливості здійснення свідомого вибору споживачем.
881
24-07-23 08:16
#чим_живуть_регіони
👩‍⚕️На Донеччині триває вакцинація домашніх тварин проти сказу. Спеціалісти Покровської районної державної лікарні ветеринарної медицини за минулий тиждень вакцинували 478 тварин, з них 247 собак, 231 котів.
1100
24-07-19 13:30
Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін та Директор Департаменту фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві Андрій Челомбітко відвідали Державну установу «Центральна фітосанітарна лабораторія», де оглянули стан лабораторно-діагностичного обладнання, а також дослідили стан цифровізації управлінських процесів.
☝️Сергій Захарін звернув увагу на необхідність подальшого розвитку механізмів електронної демократії та електронного документообігу в роботі лабораторії. Зокрема, поставлено завдання продовжити роботи з приєднання до системи електронної взаємодії, що дозволить реалізувати можливості автоматизації процесів створення, надсилання, передавання, одержання, оброблення, використання, зберігання електронних документів та копій паперових документів в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису.
1100
24-07-19 12:05
#знай_свої_права
🚌🚕 Користуючись громадським автомобільним транспортом і сплачуючи вартість даної послуги, пасажири мають всі права, визначені статтею 4 Закону України «Про захист прав споживачів»
☝️ Крім того, відповідно до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176, пасажири мають право:
🔹 на безпечне і високоякісне перевезення;
🔹 висувати вимоги до автомобільного перевізника щодо виконання ним умов договору перевезення;
🔹 перевозити тварин у встановленому законодавством порядку;
🔹 перевозити безоплатно одну одиницю багажу в разі поїздки на маршруті міського або приміського сполучення за умови, що його розміри не перевищують 100 х 50 х 30 сантиметрів, вагою до 20 кілограмів;
🔹 гарантовано перевозити дві одиниці багажу з оплатою згідно з тарифом за кожну з них та безоплатно перевозити одну одиницю ручної поклажі у салоні транспортного засобу в разі поїздки на маршруті міжміського або міжнародного сполучення;
🔹 безоплатно перевозити ручну поклажу в кількості не більш як дві одиниці на міських та приміських маршрутах;
🔹 безоплатно перевозити з собою одну дитину віком до шести років без права зайняття нею окремого місця;
🔹 оголошувати цінність багажу;
🔹 отримувати від автомобільного перевізника, водія, працівника автостанції інформацію про послуги з перевезень;
🔹 на компенсацію заподіяної шкоди.
🔎 Варто зазначити, що державний контроль за дотриманням передбачених цими Правилами вимог покладається на Державну службу України з безпеки на транспорті, Національну поліцію та органи Держпродспоживслужби.
☝️ У разі виникнення претензій у споживача стосовно якості транспортних послуг та відмови суб’єкта господарювання задовольнити висунуті ним вимоги відповідно до чинного законодавства про захист прав споживачів, він має право звернутися із заявою до територіального органу Держпродспоживслужби, Державної служби України з безпеки на транспорті або Національної поліції . Також споживачі можуть захистити свої права в судовому порядку у відповідності до ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів»
3400
24-07-18 09:43
☝️Сказ - це невиліковна та смертельна хвороба для вашого чотирихлапого улюбленця. І так, сказ є спільною хворобою для тварини і людини. І так, будь яка тварина може заразити вашого хвостатика.
🙀Укус, подряпина, мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки - це все призводить до зараження сказом.
💉🐶🐱І єдиним профілактичним засобом є проведення щеплення вашого улюбленця! Сказ можна попередити!
#EndRabies #ПокладемоКрайСказу #endrabiestogether #ПокладемоКрайСказуРазом #сказ #ЩорічнеЩеплення_ПротиСказуТварин #вакцинація_проти_сказу #ЩорічнеЩепленняТварин EU4SaferFood
1000
24-07-17 08:00
#безпечність_харчових_продуктів
📨🍹 З великої кількості звернень, що надходять в Держпродспоживслужбу, певна їх частина стосується обмежень щодо продажу різних груп товарів різним групам населення. Зокрема, нещодавно надійшло декілька звернень з питанням щодо законності продажу енергетичного напою дітям, без уточнення віку реалізатором.
☝️ В Україні чинним законодавством передбачено заборону продажу деяких товарів особам, які не досягли 18 років, повний перелік яких визначено статтею 153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», а саме:
➡️ пива (крім безалкогольного);
➡️ алкогольних та слабоалкогольних напоїв;
➡️ столових вин;
➡️ тютюнових виробів;
➡️ електронних сигарет;
➡️ рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
➡️ пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.
💁‍♀️ Енергетичні напої в цьому переліку не згадуються. Отже, у суб’єктів господарювання немає підстав відмовляти будь-якому покупцеві у продажу напоїв, у назві яких міститься визначення «енергетичний». Більше того, Законом України «Про захист прав споживачів» передбачено, що споживач має право на вільний вибір товарів і послуг, а продавець зобов'язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати.
🧋Проте варто зазначити, що енергетичні напої містять високий рівень цукру, кофеїну та інших стимулювальних речовин. Відповідна інформація обов’язково має бути відображена на маркуванні. Тому радимо споживачам свідомо та зважено приймати рішення про вживання таких напоїв.
1200
24-07-16 09:56
🇺🇦Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін взяв участь у засіданні науково-методологічного семінару з питань подальшого розвитку природничої освіти, який проведено на майданчиках Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ).
954
24-07-15 12:01
👩‍⚕️Захищаємо благополуччя тварин - це один із важливих напрямків роботи Держпродспоживслужби.
🦌Сьогодні здійснюємо ветеринарний огляд тварин та птахів в державному парку-памʼятки «Межигіря»
1000
24-07-13 14:15
📆З 18 – 24 листопада щороку триває Всесвітній тиждень обізнаності про протимікробну резистентність, метою якого підвищення інформованості і розуміння суспільством проблеми стійкості (резистентності) до протимікробних препаратів.
☝️Протимікробна резистентність - здатність мікроорганізмів (бактерій, грибів і та ін.) протидіяти лікарським засобам, які призначені для знищення чи інактивації цих мікроорганізмів.
👥Долучаючись до Всесвітнього тижня обізнаності про протимікробну резистентність, фахівці Держпродспоживслужби та експерти європейського проєкту EU4SaferFood розробили інформаційні матеріали для:
📍власників домашніх тварин;
📍фермерів та власників сільськогосподарських тварин;
📍приватних ветеринарів;
📍державних ветеринарних інспекторів;
📍виробників і дистриб’юторів протимікробних засобів.
👉Інформаційні матеріали (буклети та постери) можна знайти на вебпорталі Держпродспоживслужби за посиланням. Для зручності – всі матеріали опубліковано у форматі для друку.
300
23-11-18 08:00