Повідомлення telegram каналу - @doctors_notats

Логотип телеграм спільноти - Нотатки Лікаря🇺🇦 2024-07-14

Нотатки Лікаря🇺🇦

Кількість підписників:
4594
Фото:
1620 
Відео:
453 
Посилання:
625 
Категорія:
Медицина
Опис:
Канал про незвичайні клінічні випадки. А також про анатомію, фізіологію, та цікаві факти зі світу медицини. Реклама, співпраця – @DN_Feedback_Bot Канал-партнер – @Modern_Galileo Дати Boosty – https://t.me/Doctors_Notats?boost

Канал Нотатки Лікаря🇺🇦 - @doctors_notats - №2752

Опіки кропивою, чому ж вони такі болючі?
Усе через те, що листя кропиви покрите маленькими порожнистими волосками (трихомами), які за своїми функціями нагадують медичні ампули. Їхні стінки хоч і не скляні, але теж зміцнені діоксидом кремнію. При зіткненні зі шкірою крихітка кулька на кінчику трихоми відламується, і речовина, що міститься в ній, потрапляє в шкіру. В ранку потрапляє мурашина кислота, що чинить подразнювальну дію, а також гістамін, що розширює капіляри. Все це викликає застій крові та просочування її плазми через стінки судин, через що і виникає набряк. Ці речовини викликають опік, який може триматися на шкірі до 12 годин. Такий ось захисний механізм від тварин, що поїдають цю рослину.
Якщо кропива вас все-таки «укусила» – 10 хвилин не чіпайте місце опіку, щоб не розтерти хімікати по шкірі та не зробити ще гірше. Просто промийте місце опіку під водою, акуратно очистьте від кропив'яних волосків і накладіть суміш з соди та води.
А якщо виникла тяжка алергічна реакція, то зверніться до лікаря.
1500
24-07-19 15:13