Повідомлення telegram каналу - @dmitriy_chekalkyn

Логотип телеграм спільноти - Дмитро Чекалкин 2021-10-16

Дмитро Чекалкин

Кількість підписників:
72395
Фото:
12800 
Відео:
2530 
Посилання:
7050 
Категорія:
Політика
Опис:
Офіційний телеграм-канал.

Канал Дмитро Чекалкин - @dmitriy_chekalkyn - №2735

#НевідривнийКалендар
29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Саме в цей день 2014 року, під час боїв за Іловайськ, Україна понесла найбільші втрати за сучасну російсько-українську війну.
Те, що називали “зеленим коридором”, всупереч домовленостям із російським Генштабом, перетворилося на дорогу смерті, на якій розстріляли українських військових і добровольців.
У серпні 2014 року під час визвольної операції українські сили мали взяти під контроль місто Іловайськ – стратегічний об’єкт, який би дозволив відрізати бойовикам шлях до вже окупованого Донецька. Нашим військовим вдалось увійти у місто. Вже 18-19 серпня вони контролювали його більшу частину.
Але напередодні Дня незалежності російські війська вторглись на територію України, взявши Іловайськ у кільце. Зараз кажуть, що у наших військових був шанс вийти до того, як його замкнули. Втім, вже 27 серпня бойовики були всюди. Командування почало домовлятись про вихід військ через зелений коридор. Тоді, протягом 26-28 серпня, відбулося 12 телефонних розмов між Віктором Муженком та заступником начальника Генштабу РФ Миколою Богданівським, в результаті яких російська сторона надала гарантії мирного виходу наших військових. Але поки йшли переговори, бойовики займали позиції. Врешті 29 серпня українцям повідомили, що вони можуть вийти з оточення через так званий зелений коридор, але без зброї. Після того, як колона почала рух, бойовики відкрили вогонь.
“Жужа” – так називає свій автомобіль Всеволод Стеблюк, – медик, який один із небагатьох виїхав із оточення. Він виходив у північній колоні. Близько 5-ої ранку 29 серпня зібрані в Іловайську сили отримали наказ виходити. Точкою збору визначили місце на шість кілометрів південніше Многопілля. Північна колона – “Булава” – повинна була виходити до Новокатеринівки і далі на Комсомольське. Майже 20 кілометрів шляху були спробою вижити.
Далі – пряма мова Всеволода: “Їде БМП, ховаєшся за нею, а в БМП потрапляє ПТУРС (рос.- противотанковый управляемый реактивный снаряд). Вибух великий. Спочатку летять хлопці, які були на цій машині. Вони падають, хтось біля тебе падає. Хтось у повітрі. Потім вибух боєкомплекта”.
Спочатку у північній колоні було трохи більше тисячі вояків і добровольців із технікою. Залишки колони розбили в селі Горбатенко і в полях кількома кілометрами південніше.
Згадує Андрій Бахтов, заступник командира батальйону Миротворець у 2014 році:
“Автобуси тоді вже палали, з пробитими шинами, але їхали на ободах з максимально можливою швидкістю. Там вже потрапили у нашого водія, він загинув”.
Паралельно із колоною “Булава”, друга колона – “Вітер” також висунулась у Новокатеринівку. У ній перебувало приблизно 650 бійців. Частина з них майже дісталися до пункту призначення, але потрапили у чергову засідку. Окрім того, у колоні були ще четверо журналістів – вони вирвалися вперед майже одразу після початку обстрілів.
Журналістам вдалося вирватися із оточення. Останній блок-пост бойовиків вони проскочили на автомобілі.
Всеволод Стеблюк, медик у батальйоні Миротворець, у день розстрілу ходив до російських військових і забирав поранених українських бійців. За підрахунками медиків, вже після евакуації їх було майже 90.
У боях під Іловайськом загинули 420 людей, біля 300 потрапили у російський полон, а 40 досі вважають зниклими безвісти...
Правдивий погляд на історію нашої держави відображений у книзі Ганни Черкаської “Українська Історія в Обличчях”.
Замовлення книг: 063-430-57-85 (дзвоніть або пишіть на Viber, Telegram)
Всі видання нашого Книжкового Клубу: https://is.gd/L3bUpL
5400
22-08-29 16:41