Статистика telegram каналу - @demkivm

Логотип телеграм спільноти - DEMKIV 2024-07-14

DEMKIV

Кількість підписників:
463
Фото:
77 
Відео:
 
Посилання:
248 
Категорія:
Політика
Опис:
Фінансовий аналітик. Пишу про економіку й не тільки. Приєднуйтесь! twitter.com/demkiv_m facebook.com/demkiv https://www.icu.ua/uk/research/blog/author/mihail-demkiv

Кількість підписників

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала DEMKIV - @demkivm

Національний банк України підвищив облікову ставку до 13,5%
https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-ukrayini-pidvischiv-oblikovu-stavku-do-135

170
24-12-12 12:06

Отже змін облікової ставки сьогодні не повинно бути. Якщо порівнювати із вересневим переглядом, то зараз маємо трохи більше голосів за підвищення ставки. Респондентів насторожило в минулих підсумках дискусій те, що один і членів КМП висловився за підвищення ставки. Суттєвий сигнал для ринку, що зниження ставки найближчим часом не буде.
Тут найцікавішим, на мій погляд, буде оновлений макро прогноз. Не виключено, що траєкторію зниження облікової ставки переглянуть на більш повільну.
🇺🇸 Що стосується вмериканських виборів, то серед наших респондентів виявилося трохи більше тих, хто очікує повернення Трампа до Білого дому. 50% опитаних віддали перевагу екс президенту, Камалі віддали перевагу лише 45%.
Оголошення рішення по обліковій ставці - о 14:00.
По американських виборах - в ніч на середу, але це не точно )
Дякую всім, хто долучився до #ICUбарометр

304
24-10-31 08:34

Що там з обліковою ставкою?
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSekX5IpC9WTxnaPJXzsG5iupybFm-GpiBlZCzFRsGhKrKcbGA/viewform?usp=sf_link
Маємо передостанній у цьому році перегляд у цьому році. Інфляція пришвидшилася у вересні до 8.6% в річному вимірі. І на минулому засіданні вже лунали думки про можливе її підвищення. Наразі така позиція була в абсолютній меншості. Побачимо, чи не зміниться цього разу баланс думок. Жовтень – це час для оновленого макро прогнозу. Я б тут подивився на прогноз динаміки облікової ставки на наступний рік. Нагадаю, поточний прогноз передбачає зниження на 0.5 п.п. у січні, червні, вересні та жовтні 2025 року і ще два зниження у 2026 році. Не виключено, що прогноз переглянуть у гіршу сторону.
Цього разу у додаткових питаннях – американські вибори. Схоже там ніхто не знає переможця. Цікаво буде глянути, чи серед шановних респондентів #ICUбарометр є консенсус з цього приводу. Що на це думають ринки, напишу наступним постом.

269
24-10-29 07:43
Оголосили лауреатів Нобелівської премії з економіки. Нагороду отримали Дарон Аджемоглу, Саймон Джонсон та Джеймс Робінсон.
Премію присудили «за дослідження того, як інституції формуються та впливають на процвітання».
Зображення до поточного посту у каналі "DEMKIV" - @demkivm
310
24-10-14 10:40
​​Сьогодні змін по обліковій ставці не буде.
Так вважають респонденти опитування, які майже одностайно обрали варіант із збереженням ставки на рівні 13%. По другому питанню, як би ви вчинили на місці НБУ, теж більшість обрали збереження. Що цікаво, що серед інших варіантів відповідей набралося 19% голосів за підвищення ставки. В липні таких було 12%, в червні менше 5%. Тенденція.
По додатковим питанням маємо цікаві відповіді. В фокусі цього разу було наповнення бюджету і як банки можуть йому посприяти. Ідею стягнення 50% податку на прибуток з банків заднім числом підтримали близько половини респондентів. Трохи більше людей вважають, що варто вдатися до змін у нормах резервування і таким чином спонукати банки до більших вкладень у ОВДП. Що цікаво, далеко не всі підтримують запровадження обидвох варіантів. І по дизайну монетарної політики. Третина вважає що від тримісячних депозитних сертифікатів треба відмовитися ще біля чверті проголосували за скорочення різниці у ставках, в порівнянні із ДС овернайт.
Результати рішення – о 14-00. Лінк на трансляцію у першому коментарі.
Дуже дякую всім хто долучився до опитування!
#ICUбарометр
370
24-09-19 08:26

Ставку знизять чи вже після свят?
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeYchgtPuToHjSJ0k51oBVF_gCE2_N6c0xxmgWGmlDdPh1CxQ/viewform
Що маємо?
- липневий макро прогноз НБУ, згідно якого ставку залишатимуть незмінною
- повідомлення ЗМІ про рекомендації МВФ продовження зниження облікової ставки
- інфляція прискорилася до 7.5% в річному вимірі.
На мою думку, останній аргумент найвагоміший і Нацбанк на якийсь час зробить паузу. Як ви вважаєте, в НБУ будуть такі ж аргументи? І як варто вчинити.
Додатково хотілося б дізнатися думку по кількох актуальних питаннях.
1. Чи варто запроваджувати 50% податок на прибуток банків в 2024 році? Знову заднім числом в супереч всім принципам. Але, з іншого боку, прибутки банківської системи знову б’ють рекорди за рахунок високої ліквідності. Попри те що ставка податку на прибуток зараз 25%.
2. Чи варто Нацбанку посилити вимоги до обов’язкового резервування щоб стимулювати банки робити більші обсяги вкладень у резервні ОВДП. Як і перше питання, це – про наповнення бюджету.
3. Чи варто змінювати дизайн монетарної політики в частині тримісячних депозитних сертифікатів (3М ДС). Нагадаю, за ДС овернайт ставка дорівнює обліковій, тобто 13%. За тримісячними сертифікатами ставка на три процентних є пункти вища, 16%, але існують обмеження на обсяг, який кожен конкретний банк може вкладати в цей інструмент. Ідея – стимулювати банки залучати більший обсяг гривневих депозитів терміном три та більше місяців, знижуючи інфляційні ризики. Чи актуальним залишається цей стимул і чи достатньою є існуюча маржа в три відсоткових пункти до облікової?
Сподіваюся не перевантажив вас питаннями сьогодні. Буду радий почути думки розумних людей.
#ICUбарометр

319
24-09-17 08:19
🔥 Внаслідок цього девальваційного стрибка НБУ сьогодні зупинив цикл зниження облікової ставки на рівні 13% і перейшов в режим вичікування, попри низьку інфляцію (лише 4,8%).
Нацбанк: “Базовий сценарій прогнозу передбачає відновлення циклу зниження облікової ставки лише на початку 2025 року. Однак НБУ гнучко реагуватиме на зміни в балансі ризиків для інфляції й валютного ринку”.
433
24-07-25 11:41

Ну що, ставку будемо знижувати?
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeT_uUnvugT_y2RiVplixEIKX7UCLJfIUSnlngUkPgiqZOEWQ/viewform?usp=sf_link
На минулому засіданні ставку знизили на 0.5 п.п. – до 13.0%. Це рішення підтримали 9 членів КМП, один висловився за зниження до 12.5%, один за незмінну ставку. Семеро вважали що червневе рішення не було останнім в цьому році й нас чекає ще один чи два подібних кроки. Тобто новий рік ми зустрінемо зі ставкою 12-12.5%.
Інфляція прискорилася з 3.3% р/р у травні до 4.8% р/р у червні, проте все ще була нижчою за прогноз НБУ. В четвер цей самий прогноз буде оновлено, ймовірно в сторону вищої інфляції.
Якщо темпи зростання цін натякають на продовження циклу зниження облікової ставки, то динаміка курсу долара, навпаки. На початок року ми мали курс 37.98, зараз 41.34. Тобто річні темпи зростання 16.3%, які гривневим активам важко наздогнати. Варто зазначити що в своїй комунікації Нацбанк більше не говорить про привабливість гривневих активів в порівнянні із темпами девальвації. Це припущення, схоже, втратило актуальність. Натомість зберігається лише порівняння із темпами зростання цін.
Заключне питання найскладніше про війну. Раз на рік я запитую свою дорогу аудиторію, коли на їхню думку суттєво знизяться бойові дії. Уникаю більш чітких формулювань, які би дозволяли по різному це трактувати. Коли, на вашу думку, стане суттєво безпечніше? Чому саме зараз я його поставив? Трамп, Байден, Джонсон. Та і в українському інформаційному просторі тема миру, переговорів стали з’являтися все частіше. Минуле таке опитування було у вересні 2023 року і тоді найпопулярнішим варіантом було «2 півріччя 2024» (ще не вечір). Перед тим подібне питання у нас було у січні 2023 й переміг «четвертий квартал 2023».
От взагалі не беруся сказати, в яку сторону зараз зсунуться очікування.
Дякую всім, хто долучається
#ICUбарометр

357
24-07-23 06:31
​​Підводимо підсумки опитування по ставці.
Більшість не чекає сюрпризу сьогодні, тобто НБУ має знизити облікову на 0.5 п.п. Але така невпевнена більшість (47%).
Натомість по другому питанню, як би респонденти вчинили на місці НБУ, думки сильно розділилися.
З одного боку ми маємо групу людей, які вважають, що ставку потрібно знижувати більш суттєво - 43% опитаних обрали варіант більшого зниження, ніж 0.5%. Від себе додам, що ми цілком можемо побачити сьогодні такий варіант, коли облікова мінус 0.5 п.п., натомість ставки за тримісячними депозитними сертифікатами знижуються ще більше.
З іншого боку важко, і це досить несподівано, маємо третину респондентів, які б не знижували облікову ставку взагалі. Ризикну припустити, що причина полягає власне в збережені привабливості гривневих активів. Наразі дохідності депозитів програють темпам зростання курсу.
Ну і власне про курс. Десь заякорилися очікування, що допустимий темп зростання курсу - не більше 1%, або приблизно 12% за рік. Хтось більш оптимістичний по курсу і чекає навіть однознаковий 6% зростання курсу чи 9%, але от суттєво гіршої картинки мало хто очікує.
Наразі все. Дякую дуже усім, хто долучився.
Прес брифінг - традиційно о 14:00 за цим посиланням
https://www.youtube.com/live/7zcN7_29ij8
#ICUбарометр
480
24-06-13 06:59