Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Дозвольте доповісти
Додано 14 лип 2024

Дозвольте доповісти

@dozdop
Кількість підписників: 2 073
Фото: 3,970
Відео: 1,920
Посилання: 4,790
Опис:
Пояснювальна бригада до подій, які відбуваються в Україні та за її межами. Зв'язок з нами: e-mail: [email protected]
Джерело

Дозвольте доповісти | Енергетичне "кубло" під прицілом: чи вдарить держава по монополістамСь...

Логотип телеграм спільноти - Дозвольте доповісти Дозвольте доповісти @dozdop
842 Охват/переглядів 2026-03-02 16:38 Повідомлення №6257
Енергетичне "кубло" під прицілом: чи вдарить держава по монополістамСьогоднішні новини про підозру енергетичному олігарху Костянтину Григоришину від СБУ та БЕБ - це не просто чергова "гучна справа". Це розкриття механіки того, як енергетичні вампіри викачують гроші з наших кишень, поки країна воює, а енергетика зазнає масштабних ударів щодня.Справа Григоришина - це цинізм 80-го рівня. Бо попри санкції РНБО та статус "небажаної особи", бізнесмен знайшов ідеальну лазівку в обленерго, в яких він досі має частки. Це зокрема Вінниця, Чернігів, Черкаси, Суми.Схема наступна. Григоришин стає таким собі дорогим радником, який, перебуваючи за кордоном, офіційно отримував зарплату в якості консультанта. А це 1,5 млн грн на місяць. І лише з Сумиобленерго. А якщо такі є схеми є у решті обленерго?Слідство задокументувало виведення щонайменше 68 млн грн через фіктивні послуги та закупівлі. По суті це гроші з наших тарифів, які мали йти на ремонт трансформаторів, а пішли на приватні рахунки пана Григоришина. Лише у 2025 році його структури (група "Енера") примудрилися укласти держконтрактів на суму понад 8 млрд грн. Таким чином, санкції санкціями - а викачка грошей за розкладом.Втім ключовий фактор полягає в тому, що Григоришин - не єдиний "павук" у цій мережі. Бо фактично всі українські обленерго досі працюють як приватні вотчини. І поки ми економимо світло і платимо більше, то енергетичні, назвемо їх вампіри, заробляють на кожному кіловаті.Про більшість з них всі ми чули. Зокрема монополістом є група ДТЕК (пан Ахметов), яка контролює майже 40% ринку розподілу (Київ, Дніпро, Одеса). Вплив ДТЕК настільки великий, що держава досі боїться робити різкі кроки.Щонайменше 5 обленерго -; Житомир, Рівне, Кропивницький, Херсон та Чернівці - контролює VS Energy, яка взагалі має російський слід. Цей актив роками пов’язували з російськими політиками, такими як Бабаков і  Гінер, і лише зараз його зі скрипом починають передавати державному оператору УРМ.Ще один енергохолдер - це група Суркісів та Коломойського, який вже кілька років "відпочиває" у СІЗО. Зокрема це Львів, Тернопіль та  Полтаваобленерго. Це, можна сказати, залишки старих імперій, які теж тримаються за мережі зубами.Слід чітко розуміти, що це стосується кожного українця. Бо коли у нас генеруються новини про "необхідність підняття тарифу на ремонт мереж", що "тарифи на електроенергію треба піднімати в 1-2-3-5 разів", то слід чітко розуміти, що мережі зношені на 70-80-90% тому, що гроші виводяться через "прокладки". Схема всюди одна: купити обладнання у "своєї" фірми вдвічі дорожче, а різницю передати в офшор.Тому підозра Григоришину від 2 березня - це сигнал. Якщо держава зрештою не піде на прозорий контроль всіх приватних обленерго, то "паразити" на енергосистемі будуть і далі збирати свій мільярдний податок з кожного українця. І якщо буде передана обленерго з рук в руки - то це точно не на користь українцям.І ще один важливий меседж. Енергетика під час війни має належати державі, або ж жорстко нею контролюватися. Але точно не належати "радникам" із зарплатою в 1,5 мільйона.Підписатися на Дозвольте доповісти