Джерело
💗your Di | ментальне здоров’я | Як жити без емоційних тягарів, якщо ти емпатична дівчина?Я задавалась ...
1 160 Охват/переглядів
2025-12-09 15:06
Повідомлення №620
Як жити без емоційних тягарів, якщо ти емпатична дівчина?Я задавалась цим питанням постійно, коли жила у вайбі старих установок, таких як: ⁃ «Я маю бути для всіх хорошою, й тоді всі також будуть до мене ставитися добре» (спойлер: це одна з найбільших ілюзій, яка постійно розбивала мене і я намагалася старатися х100 для інших, а вони продовжували і продовжували цим користуватися); ⁃ «Я боюся зробити вибір на користь себе, інакше я розчарую інших» (спойлер: доки ти не поставиш себе на 1 місце і не забʼєш на думку інших /в хорошому здоровому сенсі/, доти ти будеш ЗРУЧНОЮ, а не тією, кого щиро і безумовно ЛЮБЛЯТЬ); ⁃ «Я маю триматися за людей до останнього і тягнути спілкування (спойлер: навичка, якої ти обовʼязково маєш навчитися – легко відпускати людей через усвідомлення (!) і прийняття (!), а не картаючи себе і не розуміючи причин, для чого ти це маєш зробити); ⁃ «Я маю підлаштовуватися під вподобання інших, а справжню себе показувати я боюся, щоб ці люди не пішли» (спойлер: вони всі пішли все одно 😃, тому що найголовніше, що тут варто усвідомити – з твоїми людьми ти зможеш бути собою на 100%, тебе буде достатньо, не потрібно буде грати ролі).🤷🏼♀️Цих всіх установок довелося позбутися, тому що саме вони були ДЖЕРЕЛОМ всіх тягарів. Чи є у тебе таки установки або схожі? Вони і є причиною.Але як позбавитися від цих причин? Як почати жити в легкості? Натхненні? Любові? Особливо, якщо ти емпат? ❤️🩹 1. Приймаємо від сьогодні здорову і адекватну позицію – я не маю весь час відповідати очікуванням інших, їх бажанням, їх маніпуляціям і тиску. Те, що подумають вони – це не про тебе, а про них. Не треба боятися здатися неправильною або поганою, не такою, не зручною, дивною, незвичною. Як я почула колись - «Не бійся бути крінжом». Це абсолютно окей) Це життя 🤷🏼♀️ І прикол в тому, щоб проявляти себе різну, навіть якщо комусь там не сподобається. І що? 2. Від сьогодні починаємо заявляти про свої бажання і про свої «ні». Спочатку це страшно…а раптом хтось не зрозуміє, засудить, подумає «не те?». Але прикол в тому, що ти маєш розпочати йти в свій страх, який потім ти майже не будеш відчувати, а навпаки, у тебе зʼявиться бажання ще більше в нього йти 😳 І все чому? Тому що ти нарешті почнеш бачити в собі і розкривати той потенціал, який завжди ховала від себе і від світу. 3. Фільтруємо оточення і сфери діяльності. Те, чим ти займаєшся кожного дня і ті, хто тебе регулярно оточує – це твоє відображення любові до себе. Тебе це влаштовує на сьогодні? Або тебе постійно щось тригерить і ти терпиш? А потім застряглі в тілі емоції виливаєш в злість/агресію/апатію без розуміння, чому так? У всього завжди є причина. Прибираємо причину - налагоджується і твій стан. І не треба роки копання в собі і змушування. 4. Шукаємо справу, яка про тебе і не боїмося невдач. Тому що саме так можна отримати досвід і новий погляд на напрямок руху. Не бійся просто переступити невдалий день чи ситуацію й піти далі. Не кидай свою мрію, просто зроби крок в іншу стратегію, щоб досягти цієї мрії 🫶🏻 Спробуй зробити те, що непритаманне тобі. Наприклад, боїшся знайомств з новими людьми - хоча б спробуй познайомитися з однією людиною раз в декілька місяців. Не треба робити щось супер грандіозне і тривожне. Просто маленький крок 💌Ці 4 дії точно зрушать тебе до зовсім нового вайбу і атмосфери життя 🙌🏻 Головне питання лише в тому, чи готова ти до змін? Тому що це щоденна робота.став ❤️, якщо взяла щось корисне для себе з цих роздумів