Джерело
Діаспора – українці в Європі 🇺🇦🇪🇺 | Що буде з тими, хто не захоче чи не зможе повернутися в Україну?Ніхто ...
10 400 Охват/переглядів
2025-09-03 16:53
Повідомлення №5849
Що буде з тими, хто не захоче чи не зможе повернутися в Україну?Ніхто українців силою не виганятиме. Євросоюз вже зараз готується до завершення дії тимчасового захисту у 2027 році і передбачає лише добровільне повернення. Масові депортації неможливі — це надто складно юридично, дорого й викличе опір у суспільстві.ЄС ухвалює новий міграційний закон, який робить депортацію інструментом тільки проти злочинців чи нелегалів. Якщо ви не порушуватиме закон, та у вас буде оформлений тимчасовий захист – вас не зможуть депортувати, навіть після спливу Директиви. Масові справи про депортацію, можуть спричинити навантаження на суди, яке не зможе витримати судова система ЄС. Жодна країна на це не погодиться.Для українців вже зараз пропонують переходити на інші види дозволів: робочі візи, Blue Card, навчання, возз’єднання з родиною. Сьогодні від Єврокомісії це звучить дуже «голосно», а фактично значить лише «ось бачите, ми вже сьогодні пропонуємо щось реальне», але з реальністю це немає нічого спільного, бо зробити це зможе максимум 5% українських біженців.Тому, українцям які не зможуть оформити перелічені статуси, запропонують тимчасові дозволи на проживання (на три роки) з можливістю працювати та інтегруватися. Всі пройдуть біометрію та отримають пластикові картки (там, де це досі не зроблено). Це рішення буде прийняте «пакетно», без поділу людей на тих хто з безпечних регіонів, а хто з небезпечних (можемо обсудити цю тему у наступних постах).Також відмінять пільги на страхування, почнуть стимулювати працюючих мігрантів залишати муніципальне житло (всім це був давно очевидний сценарій, тому біженці сприймуть це нормально). Звісно будуть окремі конфлікті випадки, коли люди почнуть цим зловживати. Причому з обох боків. Але бомжі на вулицях нікому не потрібні, тому масово виселяти людей силою теж не будуть. Поїздки в Україну забороняти не будуть, щоб люди могли відвідувати свої міста, та самі захотіли повернутися додому.Міграція була і до того як мільйони українців приїхали в ЄС, і дослідниками були вже визначені стадії, які проходе більшість мігрантів:У перший рік, адаптація тільки починається, людина вчиться долати перші складності. Після трьох років, інтеграція вже є більш відчутною, починається розуміння мови, зʼявляються соціальні звʼязки. Після пʼяти років настає глибока інтеграція, мігрант тільки починає відчувати себе «своїм». Висновок: ті хто хвилюється за своє майбутнє в ЄС — не хвилюйтеся.Читайте попередній пост: https://t.me/dobrisysidu/1876☑️ ДОБРІ СУСІДИ