Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Омбудсман Лубінець Дмитро
Додано 14 лип 2024

Омбудсман Лубінець Дмитро

@dmytro_lubinetzs
Кількість підписників: 38 350
Фото: 9,880
Відео: 807
Посилання: 4,820
Опис:
The Ukrainian Parliament Commissioner for Human Rights | Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Facebook https://www.facebook.com/dmytro.lubinets Instagram https://www.instagram.com/dmytro_lubinets/ Twitter https://twitter.com/lubinetzs

👥 Кількість підписників

38 350
Середній/День:: +12
Середній/Тиждень:: -14
Середній/Місяць:: +231

👁️ Середній перегляд на повідомлення

79 292
Середній/День:: 99,100
Середній/Тиждень:: 261,493
ERR: 206.76%

📊 Кількість повідомлень на день

4.1
Останній день: 5
Середнє за тиждень: 3.1
Середнє за день: 4.1

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

🗣Світовий спорт не може прикривати воєнні злочини.Я офіційно звернувся до Президента Міжнародного олімпійського комітету Пані Кірсті Ковентрі та до Президента Міжнародного паралімпійського комітету Ендрю Парсонс через рішення, що суперечать цінностям Олімпійського та Паралімпійського руху. ❗️Дозволяти символіку Росії та Білорусі, поки військові країни-агресора катують і вбивають, — це не нейтралітет, а моральна співучасть у замовчуванні злочинів.І саме на цьому тлі особливо цинічними виглядають останні рішення комітету. Дискваліфікація Владислава Гераскевича за вшанування пам’яті загиблих українських спортсменів — це покарання за людяність. 👉 Тобто з однієї сторони ми “караємо” людину за повагу, а з іншої сторони — дозволяємо державі-агресору виставляти свої прапори та гімни на міжнародній арені…Я нагадаю міжнародній спільноті: Росія щодня обстрілює українські міста. Понад 800 спортивних об’єктів знищено. Понад 650 українських спортсменів і тренерів загинули. Десятки українських спортсменів перебувають у російському полоні. Вони зазнають катувань. Вони утримуються в нелюдських умовах. Тому замість обговорення прапорів і гімнів Міжнародний паралімпійський комітет мав би зробити одне чітке й публічне звернення: негайно звільнити українських спортсменів із полону. Мав би зробити заклики до припинення вбивств і калічення людей. Усе інше — це спроба створити ілюзію “поза політикою”, поки триває війна.‼️ Я вимагаю повернення до принципу нейтрального статусу для представників держави-агресора. І я вимагаю, щоб питання звільнення українських спортсменів із полону стало предметом публічного міжнародного тиску. Зокрема, таких інституцій як Міжнародного олімпійського комітету та Міжнародного паралімпійського комітету. Закликаю вимагати звільнити абсолютно всіх українських спортсменів!🔴Звільнити Олега — президента Федерації ушу/гунфу та цігун однієї з областей України, багаторазового Чемпіона України, володаря Кубків Європи та світу з ушу. Його росіяни незаконно затримали 11 років тому — у 2015 році!🔴Звільнити Дмитра — 60-річного суддю міжнародної категорії, тренера з боксу. В ув’язненні українець переніс інфаркт і перебуває у вкрай небезпечному для здоров'я стані. Його викрали у 2022 році. 🔴Звільнити Олександра — 51-річного дитячого тренера. Зі слів звільнених із полону Олександр має травму ноги. Його викрали у 2022 році. 🔴Звільнити Андрія — 48-річного тренера-викладача, керівника Асоціації кунг-фу одного з українських міст. Андрій був захоплений в 2022 році в окупованому Мелітополі. Він засуджений до 12 років позбавлення особистої свободи.Звертаюся до міжнародної спільноти, спортивних федерацій, атлетів й українців у всьому світі — говорити про це голосно. Говорити про всіх викрадених. Виходити на мирні акції. Писати звернення. Піднімати це питання на кожній міжнародній платформі.Світовий спорт має бути на боці життя! Українці повинні повернутися додому!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Право на лікування і реабілітацію у місцях несвободи — під загрозою.ℹ️ Люди в установах виконання покарань мають таке ж право на медичну допомогу, як і всі інші. За те, щоб це було так, відповідає Центр охорони здоров’я ДКВС України.Але на практиці допомога часто обмежується лише базовим лікуванням. Повноцінна реабілітація — фізична терапія, психологічна підтримка, ерготерапія, паліативна допомога — недоступна або взагалі відсутня.❗️Особливо критична ситуація з маломобільними пацієнтами — після інсультів чи тяжких травм. Формально їм призначають індивідуальні програми реабілітації, але через нестачу фахівців і умов ці програми здебільшого не виконуються. Часто догляд здійснюють інші засуджені.Це обмежує право людини на охорону здоров’я і може розцінюватися як порушення статті 3 Європейської конвенції з прав людини (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження). 🗣 За результатами відвідувань НПМ направлено акти реагування з вимогою забезпечити належну медичну та реабілітаційну допомогу. Очікуємо конкретних кроків від керівництва ЦОЗ ДКВС України!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Росія створює гуманітарну катастрофу: окупанти підірвали дамбу на Донеччині ❗️Росія вкотре свідомо створює загрозу гуманітарної катастрофи. Цього разу — росіяни опублікували кадри знищення дамби поблизу Костянтинівки на Донеччині.До чого це може призвести ? До підтоплення населених пунктів, руйнування критичної інфраструктури та систем життєзабезпечення, знищення доріг і мостів. До втрати людьми домівок і засобів до існування. До отруєння ґрунтів і води, загибелі цілих екосистем. Росіяни граються життями людей, ніби їм можна все. Ніби ніколи не буде покарання.Невже цього мало світовій спільноті, щоб подивитися правді в очі? Невже агресору можна все? Ми добре памʼятаємо, до яких наслідків призвів підрив Каховської ГЕС. ‼️Нагадаю, що відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, дамби користуються особливим захистом. Їх знищення категорично заборонене. Такі дії Росії — це воєнний злочин і грубе порушення Женевських конвенцій.Я вже направив відповідні листи до ООН з вимогою зафіксувати цей факт і надати чітку міжнародну правову оцінку діям держави-агресора. 🗣Світ не має права мовчати. Безкарність за подібні злочини означає нові трагедії.Росія повинна відповідати за кожен свій злочин!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Чотири роки повномасштабного вторгнення. Дванадцять років підлої російської агресії проти УкраїниМи ніколи не забудемо ранок 24 лютого 2022 року. Цей день розділив історію на "до" і "після". Світ давав нам лічені дні, а ми відповіли уроком мужності, який пам’ятатимуть століттями.☝️Кожен день цієї війни приносить нові виклики. Втрати. Випробування, що перехоплюють подих. Але навіть у цій темряві не згасає найсильніше — наші люди. Саме вони тримають країну.Щодня українські Захисники і Захисниці доводять: вільне майбутнє виборюється сьогодні. Дякуємо кожному та кожній, хто зі зброєю в руках боронить державу. Дякуємо тим, хто працює в тилу, навчає дітей, рятує життя, підтримує армію і не дозволяє втомі перемогти віру. Схиляємо голови в пам’ять про тих, хто віддав життя за Україну, та про цивільних, загиблих на цій війні. ❗️Не маємо права забути тих, хто досі чекає на свободу і повернення додому — військовополонених, цивільних, незаконно утримуваних агресором, українських дітей, депортованих та незаконно переміщених. Ми маємо повернути своїх — вони чекають на нас.У ці роковини ми хочемо поділитися аналітичним документом 👉 «Чотири роки повномасштабного геноциду українців», який показує правду про злочини агресора та масштаби порушень. Ознайомтеся з ним. 🗣Окремо звертаюся до наших міжнародних партнерів: принаймні раз на рік — публічно і сміливо говоріть про злочини Росії в Україні. Світ має бачити правду і чути голос України! Розповідайте про це. Поширюйте відео.Ми зупинили ворога там, де нам пророкували поразку. Ми зберегли державу там, де не давали шансів. І продовжуємо боротьбу — за свободу, за гідність, за майбутнє. Слава Україні!Слава нашим Героям і Героїням!🇺🇦🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Ворог вербує українців, маскуючись під правоохоронні органи.❗️Ворог постійно шукає нові способи впливу, вербування та шантажу українців. Зараз зʼявилася інформація, що Служба Безпеки України фіксує небезпечну тенденцію: спецслужби РФ активізували спроби вербування наших громадян, маскуючись під представників українських правоохоронних органів. Йдеться про так звані операції «під чужим прапором», коли ворог представляється співробітниками СБУ, ГУР, НАБУ, Національної поліції та інших структур і під різними приводами намагається втягнути людей у протиправну діяльність.За наявною інформацією, громадянам надсилають фейкові «повістки» або повідомлення про нібито відкриті кримінальні провадження, після чого здійснюють дзвінки чи листування від імені «правоохоронців». Людей залякують, чинять психологічний тиск, шантажують та пропонують «допомогу» в обмін на виконання незаконних завдань. Паралельно незаконно збираються персональні дані, зокрема через соціальні мережі та сайти знайомств, де створюються фейкові акаунти для встановлення контакту. І це порушує права людини! 👉 Окрім цього, надалі громадян схиляють до вчинення кримінальних правопорушень: передачі інформації, стеження, перенесення невідомих предметів, підпалів, диверсій чи інших протиправних дій. Тому важливо наголосити: жоден державний орган України не має права вимагати від громадян виконання незаконних дій або ставити «умови» щодо уникнення відповідальності в обмін на співпрацю!ℹ️ Незаконне збирання і використання персональних даних, шантаж та провокації до злочинів є грубим порушенням прав людини і можуть мати ознаки кримінальних правопорушень. Кожен громадянин має право на повагу до честі й гідності, захист від безпідставних звинувачень, безпеку та недоторканність приватного життя.У разі отримання підозрілих повідомлень чи дзвінків закликаю не вступати в подальшу комунікацію, не передавати особисті дані або документи! А якщо порушуються ваші права — звертайтеся до нашого Офісу!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Вперше Посол Канади в Україні пані Наталка Цмоць поспілкувалася з повернутими з полону українськими військовими. ☝️І я, маючи досвід роботи з тими, хто пережив полон, добре розумію, наскільки важливо, щоб міжнародна спільнота чула їхні голоси напряму.Вдячний Надзвичайному і Повноважному Послу Канади в Україні пані Наталці Цмоць за готовність особисто почути наших Захисників — не зі звітів і довідок, а безпосередньо від них. ℹ️ На зустрічі українці розповіли про пережите: системний тиск, фізичні та психологічні знущання, спроби зламати людину. Про наслідки тортур — глибокі травми та складну реабілітацію. І водночас — про повернення до життя: лікування, соціалізацію, працевлаштування, потребу в комплексній підтримці після полону.Підкреслю ще раз: для мене принципово, щоб міжнародні партнери чули ці історії безпосередньо. Бо за кожною цифрою звільнених стоїть жива людина, її біль, її боротьба і її право на гідне життя. Важливо чути воїнів — не лише як свідків воєнних злочинів, а як людей із конкретними потребами, досвідом і баченням того, якою має бути система підтримки після повернення. Канада — держава з потужним політичним впливом у світі, і її послідовна підтримка України має значення як на глобальному рівні, так і для конкретних людей, які відновлюють своє життя після полону.🗣Маємо не лише повертати наших людей, а й разом із партнерами забезпечувати їм гідне відновлення та майбутнє.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Мобілізація одиноких батьків: захист права дитини на сім’ю починається з відповідальності дорослихУ мережі поширилася інформація, яка викликала справедливе обурення: у Кривому Розі 14-річного хлопця влаштували до дитячого закладу після того, як його батько пішов до ТЦК оновити дані й перестав виходити на зв’язок. Через мобілізацію батька дитина залишилася сама і опинилася в інтернатній установі. Я не міг залишити це без реакції, адже йдеться про базове право дитини на сім’ю.☝️Мій Представник у Дніпропетровській області Олексій Урлаткін оперативно відреагував: ще до виїзду на місце були скеровані необхідні запити до служби у справах дітей виконкому Криворізької міської ради щодо підстав і умов влаштування дитини до закладу, а також до Центрально-Міського РТЦК та СП у місті Кривий Ріг для з’ясування обставин мобілізації батька.Нам вдалося встановити: 14-річного хлопця тимчасово влаштовано до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей у Кривому Розі. Його батько, який фактично самостійно виховує сина з 2022 року (мати перебуває за кордоном), був мобілізований після візиту до ТЦК. Однак юридично факт одноосібного виховання оформлений не був. Служба у справах дітей ще у 2023 році неодноразово рекомендувала подати та оформити необхідні документи, однак цього батько не зробив. Саме це і призвело до нинішньої ситуації.Цей випадок не є поодиноким. Останнім часом ми вже фіксуємо подібні ситуації мобілізації батьків або опікунів, коли через неналежно оформлені документи діти фактично опиняються без належного правового захисту. ❗️Ситуація показала просту, але дуже важливу річ: якщо дитину фактично виховує один із батьків, це обов’язково має бути оформлено юридично. Інакше держава не бачить реальної картини і не може повноцінно захистити ні дитину, ні дорослого. У воєнний час це може мати серйозні наслідки.Тому звертаюся до всіх, хто самостійно виховує дітей. Приведіть документи в порядок! Оформлений статус одинокого батька чи матері, визначене місце проживання дитини, рішення суду щодо аліментів або батьківських прав — це не формальність, а реальний механізм захисту дитини. 🗣Кожен подібний випадок має завершуватися одним результатом: дитина повинна бути захищена і в жодному разі не позбавлена права на виховання в сім’ї. Але насамперед про це мають подбати дорослі, щоб держава надалі діяла ефективно та в інтересах дитини!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Сила солідарності: міжнародна підтримка українських полоненихℹ️ Відбулася зустріч із асоціаціями родин українських полонених за участі міжнародних партнерів, зокрема Омбудсмана Італії та регіону Лаціо, Маріно Фарделлі.Щиро дякую пану Фарделлі за підтримку та родинам полонених — за неймовірну мужність приїхати до Італії та відверто говорити про свій біль. ☝️Офіс Омбудсмана активно працює на міжнародному рівні, привертаючи увагу до долі українських військовополонених і залучаючи європейські країни до їхнього повернення. Я започаткував регулярні зустрічі між родинами полонених та омбудсманами різних країн. Ця зустріч уже стала другою у такому форматі — перша відбулася за участі головного омбудсмана Туреччини, і ми плануємо продовжувати цю роботу надалі. Системна та цілеспрямована робота на міжнародній арені — потужний інструмент для, щоб світ не забував про Україну. Росія понад 12 років системно порушує міжнародне гуманітарне право: не допускає міжнародні організації до полонених, більшість звільнених зазнали жорстокого поводження, сотні українських військових загинули в полоні, а тисячі громадян залишаються в неволі. 🗣Світ має діяти! Необхідні конкретні кроки для зупинки цих злочинів і забезпечення невідворотності покарання. Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота підтримувала всі зусилля України: посилювала тиск на агресора, домагалася притягнення до відповідальності за порушення міжнародного гуманітарного права та підтримувала спеціальний трибунал.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Офіс Омбудсмана виявив жахливі умови для ВПО в Чернівецькій області: 9 тисяч гривень за холод і небезпеку❗️Саме таку суму щомісяця змушена віддавати багатодітна мати з п’ятьма дітьми за проживання у гуртожитку Кіцманського фахового коледжу ЗВО «Подільський державний університет». Моя Представниця у Чернівецькій області Ірина Ісопенко під час моніторингу встановила, що тут з кожної ВПО стягують по 1500 гривень, і для цієї родини з шести осіб щомісячна плата складає 9 тисяч гривень. Загалом у таких умовах перебувають 46 осіб, серед яких люди похилого віку та мешканці з інвалідністю.Хоч гроші сплачені, умови жахливі: кімнати холодні (5–8 °C), опалення немає роками, побутова техніка зламана. Приміщення, відремонтовані міжнародними партнерами для ВПО, віддали іншим, а адміністрація ігнорує письмові звернення. Через стару проводку вже траплялися загоряння, а вогнегасників на поверхах немає. 🗣Люди, які втратили дім, мають отримувати підтримку, а не нові випробування. Ми зафіксували порушення, і поліція вже відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем. Я вношу офіційне подання до органів влади — ці недопустимі дії мають бути усунені, а права людей мають бути поновлені. Якщо житло для ВПО існує і відремонтоване, держава зобов’язана передати його саме тим, хто його втратив. Цю ситуацію контролюватиму особисто і очікую негайних рішень. 🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Головне:🔸П’ятеро українських дітей повернулися з ТОТ та РФ;🔸В ефірі національного телемарафону розповів про повернення п’яти українських дітей;🔸В Центрі захисту прав дитини зустрівся з дітьми, яких нещодавно повернули з ТОТ та РФ;🔸Провів зустріч із депутатами Німецько-української групи дружби при Бундестазі на чолі з Робіном Ваґенером;🔸ТЦК та СП не мають права силоміць затримувати, утримувати громадян чи вилучати у них особисті речі;🔸Відбулося перше засідання Тимчасової слідчої комісії щодо порушення прав громадян під час здійснення мобілізаційних заходів, на якому я виступив доповідачем;🔸Кожен має право на звернення, щоб захистити свої права та інтереси;🔸Зустрівся з Катаріною Арендс — керівницею відділу з питань міжнародного порядку ООН та контролю над озброєнням МЗС Німеччини.Оперативна інформація:🔸Дискваліфікація українського спортсмена з Олімпіади-2026: коли позицію карають, а агресію толерують;🔸Пенсії мають бути без принижень і «квестів»: третій тиждень я вимагаю негайних рішенень від Мінсоцполітики;🔸Системний саботаж чи недбалість? Офіс Омбудсмана виявив в Закарпатті чергове приховане житло для ВПО;🔸У мережі з’явилося відео, на якому зафіксовано затримання чоловіка працівниками поліції, під час якого він помер.Військовим та їх родинам:🔸Як діяти, якщо ваш близький зник безвісти, потрапив у полон або його незаконно утримують окупанти;🔸Підтримуємо родини полонених і зниклих безвісти оборонців: зустрічі регіональних робочих груп Коордштабу;🔸Зустріч з родинами зниклих безвісти та полонених оборонців України у Чернігівській, Чернівецькій, Рівненській та Полтавській областях.#Щотижневийдайджест🇺🇦 Facebook | Instagram | Х