Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Діалог.ТУТ
Додано 14 лип 2024

Діалог.ТУТ

@dialogtut
Кількість підписників: 3 599
Фото: 827
Відео: 198
Посилання: 992
Опис:
Незалежний журналістський медіапроєкт @dialogtut
Джерело

Діалог.ТУТ | Саме за небажання проявляти свій патріотизм у храмі, нам часто і дорік...

Логотип телеграм спільноти - Діалог.ТУТ Діалог.ТУТ @dialogtut
1 900 Охват/переглядів 2025-01-24 15:07 Повідомлення №1785
«— Саме за небажання проявляти свій патріотизм у храмі, нам часто і дорікають. Наприклад, доводилося чути: чому ви не повісите на храмі український прапор.— Цікаво, як з’явилися американські та канадські прапори в православних храмах у діаспорі.У Канаді часто з одного боку на солеї в церквах встановлено канадський прапор, з іншого — український. Раніше в православних храмах у США (тепер це майже не зустрічається) міг бути просто всередині американський прапор. Так повелося від перших поколінь емігрантів, які наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття переїхали до Америки. І особливо після революції 1917 року.Це був дуже складний момент. В Америці всіх, хто так чи інакше пов’язаний із Росією, підозрювали у зв’язках із комуністами, і тоді вихідці з російської імперії вирішили вивішувати в храмах американські прапори, щоб наголосити, що вони справжні американці й ніякі не комуністи.У Зарубіжній Церкві цього немає. Особисто мене завжди бентежило, коли в інших юрисдикціях із цим стикалася. Повторюся, не всі хочуть, щоб богослужіння було дзеркальним відображенням злободенної тематики. У будь-якій церковній службі — чи то панахида, чи то молебень, чи тим більше Божественна літургія — відчувається певна динамічна напруга між нами тут зараз і вічністю. І якщо перекіс у сучасність занадто великий, є ризик втратити зв’язок із тим, що було раніше, і що важливіше — з вічністю. Але, звісно, взагалі не звертати увагу на якесь народне лихо — це інша крайність».***А ви «за» чи «проти» прапорів на чи у храмах?Ставте 💯, якщо «за».Ставте 🤔, якщо вважаєте це трохи зайвим.У коментарях, якщо маєте бажання, поділіться своїми думками.А цитата з нашого сьогоднішнього тексту. Це дуже великий та глибокий лонгрід. Читайте-діліться: https://t.me/dialogtut/1783