Статистика telegram каналу - @doctor_duda

Логотип телеграм спільноти - Медицина - Олег Дуда - Львів 2024-07-14

Медицина - Олег Дуда - Львів

Кількість підписників:
575
Фото:
576 
Відео:
29 
Посилання:
49 
Категорія:
Медицина
Опис:
Лікар. #Медичний_вишкіл

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Медицина - Олег Дуда - Львів - @doctor_duda

🌐 Інформація про поширення інфекційних захворювань у світі: повідомлення за III квартал 2024 р.
Філія «Протичумний інститут імені І. І. Мечнікова» Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» підготувала «Інформаційне повідомлення про поширення інфекційних захворювань у світі» за III квартал 2024 року.
У повідомленні можна детально ознайомитися з інформацією про поширення у світі таких хвороб:
- холера;
- гарячка денге;
- гарячка Західного Нілу;
- жовта гарячка;
- віспа мавп (mpox);
- чума.
Інформація ЦГЗ.
Зображення до поточного посту у каналі "Медицина - Олег Дуда - Львів" - @doctor_duda
78
24-11-01 08:02
🧠 Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонічної хвороби і розвивається на фоні різкого підвищення артеріального тиску.
Існують два різновиди інсульту:
➡️ геморагічний, що спричинений розривом мозкової артерії;
➡️ ішемічний, коли артерія, що постачає кров у мозок, закупорюється тромбом або спазмується.
Інсульт разом з іншими серцево-судинними хворобами – основна причина інвалідності та передчасної смерті в Європі. Він виникає через блокування або розрив кровоносної судини головного мозку.
Усе частіше інсульти вражають молодих працездатних людей.
Останні роки держава системно працює над забезпеченням пацієнтів з інсультом якісною діагностикою, лікуванням та реабілітацією. Такі медичні послуги є безоплатними й фінансуються Програмою медичних гарантій.
Зображення до поточного посту у каналі "Медицина - Олег Дуда - Львів" - @doctor_duda
106
24-10-29 14:15

20 жовтня, у Всесвітній день боротьби з раком молочної залози пам’ятаймо найголовніше: рак можна перемогти.
У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 випадки РМЗ, з яких 101 — у чоловіків. Рак не знає статі чи віку, але рак молочної залози — не вирок.
На ранніх стадіях виявлення хвороби виліковність досягає 95%, а це означає, що своєчасна діагностика рятує життя.
Не нехтуйте власним здоров'ям! Нагадую, що рекомендовані обстеження для жінок за віком 20-39 років - це УЗД та клінічне обстеження молочних залоз раз на рік.
Жінкам віком 40-50+ років рекомендовано клінічне обстеження молочних залоз раз на рік, а також мамографія раз на 2 роки.
Вкотре закликаю жінок не боятися і подбати про власне здоров'я, адже ви дуже потрібні своїм рідним.

Зображення до поточного посту у каналі "Медицина - Олег Дуда - Львів" - @doctor_duda
408
24-10-20 14:57

Традиційно щороку жовтень присвячений підвищенню обізнаності щодо раку грудних залоз. Це найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке часто призводить до важких ускладнень.
Однак це захворювання виліковне, якщо його діагностувати на ранніх стадіях. Скринінг та регулярні обстеження є запорукою успішної боротьби.
До Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру на профілактичний огляд прийшла українська співачка, ведуча та продюсерка. Заслужена артистка України та мама Наталка Карпа.
Вона пройшла необхідні обстеження та переконалася у власному здоров'ї. Дякую їй за те, що допомагає привернути увагу до питання жіночого здоров'я, адже це особливо актуально в час війни. Ми повинні разом долати стигми і страхи на шляху до здорової та свідомої нації.
Вкотре закликаю жінок не нехтувати власним здоров'ям та прийти на обстеження. Бережи себе! Пам'ятай, що ти дуже важлива і потрібна своїм рідним!
#БережиСебе
#ПереконайсящоТИздорова

Зображення до поточного посту у каналі "Медицина - Олег Дуда - Львів" - @doctor_duda
162
24-10-17 13:12
Сьогодні у Львові відбувся День здоров’я для Перемоги. Під час заходу львів'ян навчали основам домедичної допомоги, а також збирали кошти, аби придбати укомплектовані наплічники для військових медиків.
Впевнений, що це надзвичайно ефективний захід, адже відвідувачі мали нагоду пройти обстеження та консультації. Навчитися прислухатися до свого організму та дбати про ментальне здоров'я. Що також важливо - освоїти базові навики долікарської допомоги.
Окрім того, в Парку імені Святого Папи Римського Івана Павла II під час події урочисто відкрили стежки для теренкуру та скандинавської ходи.
Дбати про своє здоров'я важливо! Дякую колегам за такий чудовий День здоров'я.
#УЛТ
Зображення до поточного посту у каналі "Медицина - Олег Дуда - Львів" - @doctor_duda
Зображення до поточного посту у каналі "Медицина - Олег Дуда - Львів" - @doctor_duda
Зображення до поточного посту у каналі "Медицина - Олег Дуда - Львів" - @doctor_duda
192
24-10-12 13:57
Що таке хвороба Марбург
Марбург — рідкісна, але важка геморагічна лихоманка, схожа на Еболу.  Віруси-збудники обох хвороб належать до родини філовірусів. Хворобу вперше виявили у німецькому місті Марбург у 1967 році. Джерелом інфекції стали привезені для дослідів з Африки зелені мавпи (Cercopithecus aethiops). Спалах зафіксували у Марбурзі, Франкфурті (Німеччина), а також у Белграді (Сербія).
Найсмертельніша хвиля Марбурзької лихоманки була в Анголі у 2005 році. Тоді жертвами стали понад 300 людей.
➡️У Європі за останні 40 років від цієї хвороби померла лише одна людина, і ще одна — в США після повернення з експедицій до печер в Уганді.
В Україні наразі випадки хвороби Марбург не фіксували.
Як передається вірус
Інфікуватися вірусом Марбург можна під час контакту з видом фруктових кажанів Rousettus aegyptiacus. Під час перших спалахів хвороби джерелом були зелені африканські мавпи. Під час експериментів з’ясували, що переносити вірус можуть і свині.
Поміж людей вірус може поширюватись через контакт з кров’ю, виділеннями, органами чи іншими рідинами інфікованих. Передача вірусу Марбург можлива через контакт із забрудненими біологічними рідинами поверхнями чи матеріалами: постіль, білизну тощо. Велика ймовірність інфікуватися є у медичних працівників, які надають допомогу пацієнтам із підозрою на захворювання чи з підтвердженим діагнозом. У таких випадках причиною зараження вважають недотримання належних контрольно-профілактичних заходів. Фактором передачі також можуть бути церемонії поховання.
Людина-носій вірусу залишається  джерелом інфекції до того часу, поки вірус зберігається в крові — це може тривати кілька місяців.
Під час попередніх спалахів коефіцієнт летальності хвороби Марбург становив 24–88%. У середньому — це 50%.
Симптоми
Зазвичай хвороба проявляється раптово з такими симптомами:
- висока температура;
- сильний головний біль;
- діарея, біль та спазми в животі;
- нудота і блювання.
Найпоширенішим є м’язові болі. На 3-й день можуть розвиватися гостра рідка діарея, болі та спазми в області живота, нудота та блювання. Діарея може зберігатись до одного тижня. На цій стадії захворювання у хворих відзначаються характерний змарнілий вигляд і крайня апатія.
Інкубаційний період триває від двох до 21 днів.
Тяжкі геморагічні прояви можуть з’явитися між п’ятим і сьомим днями від початку захворювання. Серед осіб, які померли внаслідок цієї хвороби мали місце різні кровотечі — зазвичай одразу в кількох місцях (з носа, ясен, піхви тощо). У летальних випадках смерть настає через 8–9 днів після появи симптомів.
Профілактика хвороби Марбург
Наразі зареєстрованих вакцин або противірусних препаратів немає. Для підвищення показників виживання пацієнтам призначають підтримувальну терапію і симптоматичне лікування. Водночас у рамках ліквідації спалаху в Руанді представники влади країни заявили, що починають випробування вакцини проти вірусу. 
Інші засоби профілактики:
- за симптомів, схожих на хворобу Марбург, одразу звертайтеся по медичну допомогу;
- уникайте контакту з інфікованими особами, їхньою кров’ю та іншими рідинами;
- уникайте контакту з тваринами, які можуть переносити вірус;
- ізолюйте інфікованих пацієнтів, щоб мінімізувати ризик передачі вірусу іншим;
- уникайте поїздок у регіони, де фіксували спалахи хвороби Марбург.
Інформація ЦГЗ
232
24-10-08 07:45

Під Покровом Пресвятої Богородиці ми виборюємо свою Незалежність протягом століть. В горнилі бою, у потоках сліз, у вирі страшних втрат, у найважчі миті життя ми завжди просимо у неї про захист.
Під твоїм Покровом, Богородице, перебуваємо. Про твою опіку для наших воїнів сьогодні ми просимо у наших молитвах. Знаково, що День захисника України, який є чи не найважливішим під час повномасштабної війни, ми відзначаємо на Покрову.
Низько вклоняємось кожному і кожній, хто тримав і тримає у руках зброю та бореться за майбутнє нашої країни.
Вітаю усіх захисників та захисниць України зі святом. Нехай Покров Богородиці завжди оберігає та захищає.
🇺🇦 Слава Україні! Героям Слава!
Ілюстрація - "Покрова" Олександра Охапкіна.

Зображення до поточного посту у каналі "Медицина - Олег Дуда - Львів" - @doctor_duda
220
24-10-01 05:23

Складно розпочинати зміни там, де роками нічого не змінювали.
Ще більш складно і боляче, коли тебе намагаються всілякими способами очорнити і прив'язати до справи, яка жодним чином тебе не стосується.
Вчора один з телеграм-каналів опублікував брудний і цинічний наклеп на мене. Не дивно, що зробили це незадовго до голосування щодо моєї кандидатури на посаду гендиректора Львівського онкоцентру. Знаю, що зміни – це боляче і дуже некомфортно, але без цього болю вилікувати стару систему неможливо. Мої колеги та пацієнти знають, що я завжди був і залишаюся чесним лікарем, порядним громадянином та людиною.
Так, у нашій лікарні пройшли обшуки, але мова йде про провадження лютого 2023 року, яке стосується суто фінансово-господарської діяльності окремих фармацевтичних підприємств.
Впевнений, що слідство встановить істину і винних покарають. Зі свого боку запевняю, що докладу всіх зусиль та всіляко сприятиму розслідуванню, аби ті, хто порушив законодавство, якомога швидше відповіли за свої вчинки!

Зображення до поточного посту у каналі "Медицина - Олег Дуда - Львів" - @doctor_duda
265
24-08-15 10:53

Щиро вітаю зі світлим святом Преображення Господнього!
Нехай преобразиться наш сповнений війн, страждань та болю світ. Нехай Господь дарує нашим душам мир та спокій. Молимось за збереження життя та здоров'я наших воїнів. Нехай божественне світло осяє нам шлях до перемоги.
Бажаю українцям Божої ласки та опіки, Україні - стійкості та процвітання, воїнам - захисту та допомоги небесних покровителів. Підтримуємо один одного, підтримуємо наше військо і продовжуємо боротьбу!
Ілюстрація Олександр Охапкін.

Зображення до поточного посту у каналі "Медицина - Олег Дуда - Львів" - @doctor_duda
310
24-08-06 05:00
🚨 У липні в Україні зареєстровано три випадки «FLiRT» — нового субваріанту коронавірусу «Omicron».
❝ Три випадки субваріанту коронавірусу «FLiRT» виявили минулого тижня: два у Києві та один в Івано-Франківській області. Захворіли дві жінки та чоловік старше 60 років, ❞ — зазначає заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Штам «FLiRT» походить від варіанту Omicron. Через специфічні мутації в білку-шипі вірус краще зв’язується з клітинами та уникає імунної відповіді. Тобто «FLiRT» швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані. Однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.
ВООЗ поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки «FLiRT», однак зазначає, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни. Наявні дослідження показують, що поточні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом.
Інформація МОЗ.
Зображення до поточного посту у каналі "Медицина - Олег Дуда - Львів" - @doctor_duda
260
24-08-05 11:56