Джерело
delo.ua 🇺🇦 | Битва за світло, ДТЕК залишається драйвером відновлення та розвитку ук...
343 Охват/переглядів
2025-05-16 15:02
Повідомлення №13578
Битва за світло, ДТЕК залишається драйвером відновлення та розвитку української енергетики під час повномасштабної війни 🇺🇦⚡️Повномасштабна війна стала найбільшим викликом для української енергетики з часів незалежності. Масовані удари по енергетичній інфраструктурі змушують енергокомпанії спрямовувати всі ресурси на відновлення. Попри ці виклики найбільший приватний інвестор України, компанія ДТЕК, продовжує інвестувати у розвиток, залишаючись на вістрі трансформації ринку.У 2024-му компанія вклала 11 млрд грн у ремонт ТЕС і роботу шахт. Паралельно ДТЕК інвестує майбутнє. Ще навесні 2023 року ДТЕК відновив роботу першого деокупованого об’єкта — Трифонівської СЕС. Тоді ж компанія запустила першу чергу Тилігульської ВЕС потужністю 114 МВт. Тепер компанія працює над тим, щоб побудувати другу чергу Тилігульської ВЕС. Крім цього, ДТЕК інвестує у розвиток систем накопичення енергії, які допомагають збалансовувати навантаження в енергосистемі та підвищують її стійкість. У 2024 році компанія оголосила про вкладення 140 млн євро у будівництво шести енергозберігальних установок загальною потужністю 200 МВт, які зможуть зберігати до 400 МВт·год електроенергії. Їх запуск заплановано до вересня 2025 року.🔗 Детальніше — у матеріалі