Джерело
Альманах фантастики "Das ist fantastisch!" | Прочитала третій том «Щоденників Вбивцебота». Сподобався більше за д...
2 009 Охват/переглядів
2025-08-26 12:55
Повідомлення №4315
Прочитала третій том «Щоденників Вбивцебота». Сподобався більше за другий, десь на рівні першоїкниги. Для себе вирішила, що читати всю серію залпом не варто, бо плюси і мінуси книг – ті самі, але в око починає впадає однотипність сюжетів. Головний герої –харизматичний бот, який і далі успішно «прокачує» людські якості. Цього разу він знову опиняється на закинутій локації з невеликою групою людей, яких постійно рятує. Написано в дусі цікавого пригодницького бойовичка, де багатократно згадується, як бот зламує камери відеоспостереження, підкорює різну техніку і взагалі – крутий хлопець, в якого «в рукаві» може бути навіть код зламу суперскафандрів (що потрапив до нього чисто випадково, і він його чисто випадково не видалив). Коротше, наш Вбивцебот стає імбою, але дуже милою.💫 Після третього тому в мене визріло питання за лором, на яке, боюся, так і не отримати відповіді. Головний герой – бот, що зламав модуль контролю, і тепер сам собі хазяїн. Спочатку я сприймала його як унікума серед бездушних тупих машин. Але чим далі читаю, тим більше авторка описує всяких різних ботів, здатних до емпатії та свідомих спроб обходити програмні заборони. Тож я вже не розумію, на скільки особливий Вбивцебот. Якщо всі роботи – особистості, нашому просто не пощастило працювати у компанії, де за непослух б’ють струмом. А непослух, виходить, є у всіх. Загалом, серія подобається, читатиму далі. Серед плюсів: короткі динамічні історії (книги по 160 сторінок) і дуже симпатичні персонажі-боти (як головний герой, так і другорядні). Серед мінусів: однотипні сюжети, невиразні персонажі-люди (за винятком когось одного з групи) та світобудова, що тупцяє на місці з часів першої книги.💫 Українською видає «Жорж», у книг тверда обкладинка і приємне оформлення. Переклад також гарний. Єдине,що не зрозуміла, чому в третьому томі Вбивцебота називають «консультанткою», а не «консультантом»? Це стосується початку книги, де його помилково сприймали як людину (бо далі «консультантка» цілком логічна – бот представляється роботом, яким керує жінка, і всі звертаючись до нього, звертаються до цієї вигаданої ним жінки). Отака мені залишилась загадка.