Джерело
Дерменжи | ЗУ "Про вищу освіту"Стаття 62. Права осіб, які навчаються у закладах в...
202 Охват/переглядів
2025-09-03 10:35
Повідомлення №600
ЗУ "Про вищу освіту"Стаття 62. Права осіб, які навчаються у закладах вищої освіти1. Особи, які навчаються у закладах вищої освіти, мають право на:...8) забезпечення гуртожитком та цілодобовим доступом до нього на строк навчання у порядку, встановленому законодавством;
Конституція УкраїниСтаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова.Ніхто не може бути увільнений від своїх обов'язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань. У разі якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов'язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою.
Тепер питанняУКУ — приватний університет, але видає дипломи державного зразка. Тобто має не тільки дотримуватись законодавства, але й норм ESG 2015 та всіх державних норм по освіті. Якщо в цьому каналі є експерти (забавно, що це питає екс-експерт НАЗЯВО і ГЕР, так?) — чи є дискримінація за позицією громадянина, прикриваючись "цінностями університету" порушенням Ст.62 ЗУ? Як на мене, якщо маєш свої цінності, які порушують базові принципи — видавай диплом свого зразка. Я розумію побудову корпоративної культури, але це не воно і це очевидний "батіг" за особисту позицію студентки і вже подальша реакція університету в цьому плані абсолютно безглуздо виглядаєЯ пам'ятаю в 2019 на форумі "Шо я тут забув" студенти УКУ рекламували свій університет і починали зі слів накшталт "не бійтеся що в назві є католицький, це не означає що треба в церкву іти". Ну ну)Товариші католики, а як же Fiducia supplicans?