Повідомлення telegram каналу - @doctors_notats

Логотип телеграм спільноти - Нотатки Лікаря🇺🇦 2024-07-14

Нотатки Лікаря🇺🇦

Кількість підписників:
4594
Фото:
1620 
Відео:
453 
Посилання:
625 
Категорія:
Медицина
Опис:
Канал про незвичайні клінічні випадки. А також про анатомію, фізіологію, та цікаві факти зі світу медицини. Реклама, співпраця – @DN_Feedback_Bot Канал-партнер – @Modern_Galileo Дати Boosty – https://t.me/Doctors_Notats?boost

Канал Нотатки Лікаря🇺🇦 - @doctors_notats - №2771

Це уртикарний дермографізм, або
дермографічна кропив'янка
– дерматологічне захворювання неясної етіології, що характеризується розвитком шкірних реакцій у вигляді почервоніння і появи пухирів у відповідь на механічні подразнення. Її симптоми характерні для інших різновидів кропив'янки – поява еритеми, висипів, свербежу, проте такі явища також виникають у відповідь на фізичний тиск, наприклад від одягу, ременя сумки або інших предметів.
Такий стан, виникає при легкому дряпанні поверхні надчутливої шкіри, при якому імунна система виробляє надлишкову кількість гістаміну, що розширює капіляри і призводить до появи "рубчиків". В результаті цього впливу з'являється локальна еритема (розширення капілярів), потім починаються набряк і запальна гіперемія (почервоніння) навколишньої тканини.
Діагностика дермографічної кропив’янки зводиться до проведення спеціальних шкірних тестів та оцінки їх результатів. Лікування в легких випадках не потрібно, при більш серйозних формах призначаються антигістамінні засоби, проводиться терапія супутніх захворювань.
Згідно з даними медичної статистики, є одним із найпоширеніших варіантів кропив’янки, випереджаючи навіть її алергічну форму. Від дермографічної кропив’янки страждає, за деякими відомостями, майже 5% населення Землі, що є дуже високим показником, проте до дерматолога звертається лише незначна кількість пацієнтів. Це пов’язано з тим, що більшість випадків цього стану мають досить слабко виражені симптоми, і багато хворих просто їх не помічають або не вважають за необхідне звертатися до фахівця. Дослідження механізмів розвитку дермографічної кропив’янки відбувається й досі, проте достовірних гіпотез із цього приводу поки що немає. У деяких випадках було доведено її генетичний характер з аутосомно-домінантним механізмом спадкування.
Специфічних профілактичних заходів не існує. Рекомендовано пройти консультацію у дерматолога, та усунути механічний вплив на шкірні покриви.
Зображення до поточного посту у каналі "Нотатки Лікаря🇺🇦" - @doctors_notats
1600
24-08-02 05:11