Повідомлення telegram каналу - @dork_lord

Логотип телеграм спільноти - Чорний пластілін ✙ 2021-05-31

Чорний пластілін ✙

Кількість підписників:
101
Фото:
3460 
Відео:
310 
Посилання:
21300 
Категорія:
Блоги
Опис:
Колись я читав тут Бігдана… Репости з каналів форвардом, від людей — анонімно. Атрибуція за запитом.

Канал Чорний пластілін - @dork_lord - №21981

Не дивлячись на ленд-ліз та постійні заяви партнерів про підтримку та допомогу, українське військо продовжує відчувати "снарядний голод" та зупиняти просування ворога на деяких напрямках тілами сталевої української піхоти.
В когось млявість колективного Заходу викликає злість, але досить часто доводиться натикатися на думку, що "ніхто нічого нам не винен - допомагають і добре".

Можливо, de jure так і є, de facto ж - не зовсім.

Справа в тому, що в 90-х роках з нами відбулося те, що можна назвати "розводом на довірі". І його ініціатором були не ненависні московити, а стратегічні партнери зі Сполучених Штатів Америки. Будапештський меморандум з'явився не на голому місці, а став для українців кульмінацією американської програми Нанна-Лугара, метою якої було знищення зброї масового ураження в країнах колишнього СССР (усіх, крім росії, якій відводилося місце надійного партнера та гаранта безпеки). Саме в межах цієї програми Україна передала московитам свої міжконтинентальні балістичні ракети, тактичні ядерні ракети та частину стратегічних бомбардувальників (серед них Ту-95, які, до речі, використовувалися для ракетних ударів по Україні). Інша частина українських бомбардувальників була порізана на металобрухт під наглядом американських інструкторів. Крилаті ракети Х-55 також підлягали утилізації за програмою Нанна-Лугара, але українська влада проявила колгоспну кмітливість і за старою доброю традицією на#бала саму себе, утилізувавши лише меншу половину, а більшу передавши росії в рахунок погашення боргів за газ.
Український будда Леонід Данілич Кучма з характерним для українців запізненням зрозумів, що його розвели:
"У папері про гарантії української безпеки з боку країн Ядерного клубу немає жодного слова про механізми надання цих гарантій у тих випадках, коли виникає така потреба. Жодної методики! Власне, тільки в дні Тузли ми це добре усвідомили. Я вчитався в цей папір, цілий вечір по кабінету бігав..."
Так ми вигідно виміняли ядерний потенціал на Ніщо, до якого прийнято застосовувати евфемізм "гарантії колективної безпеки" (теза про можливість збереження ядерної зброї Україною є суперечливою з технічних та політичних причин, проте бартер ядерних боєголовок на повітря важко назвати вигідним).
На цьому хотілося б завершити, але, будучи рішучими та послідовними, українці не зупинилися на досягнутому і вписалися в чудовий проект Трастового фонду НАТО з утилізації надлишкової стрілецької зброї та боєприпасів. З 2006 року Україна тоннами нищила легке озброєння, стрілецьку зброю, ПЗРК, боєприпаси та міни, отримуючи від НАТО копійки. Щоб не бути голослівними, давайте поглянемо на цифри. Другий етап проекту по утилізації розпочався 1 лютого 2013 року: США обіцяли 25 млн. євро допомоги, а Україна зобов'язувалася знищити 73,5 тис. тонн звичайних боєприпасів, 366 тис. одиниць стрілецької зброї та 3 млн. протипіхотних мін ПФМ-1. Це дуже примітивний обрахунок, але якщо взяти лише стрілецьку зброю та оцінити одиницю в 100 євро, то загальна вартість 366-ти тис. одиниць буде 36,6 млн. євро. Це без мін та боєприпасів. В чому вигода?
Мотивацією для знищення була небезпечність застарілої зброї та боєприпасів, але яку загрозу може нести стрілецька зброя, законсервована на складах? І тут варто внести важливе уточнення: мова не йде про щось зовсім архаїчне. В 2015 році були заяви української влади про зупинку утилізації через ведення воєнних дій на Донбасі. Тобто знищувалася зброя, придатна до використання в умовах сучасної війни.
Цей текст не має на меті покласти відповідальність за багаторічне руйнування української обороноздатності на США або НАТО - ми і поза їхніми програмами непогано справлялися. Але дуже хотілося б, щоб кожен українець дослухався та екстраполював з питань безпеки на міжнародну політику загалом слова, які 78-річний ветеран Другої світової, президент Франції Франсуа Міттеран сказав Леоніду Кучмі в 1994 році в Будапешті:
"Ти їм, юначе, не вір. Вони завжди думали і думатимуть лише кожен про себе. Ось і ти зі своєю країною дій так само. Пам'ятай, юначе, гарантувати свою безпеку зможете тільки ви самі."
12
22-08-19 18:42