Джерело
Дизрайтер | 52ТОП-3 способи активізувати спільноту, які вам не варто використовува...
343 Охват/переглядів
2024-11-12 10:10
Повідомлення №305
52ТОП-3 способи активізувати спільноту, які вам не варто використовувативаша спільнота буде активною цілий день! Для цього достатньо...Є багато способів підвищити активність спільноти. Можна написати статтю про учасни_ць спільноти. Можна провести серію подій для «своїх». Інколи достатньо просто змінити структуру спільноти (пам’ятаєте ажіотаж навколо «гілок» в Телеграмі? Отож бо і воно). Та є і такі способи, які вам навряд чи сподобаються — якщо ви звісно хочете побудувати здорову спільноту, а не просто показати красивий кейс в портфоліо «+150% нових повідомлень за 1 місяць». Якщо ви хоча б рік працюєте ком'юніті-менеджеркою, то вам ці способи або пропонували використати в роботі, або ви самі до них прийшли і тестували. Тож я розкажу про свої три неочевидних «сірих» способи активізувати спільноту, про які я знаю і навіть частково використовував в роботі (вже не використовую). Розмістив їх від найбільш прийнятного до такого, який найгірший з точки зору етичності (особисто для мене).🔴 Писати особисті повідомлення людям, які могли б відповісти на запит в спільноті, та просити їх відповісти. В цьому немає проблем з точки зору етичності. Та постійно відписування особистих повідомлень — ресурсоємне заняття, яке нереально автоматизувати і яке дуже втомлює. Вперші місяці життя спільноти ви можете використати цей спосіб, якщо класичне «тегну експерт_ку в коментарях» не працює. Та мою думку, створення відкритої бази знань та побудова ядра спільноти дасть набагато кращий результат.🔴 Заплатити експерт_кам, які будуть відповідати на запити в спільноті. З першого погляду, це хороший варіант для фахових спільнот. Людині все одно, хто вирішить його проблему: ентузіаст_ка зі спільноти чи найняті експерт_ки. Та стратегічно це погане рішення, бо таке «експертне» вирішення запитів не будує відносини між людьми. А без відносин не буде і спільноти. 🔴 Завести декілька профілей і запускати дискусії, перемикаючись між профілями. В роботі з одним проєктом мені прямо сказали: «Створи 6 профілей і хай кожний пише по одній статті на 2-3 дні». Якщо найняти ще пару людей, то можна створити видимість живої дискусії безплатно без реєстрації та смс. Щоправда це поламає вам статистику спільноти (бо ви не зможете врахувати дані активності при формуванні звіту) та змусить відчувати, що ви робите monkey job. А які способи та інструменти для розвитку спільноти ви використовували та не хотіли би повертатися до них знову?