Днями представники відділу ЦНАП Дніпрорудненської міської ради взяли участь у міжрегіональному семінарі-навчанні та study-турі в Івано-Франківській області. Захід об’єднав колег із Запорізької та Івано-Франківської областей, ставши чудовою нагодою для професійного обміну досвідом та ознайомлення з ефективними практиками надання адміністративних послуг.Під час візиту учасники мали можливість детально ознайомитися з організацією роботи сучасного ЦНАПу, впровадженням цифрових сервісів, механізмами підвищення доступності послуг та новими підходами до обслуговування громадян.«Такі навчальні візити є надзвичайно корисними для громад, адже дають можливість переймати успішний досвід колег, знаходити нові рішення для щоденної роботи та вдосконалювати якість послуг. Ми повертаємося з новими знаннями, ідеями та практичними інструментами, які стануть у нагоді для подальшого розвитку сфери адміністративних послуг у Дніпрорудненській громаді», — зазначили представники Дніпрорудненської міської ради.Висловлюємо щиру подяку організаторам заходу — Департаменту економічного розвитку і торгівлі Запорізької обласної державної адміністрації та колегам з Івано-Франківської області — за змістовну програму, відкритий діалог, гостинність і можливість перейняти кращі практики.Разом працюємо над створенням якісних, сучасних і доступних сервісів для наших громадян.
📢 До уваги ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин!Національна служба здоров’я України підготувала «Гід для ветеранів: простими словами про медичні гарантії 2026» — практичний довідник про медичні послуги та програми підтримки, гарантовані державою.📖 У Гіді зібрано інформацію щодо:▪️ первинної, амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги;▪️ лікування травм війни та їх наслідків;▪️ реабілітації, зокрема після ампутацій;▪️ психологічної та психіатричної допомоги;▪️ стоматологічної допомоги та зубопротезування;▪️ забезпечення лікарськими засобами;▪️ довготривалого медичного догляду;▪️ медичної допомоги при серцево-судинних, онкологічних та інших захворюваннях;▪️ алгоритму дій у разі порушення прав пацієнта.💙 Гід допоможе швидко знайти необхідну інформацію про доступні медичні послуги та маршрути отримання допомоги.🔗 Завантажити Гід можна за посиланням:https://backend.nszu.gov.ua/storage/application/26/06/03/gNWKPdK3byAfFQuJVPwOK63LOm8jqiOlTQcQQ7xm.pdfБережіть себе та користуйтеся можливостями, які гарантує держава для підтримки здоров’я ветеранів і ветеранок.
📢 Шановні мешканці Дніпрорудненської громади!Маємо гарну новину!З моменту створення Дніпрорудненської міської військової адміністрації наш Центр надання адміністративних послуг не мав можливості надавати послуги в повному обсязі через відсутність доступу до реєстрів Міністерства юстиції України.Завдяки національному проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» у 2025 році було укладено партнерську угоду між Дніпрорудненською міською військовою адміністрацією та Гостомельською селищною військовою адміністрацією.У межах співпраці громада-партнер надала фінансову допомогу на 2026 рік для відновлення роботи ЦНАПу, зокрема для оренди необхідних приміщень, а також для оренди приміщення Центру дитячої та юнацької творчості.✅ Відсьогодні Центр надання адміністративних послуг відновлює свою роботу та поступово розширюватиме перелік доступних послуг.Разом з тим за місцем розташування адміністрації розпочато роботу фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб п'яти громад Василівського району на базі комунальної установи «Центр соціального обслуговування» Дніпрорудненської міської ради.📍 Нова адреса Дніпрорудненської міської військової адміністрації:м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 19.Тепер ми знаходимося у більш зручній та доступній частині міста, що дозволить мешканцям громади швидше отримувати необхідні адміністративні послуги, консультації та інформаційну підтримку.🎨 Також повідомляємо, що вже восени планується відновлення роботи Центру дитячої та юнацької творчості у безпечних та комфортних умовах в окремому приміщенні.Щиро дякуємо Гостомельській селищній військовій адміністрації за підтримку та допомогу нашій громаді!🤝 Разом сильніші. Разом відновлюємо можливості для наших мешканців.
Сьогодні росіяни знов завдали удару по особливій території навколо Чорнобильської атомної станції. «Шахед» уразив одну з будівель Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Об’єкт надзвичайно критичної інфраструктури. І надзвичайно підлий російський удар. МЗС України, Міністерство енергетики та всі наші служби вже займаються тим, щоб кожен із партнерів знав, що відбулося. Росія свідомо вдарила саме по цьому об’єкту ядерної інфраструктури. Станом на зараз немає перевищення норм радіаційного фону. Але однозначно є перевищення навіть вже давно захмарної російської наглості. Українські рятувальники зупинили пожежу на цьому об’єкті після удару. І потрібні реальні нові кроки світу, щоб росіяни відчули, що така їхня терористична війна – удар по самій Росії.Цієї ночі були російські удари й по інших цивільних об’єктах у 13 наших областях. Загалом протягом тижня Росія випустила проти України 88 ракет, понад 3250 ударних дронів та близько 1800 КАБів. Треба збільшувати тиск на Росію. Дякую всім, хто допомагає!
🏥Були першими, залишаються кращими: у Всесвітній день трансплантології - пошана запорізьким медикам, які вже 34 роки рятують життя українців.❗️Саме тут у Запоріжжі лікарі ще в 90-х провели першу в Україні пересадку печінки, трансплантацію підшлункової залози та нирки, а у 2003 році - першу успішну операцію з пересадки донорського серця.За 34 роки запорізькі медики здійснили понад 700 пересадок нирки, понад 20 трансплантацій печінки, 7 трансплантацій серця.Також тут здійснено понад 20 мультиорганних вилучень від донорів посмертно, що врятувало життя пацієнтів по всій Україні.Центр трансплантації Запорізької обласної клінічної лікарні зараз - єдиний центр трансплантації на південному сході України. З початку 2026 року у ЗОКЛ вже проведено три мультиорганних забори, які дозволили врятувати життя пацієнтів із Запоріжжя та Києва.У цей день і завжди дякуємо кожному лікарю, хірургу, медичній сестрі та всій команді центру трансплантології. Ваша праця - це справжній подвиг, який дарує людям надію. Нехай ваша благородна місія й надалі рятує життя та долі.
❗️ Звернення до мешканців обласного центру щодо безпекової ситуації00:00 Зміна безпекової ситуації00:09 Здобутки ЗСУ на Запорізькому напрямку 00:35 Нова тактика ворога01:02 Оперативні рішення для захисту міста01:26 Нові рішення проти ворожих FPV-дронів, антидронові сітки 02:06 Що показує статистика атак▶️ Останніми днями мешканці Запоріжжя відчули зміну безпекової ситуації в обласному центрі.Ми розуміємо занепокоєння людей і щодня працюємо разом із військовими та силовими структурами над додатковими заходами захисту міста.Ворог намагається посилити терор цивільного населення та застосовує нові тактики використання безпілотників. У відповідь ми посилюємо систему протидії таким загрозам.На сьогодні виконано всі заявки військових щодо додаткових засобів боротьби з ворожими FPV-дронами. Вже ухвалені рішення щодо додаткового захисту окремих об’єктів критичної інфраструктури та посилення роботи відповідних підрозділів.Разом із Урядом, Силами Оборони та громадами області використовуємо всі наявні ресурси та можливості, щоб зробити Запоріжжя максимально захищеним і безпечним для людей. І ця робота триває щодня.
Сьогодні день пам’яті дітей, яких вбила Росія. Офіційною мовою він називається інакше, але мовою правди це звучить саме так. Цей день – про найболючіші епізоди війни, про найбільшу несправедливість і зло, яке чинить Росія, – коли гинуть найнезахищеніші та найбільш невинні. Діти. Зараз це щонайменше 707 українських дітей. І ще тисячі дітей, яких Росія поранила, викрала, тисячі дітей, чия доля досі невідома. Це важливі і жахливі показники, але за ними стоїть дещо більше, ніж тільки цифри російських злочинів. Це дитячі мрії, плани, сподівання, які просто стерли. Це біль кожної матері та кожного батька, які не знають, як далі з цим жити – жити з таким болем.Наші українські діти. Комусь декілька днів, хтось пішов у перший клас, а у когось мав бути випускний. Ось з ким воює хвора держава. Ось кому протистоїть так звана друга армія світу, яка нездатна перемогти на полі бою і самостверджується на дітях.Світла памʼять кожній загиблій дитині. Вічний обов’язок для всіх нас – пам’ятати, захищати наших дітей та зробити все, щоб зло, яке принесла Росія, було покаране.
Сьогодні в Україні був Марк Рютте й посли всіх держав – членів НАТО. Відбулася зустріч Ради Україна – НАТО. Всі представники країн саме в Україні після того, як росіяни намагалися вичавити наших партнерів з України, залякати посольства. Результат – дуже символічна зустріч у Києві, і сигнал зустрічі основний – Україну треба підтримати, підтримувати більше. І саме в таких питаннях, як антибалістика.Є рішення партнерів про нові внески у програму PURL – будуть вони у червні. Це допоможе. Максимально підштовхуємо Європу в роботі над власною антибалістикою – треба, щоб у Європі були свої системи, свої ракети, щоб захиститись. І спроможність зробити антибалістичну систему в Європі є, щоб виробництво було – теж є всі можливості. Треба, щоб політичні рішення максимально швидко працювали. Я вдячний кожній країні, яка з нами в цьому завданні: це і Франція, Норвегія, Німеччина, Данія, Швеція, Італія і інші. Європа реально стане сильніше, коли буде цей результат. Не якщо, а коли. І це буде, але час має велике значення, і треба бути оперативніше. Ми обговорили з Генсеком НАТО саміт НАТО в Анкарі – для України є запрошення, ми будемо представлені. І головне, щоб саміт став результативним для України. Антибалістика – один із таких потенційних результатів.
Сьогодні сотні людей і в Києві, і в Дніпрі, в інших містах працювали після російського масованого удару: гасили пожежі, допомагали пораненим, діставали людей з-під завалів. Рятувальники ДСНС України, поліцейські, працівники комунальних служб, «екстренки» – я вдячний усім, хто допомагає зберегти життя після російських атак. Жорстокий був удар – більше ніж 70 ракет, багато балістики, більше ніж 650 дронів за ніч. Вдень сьогодні росіяни продовжили атаки, ще близько ста дронів було. На жаль, рівень постачання для нашої ППО зараз не дозволяє збивати значну частину ракет. Були влучання. 130 людей постраждали. На жаль, 22 людини загинули, двоє дітей серед них. Мої співчуття всім, хто втратив рідних та близьких. Вкотре Путін зі своїм божевіллям «перемогли» життя звичайних дітей, житлові будинки, поліклініку в Києві. «Шахеди» були проти багатоповерхівок у Дніпрі та чомусь проти ще й автосалону з китайськими машинами в Києві. «Циркон» одразу проти семи будинків. «Шахеди» по будинках в Харкові, Запоріжжі, Полтавщині. Удари по Чернігівщині, Сумщині, Херсонщині. «Шахеди» проти Хмельницької області. Кожен із цих дронів, усі типи російських ракет взагалі не можуть вироблятися без компонентів, які завозять з інших країн. Тобто в кожному з таких ударів є, може, хоч і несвідома, але все ж таки співучасть тих, хто працює на Росію, хто забезпечує Росію грошима, хто допомагає їй обходити санкції та шукати не просто один чи два, а тисячі компонентів, без яких російське воєнне виробництво просто зупиниться. П’ять ракет «Калібр» – це 145 таких компонентів. 33 «іскандери» – це 1122 компоненти. 650 ударних дронів різних типів – це більше ніж 17 тисяч компонентів, без яких неможливо виробити їх. Масштабні схеми, щоб обійти санкції. І це абсолютно реальна співучасть у вбивствах.
Провів Ставку. Важливо, що дуже детально проаналізували стан виконання тих рішень, про які говорили наші військові на передовій. У другій половині минулого року були впроваджені рішення, які зрештою призвели до значного посилення наших фронтових позицій.Перше – це пряме фінансування для бойових бригад для закупівлі необхідного, передусім дронів. Друге – більш справедливий розподіл особового складу для поповнення бойових бригад. Третє – розширення можливостей наших бригад проводити БЗВП. Пряме фінансування додало бригадам реальних бойових спроможностей. Щодо особового складу, вже близько 160 військових частин отримують стабільне гарантоване поповнення, і це дозволяє більш впевнено захищати позиції. Вдвічі збільшилась і кількість військових частин, які отримали право проводити БЗВП. Доручив по кожному із цих пунктів пропрацювати можливі додаткові кроки, як ще можемо підтримати бригади.Окремо обговорили й питання про постачання далекобійного 155-го – це те, щодо чого хлопці часто звертались. Доручив напрацювати більше можливостей для фінансування, виробництва та постачання таких снарядів і загалом підтримки наших артилерійських спроможностей, які й зараз мають суттєве значення для досягнення бойових результатів. Міністерство оборони України працює і щодо постачання пікапів у війська – рішення вже реалізовуються.Була сьогодні також доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського по ситуації на ключових напрямках. Українські позиції сильні, і це дуже потрібний нашій державі результат. Те, що обов’язково підтримає всі дипломатичні кроки. Багато уваги приділили сьогодні й ППО. Це, абсолютно зрозуміло, ключовий пріоритет для захисту наших міст і громад. Очікую значно більше активності від наших дипломатів для посилення ППО та постачання необхідних ракет. Доручив також Міністерству оборони активізувати всі наявні формати з партнерами для постачання антибалістики. Маємо знайти те, що потрібно Україні. Слава Україні!