Джерело
АВСТРІЯ 🇦🇹 ІНФО ДОПОМОГА | E-Card в Австрії подорожчає майже вдвічі — платитимуть навіть пенсіоне...
3 400 Охват/переглядів
2025-05-19 05:04
Повідомлення №2808
💳 E-Card в Австрії подорожчає майже вдвічі — платитимуть навіть пенсіонери⚠️ З листопада 2025 року австрійці платитимуть за медичну картку E-Card уже 25 євро замість 13,80. Це зростання на понад 81%. Рішення ухвалила міністерка охорони здоров’я Корінна Шуманн у межах плану скорочення бюджетного дефіциту.📉 Причина – критична ситуація в держбюджеті:Дефіцит 4,5% ВВПДержавний борг – 84,7%Уряд вдається до жорстких заходів економії, зокрема в системі охорони здоров’я.👵 Пенсіонери більше не винятокЯкщо раніше літні люди були звільнені від оплати, то тепер і вони щороку сплачуватимуть внесок. Перше автоматичне списання — у листопаді 2026 року, за 2026 рік.📌 Що потрібно знати:▪️ Підвищена плата діятиме з 2026 року▪️ Вперше 25 євро буде знято в листопаді 2025 за 2026 рік▪️ Внесок зазвичай утримується із зарплати або пенсії автоматично▪️ Індексація (щорічне підвищення відповідно до інфляції) зберігається💬 Уряд обіцяє, що додаткові кошти підуть на покращення системи охорони здоров’я, але громадськість уже активно обговорює таке нововведення — особливо в контексті зростання цін і скорочення послуг (наприклад, лише 30 хвилин фізіотерапії за рахунок страховки).Натисни➡️ІНФО ЄС