Важкий обстріл. Перепрошую за якість інформації — роботи дуже багато.Навмисно уникаю формулювань на кшталт «наймасштабніший обстріл», адже з легкої руки ЗМІ у нас тепер майже кожна атака стає «наймасштабнішою». Однак навантаження на сили оборони справді дуже сильне, і щільність застосування засобів повітряного нападу висока.На превеликий жаль зновк маємо влучання в житлові будинки та цивільні споруди. На місцях працюють ДСНС. Деталі згодом.По «Орєшніку», як і в попередні рази, можна сказати, що у неядерному спорядженні він залишається дороговартісною системою доставки 36 болванок. Головне в «Орєшніку» у такому виконанні — не сам ударний потенціал, а все, що створюється навколо нього — розмови, погрози, анонси, закриття посольств. Він є передусім інструментом погроз і "політичних заяв".До ранку безсумнівно будуть запускатись ще БпЛА, і, ймовірно, додаткові крилаті ракети, але маємо надію, що основний етап удару вже позаду. Бережіть себе.Не наближайтесь до будь-яких фрагментів будь-чого — ворог використовує різні кластерні БЧ.
Розпочинаємо комплексну трансформацію системи військової служби: нові контракти, чіткі терміни служби, підвищені зарплати та більше справедливості для військовихУперше з 2022 року Україна поступово перехоплює ініціативу на полі бою. Ціна просування для росії постійно зростає. У травні Україна відвоювала більше території, ніж росії вдалося захопити. Завдяки масштабуванню мідлстрайк-дронів Україна вже досягла вогневого контролю над сухопутним коридором до Криму та іншими критично важливими маршрутами постачання російських військ на півдні. Це результат спільної роботи держави, Сил оборони та українського суспільства. Ми системно нарощуємо спроможності, щоб захистити небо, стримати ворога на землі та зробити продовження війни економічно невигідним для росії.Це історичний момент для держави, щоб змусити росію до миру та завершити війну із сильною позицією.Але для цього недостатньо лише зброї чи технологій. Потрібна нова система військової служби. Система, побудована на повазі до людини, справедливості та зрозумілих правилах. Тому за дорученням Президента України Уряд, Верховна Рада України, Міністерство оборони, Генеральний штаб та Міністерство фінансів спільно розпочинають найбільшу трансформацію військової служби в історії держави. Уряд сьогодні ухвалив пакет постанов, який запускає перший етап цієї трансформації.Що передбачає перший етап: 🔹 Запускаємо нову контрактну систему зі зрозумілими умовами та чіткими термінами служби:▪️піхотно-штурмовий контракт — на 14 місяців для цивільних, на 10 місяців для чинних військових та від 6 місяців для військових, які раніше звільнилися зі служби;▪️бойовий контракт — на 24 місяці для пілотів БпЛА, операторів НРК, артилеристів, фахівців РЕБ та інших бойових спеціальностей;▪️базовий контракт — на 24 місяці для інших напрямів служби з можливістю обіймати тилові посади.🔹Кожен контракт має гарантовану відстрочку від 6 місяців: Відстрочка нараховується відповідно до термінів служби та часу, проведеного на бойових. Наприклад, у піхотно-штурмовому контракті місяць на бойових «оплачується» трьома місяцями відстрочки. Скажімо, для піхотинця, що служив 10 місяців, з яких 4 місяці був на бойових, — відстрочка становитиме півтора року. Також ураховується служба до підписання контрактів та до повномасштабного вторгнення — за весь військовий досвід передбачений час для відпочинку.Людина підписує контракт та розуміє: де вона служить, скільки служить, яка в неї оплата і що буде після служби. Новий контракт зможуть підписати як чинні військовослужбовці, так і цивільні. Також ті, хто вже проходить службу за контрактом, зможуть перейти на нові умови. 🔹 Запускаємо найбільші у світі зарплати для піхоти — у середньому близько 300 тисяч гривень — це близько 7 тисяч доларів на місяць. Максимум — 460 тисяч гривень. Тому що піхота сьогодні — це найскладніша й найризикованіша робота у світі.🔹Запроваджуємо Mission Control для першої лінії — щоб у реальному часі бачити навантаження на військових, перебування на позиціях, а також забезпечити справедливість бойових нарахувань.🔹 Підвищуємо мінімальну заробітну плату для військових у тилу до 30 тисяч гривень та вперше піднімаємо зарплату для командирів.Для командирів бойових підрозділів, їхніх заступників та начальників штабів виплати зростуть удвічі, плюс бойові виплати. Тепер командир корпусу зможе отримувати близько 230 тисяч гривень на місяць. 🔹 Запускаємо автоматичні переведення в межах одного корпусу через Армію+ без зайвої бюрократії. Краще дати людині можливість змінити підрозділ і залишити її в армії, ніж втратити через відсутність вибору. Бета-тест розпочнемо в окремих корпусах, а опісля масштабуватимемо рішення на всі Сили оборони. 🔹Запускаємо fast track повернення військових із СЗЧ безпосередньо в топ-50+ найефективніших бойових підрозділів без БРЕЗів.Наше завдання — повернути мотивованих військових у систему. Повернутися на службу можна онлайн через Армію+ або офлайн.
Звертаємося до співробітників служб, командирів, начальників та всіх, хто приймає доповіді й ухвалює рішення.Однією з найнебезпечніших хвороб будь-якої системи є брехня нагору. Коли реальні проблеми замовчуються, провали маскуються, а замість фактів у доповідях з'являються красиві цифри та зручні формулювання.Це дуже погана практика. Це прямий удар по ефективності та обороноздатності держави.Коли керівництво не бачить реальної картини, воно не може ухвалювати правильні рішення. Коли проблеми приховуються — вони накопичуються. Коли бездіяльність і помилки не називають своїми іменами, вони повторюються знову і знову.Потрібно припинити прикрашати дійсність. Потрібно припинити боятися говорити правду. Потрібно доповідати про ситуацію такою, якою вона є насправді — з усіма труднощами, недоліками, прорахунками та масштабами проблем.Правда може бути неприємною. Але брехня завжди обходиться дорожче.Брехня в доповідях захищає безвідповідальних людей, спотворює реальність і заважає виправляти помилки. Вона створює ілюзію порядку там, де потрібні термінові дії, або зміни.Якщо ми хочемо перемагати, потрібно викорінювати цю практику. Не виправдовувати її, не миритися з нею, а боротися з нею на всіх рівнях.Правда — це єдиний спосіб зробити систему сильнішою.І це в інтересах України.Дякуємо за вашу увагу до цього важливого питання.
Дуже багато повідомлень про те як надихнув, чи про те як я реагую позитивно в супереч таким обставинам, все дуже просто я обрав це, збережене життя, важливіше кінцівки, вдячність це сила світла у будь які найтемніші часи, коли здається гірше нікуди щира вдячність відкриває двері для світла, надії, радості та життя, достатньо як кажуть "гірчичного зерня" і трохи поливати вдячністю і воно проросте, і в погана часи буде де сховатися від зла, під його тінню, завжди може бути щось гірше і навіть смерть не найгірше, коли впевнений Хто з тобою і чому, куди йдеш і чому ти тут. З Богом не легше, це завжди шлях з викликами, з Богом інакше. Обставини показують з якого ми тіста і не завжди ми складаємо цей тест достойно чи "красиво", впевнено і тд. Я також плачу. плакав і здається ще точно буду, бо це боляче морально і фізично (і я не тільки про поранення в про життя в цілому), я дозволяю собі відчувати цю біль але найважливіше випускати її, проявлятися, головне не тримати її і не затримувати в собі. Любов проганяє усілякий страх. Відходняки від того що сталося та і взагалі ці 4роки і це ще не кінець, багато що відбувається. Плакав коли побачив кохану вчора, для мене вона вартує того щоб битися за життя. Люди які мене оточують, яких я зустрічаю, варті того щоб їх захищати, навіть ціною власного здоров'я і життя, знаючи що це станеться я б все одно це зробив би знову. Просто навіть це відео з Херсона про поранених дітей, хто як не ми, зможемо їх захистити. Я б хотів щоб це "ніхто окрім нас" був би державним девізом. І щоб ми були спроможні змінювати, а не тільки жалітися що все так не справедливо і жахливо. Зло реальне, і я б хотів зробити все можливе щоб бути по іншу сторону історії. Дякую всім хто підтримує мене, піклується, любить, донатить, для мене це нова глава/етап в моєму житті. Дякую🫂
Ну і в черговий раз ми отримали беззаперечний доказ: ні про що неможна домовитися з Кремлем. Навіть через посередників. Навіть через натяки посередників. (Виключення — обмін полоненими) Бо ви ж памʼятаєте: дайте нам спокійно провести парад «9 мая», інакше ми зробимо масштабний 06стр|л Києва і застосуємо Арєшнік по київському регіону! Тобто лунало так, наче якщо ми їм не зіпсуємо празднік, то 06стр|лів не буде… Вже очевидно, що цей 06стр|л відбувався так чи інакше, бо є технологічний процес виробництва ракет, дронів і їхнє накопичення. Це все не залежало від того, чи дамо ми їм провести побєдобєсіє на бруківці Червоній площі. Бруківка, до речі, з України. Але натомість якщо б Україна аtакyвала Москву саме вранці 9 травня, то така ганьба для Кремля була б більш потужною, ніж знищений крейсер Москва разом з палаючим Туапсе і операцією «Паутина». Уявіть: приїхали Лукашенко, Токаєв, різні африканці на парад Побєди, але його відмінили, бо Кієвзатрідня відправив на Москву якісь баражуючі боєприпаси і їх не може збити «найпотужніша» у світі багатошарова ППО навіть у таку дату… «Не робіть москалям боляче, бо вони влаштують нам жах» — це ніколи не працювало і не працює. Вони так цим інакше слідують плану знищення української державності у будь-який спосіб, поки в Москву йдуть нафтодолари. Вони так чи інакше будуть намагатися влаштовувати нам жах, поки у них є гроші. Їхній успіх у створенні нам пекла буде залежати лише від того, як впораються наші сили ППО і від того, як ми їм перекриємо надходження нафтодоларів. Інших варіантів немає.Якщо є варіант нанести значну фінансову, економічну, репутаційну, або будь-яку іншу шкоду Кремлю, то це треба точно робити. Незважаючи на розмови, побажання і зауваження наших «союзників». Парад «9 мая», Валдайський форум і т.д. — все це гарні законні цілі!
Цими днями було багато звернень та сигналів щодо конфігурації завтрашнього дня в Москві у звʼязку з нашими українськими далекобійними санкціями. Принцип дзеркальності в наших діях добре відомий та був доведений російській стороні. Додатковим аргументом для України у визначенні нашої позиції завжди є вирішення одного з ключових гуманітарних питань цієї війни, а саме – звільнення військовополонених. Красна площа для нас менш важлива, ніж життя українських полонених, яких можна повернути додому. Саме тому сьогодні в рамках перемовного процесу за посередництва американської сторони ми отримали згоду Росії провести обмін військовополонених у форматі 1000 на 1000. Також має бути встановлений режим тиші 9, 10 та 11 травня. Україна послідовно працює для повернення своїх людей із російського полону. Доручив нашій команді оперативно підготувати все необхідне для обміну.Дякую Президенту Сполучених Штатів та його команді за результативну дипломатичну участь. Розраховуємо, що Сполучені Штати забезпечать виконання домовленостей російською стороною.Слава Україні!
Ви знаєте, що у Хайфу прибувають і прибувають кораблі з зерном… Нещодавно стало відомо про компанію, яка офіційно закуповує зерно в РФ. І проблема не лише в самому факті закупівлі. Є серйозні підстави вважати, що частина цієї сировини може походити з тимчасово окупованих територій України. Документи вказують на перевантаження через порти Севастополя та Бердянська.Це означає, що в ізраїльський порт Хайфи безперешкодно заходять судна із зерном, вивезеним з українських окупованих територій. За цими поставками стоїть не просто бізнес, а за ними стоїть війна, окупація та біль українців.Ми не можемо робити вигляд, що цього не бачимо! Саме тому Israeli Friends of Ukraine виходять на мирну акцію біля офісу Dizengoff Trading Company (1952) Ltd — компанії, яка так чи інакше має відповісти на питання про походження сировини, яку вона закуповує у РФ. Ми хочемо, щоб про це говорили.📅 Коли: четвер, 30.04🕔 Час: 17:00–19:00📍 Де: Ackerstein Towers10 Aba Even St.Building CHerzliya PituachДозвіл поліції вже є!
Зі слабкими ніхто у світі справи не має, а міжнародне право без сили не працює. Щоб досягти успіху в перемовинах, ми маємо бути сильними на полі бою та об’єднаними в тилу. Поділився сьогодні своїми думками на Київському безпековому форумі. Наші червоні лінії залишаються незмінними: ми не визнаємо жодних територіальних втрат і не збираємося торгувати власною землею. Будь-який компроміс має задовольняти передусім інтереси України. Українські «нафтові санкції» працюють ефективно. І це не лише фінансові збитки для агресора, а передусім потужний іміджевий удар. Світ бачить, що Росія більше не є надійним постачальником. Наша мета зрозуміла – позбавити ворога ресурсів для ведення війни. У воєнному плані ми перебуваємо на етапі, де кількісне нарощування дронів уже не вирішує питання докорінно. Як ми, так і ворог досяг певного максимуму у використанні наявних технологій управління. Наступний етап – повна інтеграція штучного інтелекту. Нам потрібен перехід до автономних систем, які здатні самостійно ідентифікувати цілі та маневрувати. Такі напрацювання в України вже є, і переконаний, що зовсім скоро стануть сюрпризом для ворога.
У нас є й досвід гарантування морської безпеки, об’єктивно найбільш свіжий у світі. Ніхто інший не виконував таких завдань, як українці в Чорному морі. Коли говорять про безпеку в Ормузькій протоці, це часто теоретичні розмови. Ті, хто їх веде, не виконували самі подібних операцій. Українці виконували. Ми боролись і з ворожим флотом, і з ударами з повітря, і з морськими мінами – через усе це ми пройшли. І якщо партнери запропонують нам рівноправну співпрацю, Україна може допомогти. Наші морські дрони Sea Baby, «Магура» та «Сарган» відомі багатьом, і це теж наша українська експортна позиція. Як і наша артилерія, яку ми виробляємо найбільш масштабно у Європі. Як і наші снаряди, яких зараз усе більше. Як і наша «броня», яка щороку стає все більш ефективною. Все це забезпечує наш ОПК – наші оборонці, українські зброярі.Я дякую всім, хто до цього дотичний, у цеху, конструкторському бюро, в лабораторії, на полігоні, у виробництві й ремонті щодня працює заради України. України сильної, бо здатна себе захистити. Сучасної, бо змінює правила гри. України важливої, бо може допомогти іншим. І України багато в чому незамінної саме завдяки нашим досвіду, експертизі, технологіям.З привітання працівників оборонно-промислового комплексу України (3/3).
Другий етап обміну: загалом п’ятсот українських військових та двоє цивільних громадян — на волі!Чергова добра звістка: у межах другого етапу обміну полоненими, про що раніше домовилися на переговорах у Женеві, до України повернулися ще триста наших Воїнів. Окремо вдалося визволити ще двох цивільних громадян. Вітаю кожного на рідній землі та бажаю швидкого відновлення — знаю, що наші лікарі, реабілітологи та психологи дбатимуть про це якнайкраще!Певен, що кожен громадянин України нині поділяє радість із рідними та близькими тих, хто вірив і чекав на своїх увесь цей складний час.Працюємо, аби таких радісних емоцій було якомога більше — ще багатьох наших належить повернути додому. Боремося за кожного й кожну!Дякую усім, хто сприяє досягненню таких важливих результатів на гуманітарному треку: Президенту США Дональду Трампу та його адміністрації, Джареду Кушнеру, Стівену Віткоффу та всій переговорній команді з Америки, а також Об’єднаним Арабським Еміратам.Моя вдячність команді Координаційного штабу та усім структурам, які за дорученням Президента України продовжують працювати заради звільнення наших полонених.Окремо хочу подякувати усім людям із прикордонних громад, хто щоразу із синьо-жовтими та червоно-чорними прапорами виходить зустрічати Оборонців України на їхньому шляху додому — це найкраще свідчення нашої небайдужості, згуртованості та патріотизму. Пишаюся тим, як ми всі стоїмо один за одного у цей історичний час!